www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @662
Počítadlo


Spam poison

Abstraktný svet spod mikroskopu na žiarivých plátnach v Galérii SPP

Výstava „Emergencia substancie“

Lucia Horvátová - dielo

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 396 × 2 763 bodov.

Galéria SPP prináša od 6. februára ďalšiu, z nie úplne tradičných výstav. Tentoraz otvorila svoje priestory výstave „Emergencia substancie“ s výberom obrazov, ktoré nesú rukopis mladej maliarky Lucie Horvátovej. Nedajte sa odradiť zložitým názvom. Diela tejto autorky sú atraktívne tak po vizuálnej, ako aj obsahovej stránke, a to aj pre mladšie ročníky.

Každý jeden z obrazov je totiž jedinečný a farebne veľmi výrazný. Presne tak, ako je jedinečný svet mikroorganizmov, ktoré sú ľudskému oku viditeľné len pohľadom cez mikroskop. Na obrazoch Lucie Horváthovej sa prelínajú bunky s mikróbmi, baktériami a všetkými drobnými organizmami, ktoré sú súčasťou ľudí, ale aj všetkého živého okolo nás. Umelecké abstraktné videnie maliarky je plné rôznorodých geometrických útvarov a farieb, ktorých živosť podporuje sprejovým nástrekom.

„Abstraktné zobrazenie organickej mikroflóry je pre Luciu spôsob, ako obrazne pomenováva svoje vnímanie neviditeľného fyzického, ale i duševného mikrokozmu človeka. Nič nie je nemenné. Ani spoločnosť s prchavými hodnotami,“ hovorí Martina Ivičič, kurátorka výstavy Emergencia substancie.

Ako ďalej dodáva, maliarka ich zámerne na obrazoch prehusťuje a aj vďaka prekrývaniu jednotlivých vrstiev a využívaniu techniky koláže vytvára rôzne fiktívne vzťahy a prepojenia.

Výstava v Galérii SPP je výberom novších diel maliarky so zaradením do monumentálneho diptychu z roku 2018. Obsahuje tiež diela rozpracované v roku 2016 a dokončené následne v roku 2019. Ide o tematicky a konceptuálne jednotnú výstavu.

V Galérii SPP bude výstava voľne prístupná až do 28. februára 2020.

Lucia Horvátová sa tak zaradí medzi významných slovenských umelcov a autorov, ako napríklad maliar a grafik Andrej Augustín, sochár Milan Flajžík, scénograf, výtvarník, ilustrátor a grafik Fero Lipták, detská ilustrátorka Martina Matlovičová, či maliar Ján Raška, ktorí v uplynulých rokoch rovnako vystavovali svoje diela práve v tejto galérii.

O autorke:

Lucia HorvátováLucia Horvátová (* 1991, Zlaté Moravce) je absolventkou magisterského štúdia v 4. ateliéri maľby pod vedením prof. Ivana Csudaia, akademického maliara na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2010 až 2014 študovala na Fakulte výtvarných umení AU v Banskej Bystrici pod vedením doc. Štefana Balázsa, ArtD v Ateliéri kresby.

Počas štúdia absolvovala študijnú stáž na Escola Superior de Disseny de Les Illes Balears, Palma de Mallorca v Španielsku a neskôr rezidenčný pobyt GLO – Art v Lanaken v Belgicku. Autorka má za sebou niekoľko skupinových, ale i samostatných výstav na Slovensku i v zahraničí. V roku 2015 a 2018 sa stala finalistkou súťaže Maľba – cena Nadácie VÚB. Žije a tvorí v Bratislave.

Pod čiarou

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile.

Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Jána Rašku a Milana Flajžíka, Andreja Augustína a Fera Liptáka. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SPPSlovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)
– je najväčším a najvýznamnejším slovenským dodávateľom energií. V oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektrickej energie. SPP garantuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky plynu i elektriny a s nimi spojené služby vo všetkých regiónoch Slovenska. Zemný plyn alebo elektrickú energiu úspešne dodáva do viac ako 1,3 milióna odberných miest. SPP sa okrem dodávky energií venuje aj poskytovaniu energetických služieb, energetických smart riešení, rozvoju alternatívnych palív CNG, LNG a biometánu. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje SPP aj prostredníctvom EkoFondu, n. f., Neziskovej organizácie EF a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Čerpané z: www.spp.sk

SPP, 03. 02. 2020 | Prečítané: 181 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (18 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore