www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @526
Počítadlo


Spam poison

5. augusta 2015 spoločne oživíme Sídlisko v Banskej Bystrici

Projekt Oživme spoločne Sídlisko

Projekt Oživme spoločne SídliskoV stredu 5. augusta 2015 o 17.00 sa uskutoční prvé plánovacie stretnutie obyvateľov a občianskych iniciatív pôsobiacich v lokalite Sídlisko v Banskej Bystrici. Občianske združenie EnviroFuture, ktoré realizuje projekt Oživme spoločne Sídlisko, pozýva všetkých, ktorým tento priestor nie je ľahostajný.

Projekt Oživme spoločne Sídlisko je zameraný na zatraktívnenie a zlepšenie možnosti aktívneho trávenia voľného času pre obyvateľov Sídliska v Banskej Bystrici, a to nielen pre mladých ľudí, rodiny s deťmi, ale aj študentov a seniorov. V súčasnosti je parčík tiahnuci sa stredom obytnej zóny od Námestia Slobody pozdĺž Tr. SNP až po Štatistický úrad v Banskej Bystrici málo využívaný obyvateľmi, pričom tento priestor je predurčený na to, aby sa stal priestorom stretávania sa a rozvíjania dobrých susedských vzťahov obyvateľov v tejto oblasti.

„V priestore sme vytipovali 7 lokalít, ktoré je potrebné upraviť a zveľadiť. Revitalizáciou a doplnením mobiliáru vytvoríme prirodzený priestor na stretávanie sa a relaxáciu obyvateľov mesta. Doplníme lavičky, smetné koše, poškodené lavičky opravíme a namaľujeme, čím tomuto priestoru vdýchneme nový život. Plánujeme v tejto lokalite začať robiť rôzne susedské pikniky a burzy, ktoré sa stávajú hitom v zahraničí a ich pozitívom je, že takéto neformálne posedenia a stretnutia sú stmelujúcim prvkom komunity,“ uvádza Eva Ščepková z občianskeho združenia EnviroFuture.

Projekt Oživme spoločne Sídlisko bol podporený Nadáciou Orange v rámci programu Šanca pre váš región 2015. Od augusta do októbra 2015 čakajú obyvateľov Sídliska dobrovoľnícke brigády, pričom už 5. augusta 2015 o 17.00 sa uskutoční prvé stretnutie – v betónovom kruhu s lavičkami neďaleko Tatrabanky (Nám. Slobody 4).

„Na tomto stretnutí chceme obyvateľom a dobrovoľníkom predstaviť naše plánované aktivity súvisiace s úpravou a doplnením mobiliáru ako sú lavičky a smetné koše. Zároveň ale chceme spoločnou diskusiou doladiť detaily projektu a nájsť využitie plochám, ktoré v minulosti boli postavené z určitého dôvodu, ale v dnešnej dobe sa už nevyužívajú,“ dopĺňa Lucia Rossová z občianskeho združenia EnviroFuture.

V súčasnej dobe vzrastá potreba spolupatričnosti, obyvatelia sídlisk bývajú vedľa seba izolovane, častokrát bez akýchkoľvek susedských väzieb. A keďže na Sídlisku žijú obyvatelia všetkých vekových kategórií, od mladých rodín po seniorov, tak by realizátori projektu radi začali budovaním dobrých vzťahov a partnerstiev medzi jednotlivými obyvateľmi, ktoré okrem iného môže viesť aj k väčšiemu záujmu, všímavosti a starostlivosti o prostredie, v ktorom bývajú.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EnviroFuture
– občianske združenie (IČO: 42204259)
– sme mladí ľudia venujúci energiu a čas zvyšovaniu environmentálneho povedomia o možnostiach ochrany a zveľadenia životného prostredia
– Tr. SNP 62, 974 01 Banská Bystrica
Čerpané z: www.envirofuture.sk

EnviroFuture, 31. 07. 2015 | Prečítané: 864 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore