www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

45 tisíc ton opusteného odpadu, čas na zmenu?

Infografika

Podľa štatistík organizácie Let’s do it! World je na Slovensku 45 miliónov kilogramov opusteného odpadu tzv. čiernych skládok! To je alarmujúce číslo. Z roka na rok stále rastie. Našťastie veľká väčšina občanov cíti zodpovednosť voči sebe, ale aj druhým a nelegálne skládky nahlasuje. Čo sa však stane po tom? Aký je postup po nahlásení čiernej skládky?

Po zistení nelegálneho odpadu pokračujú ďalšie procesy. Ich následnosť závisí od toho, kto podal hlásenie o nelegálnom odpade, na koho pozemku sa tento nachádza, či sa zistila alebo nezistila zodpovedná osoba a o aký druh nelegálneho odpadu sa jedná.

Tento proces je komplikovaný a riadi sa viacerými právnymi predpismi. Práve preto autori mobilnej aplikácie TrashOut, umožňujúcej lokalizovanie a nahlasovanie nelegálnych skládok, prichádzajú v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia a s podporou Ministerstva životného prostredia, s jednoduchou a prehľadnou infografikou, ktorá celý proces vysvetľuje.

Ako je možné vidieť, proces, ktorý nasleduje po nahlásení nelegálnej skládky je zložitý, zdĺhavý a náročný. Samotné nahlasovanie prostredníctvom písomného podania ho ešte zbytočne predlžuje. Je na zváženie, či by sa celý projekt dal zjednodušiť zmenami v legislatíve.

Na Slovensku vznikla aplikácia TrashOut, ktorá umožňuje podať hlásenie prostredníctvom mobilného telefónu. Jej tvorcovia sú často priamo v kontakte so samosprávou, ktorej väčšinou opustený odpad patrí a proces sa urýchli.

Súčasne by sme chceli vyzvať všetkých, ktorým životné prostredie nie je ľahostajné, aby pri malom množstve odpadu len namiesto ohlásenia TrashOut-u neváhali a priložili ruku k dielu. Odprataním aj malého množstva odpadu, ktorý je vo vašich silách, pomôžete svojmu okoliu.

Infografiku nájdete na adrese: www.trashout.me/infographic…

Infografika

(Po kliknutí na infografiku sa zobrazí v novom okne vo vyššom rozlíšení o veľkosti 1 000 × 2 228 bodov.)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Peter Čelko
– známy ako Peo, je začínajúci podnikateľ, zaoberajúci sa sociálnymi sieťami, marketingom a copywritingom, pracuje pre slovenský environmentálny startup TrashOut
Čerpané z: www.petercelko.sk

Peter Čelko, 31. 07. 2013 | Prečítané: 1267 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @902