www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @808
Počítadlo


Spam poison

11. Kongres strany Sloboda a Solidarita

Strana má všetky tri O

Sloboda a Solidarita

V sobotu 7. apríla 2018 sa v hoteli Holiday Inn v Žiline (na Športovej 568/2) uskutočnil 11. Kongres strany Sloboda a Solidarita. Kongres sa niesol v duchu predstavenia všetkých reforiem, na ktorých strana pracovala ostatné mesiace.

Na úvod Kongresu vystúpil predseda strany SaS Richard Sulík.

Richard Sulík

Milí kolegovia, ctení hostia, milí moji SaSkári,

dvojnásobná úkladná vražda doslova vydesila spoločnosť. Priznám sa, a to som Jána Kuciaka osobne nepoznal, že občas ma strasie pri predstave, že niekto zabije dvoch ľudí len preto, že si robia svoju odvážnu novinársku prácu.

Myslel som si, že to sa deje tak v Rusku. A zrazu bum bác, medzi tými všetkými prekáračkami a osočovaním, tlačovkami a rokovaniami, dvaja mŕtvi mladí ľudia. Všetko sa dá v politike odvolať alebo napraviť alebo nejako vrátiť späť, ale ich životy už nie. Pre celú krajinu, kde sa s výnimkou Róberta Remiáša pred 20 rokmi vraždili najmä mafiáni, to bol šok. Česť ich pamiatke a úprimnú sústrasť ich rodinám.

S touto tragickou udalosťou vyplávalo na povrch obrovské množstvo špiny. Toto muselo zaskočiť aj tých najskalnejších fanúšikov vládnej koalície. Podvody, účinné ľútosti (to sú podvody odhalené), skutky, ktoré sa nestali (to sú podvody zametené pod koberec) a mrazivé prepojenie na ľudí, ktorí majú väzby na taliansku mafiu. Tam syn sudcu, hentam syn prokurátora, tu bývalá družka, donedávna v tesnej blízkosti premiéra.

Krajina sa topí v chaose, Peter Pellegrini musí prakticky od prvého dňa vo funkcii vysvetľovať, odkiaľ zobral na byt, nový minister vnútra Drucker otáľa s odvolaním policajného prezidenta. Je zjavné, že týmto spôsobom k zásadnej náprave nedôjde.

Zároveň však vravíme, že nie sme priateľmi násilných revolúcií, lebo tie veľakrát chaos len zväčšili. Vyslovujem veľký rešpekt organizátorom protestov, ktorí dokázali to, čo sa od Nežnej revolúcie v roku 1989 nepodarilo nikomu. Státisíce ľudí v uliciach majú obrovskú silu, tak veľkú, že funkcie museli opustiť Robert Fico, Robert Kaliňák a ďalší. A dúfam, že čoskoro tak spraví aj policajný prezident, ktorý by v každej slušnej krajine už dávno nesedel na svojej stoličke.

Ale k zmene vlády môže prísť len a len parlamentnými voľbami. Buď riadnymi vo februári 2020 alebo predčasnými. Dnešným dňom je naša strana, Sloboda a Solidarita, pripravená prevziať zodpovednosť za Slovensko.

Ak krátko zhrniem doterajšie parlamentné voľby – už sme sa zúčastnili na troch, tak v roku 2010 sme boli nové zjavenie a akcentovali sme najmä osobné slobody.

Rok 2012 radšej preskočím, vtedy sme bojovali o záchranu.

V roku 2016 sme sa našou AGENDOU 2020 prezentovali ako strana ekonomických riešení a jasných politických princípov, keď sme sa na rozdiel od iných jednoznačne dištancovali od povolebnej spolupráce so Smerom.

V roku 2020 alebo skôr dáme voličom serióznu ponuku. Ponúkneme im poctivú a pripravenú stranu.

Stranu, ktorá má pohromade všetky tri O – Obsah, Osobnosti a Organizáciu.

K obsahu – už dávnejšie sme predstavili našu víziu o Slovensku, v ktorom je radosť žiť. K naplneniu tejto vízie sme si stanovili 8 priorít a ku každej z nich sme predstavili reformné dielo. O nich sa dozviete viac v našej hlavnej časti programu.

K osobnostiam – v niektorých oblastiach nie je možné preskočiť čas. Ľudia, ktorí stranu reprezentujú, musia dlhé roky s ňou žiť, musia sa vykryštalizovať a držať spolu. Preto roky trvalo, kým sa vykryštalizoval náš kvalitný tím a ešte tento rok, pravdepodobne na našej programovej konferencii, ktorú mávame vždy na jeseň, predstavíme tieňovú vládu.

Pod organizáciou rozumieme zázemie, a to má SaS veľmi solídne vybudované – 200 členov, každý s hlasovacím programom na Kongrese, vyše 6 tisíc Priateľov slobody, Liberálny dom v dennom plnom nasadení a 8 krajských kancelárií, zástupcu v každom okrese, 9 auditov bez výhrad, Republiková rada, predsedníctvo, finančná rezerva na všetky prichádzajúce voľby, nový web, verejný aj individuálny intenzívny kontakt s voličmi, profesionálna komunikácia s médiami a mnohoročné skúsenosti.

To všetko je súčasťou toho, že občanom Slovenska ponúkame slušnú a funkčnú alternatívu a tvrdím, že strana Sloboda a Solidarita je najlepšie pripravenou stranou na prevzatie zodpovednosti za našu krajinu.

V prípravách pokračujeme. Minulý rok sme si dali za cieľ vybudovať regióny, realizujeme približne 100 regionálnych akcií ročne, dnes si dávame za cieľ postaviť na nohy mládežnícku organizáciu. Viete, pred 40-kou sa človek sám cíti ako mládežník a mládežníckou organizáciou je strana, po 50-ke začne chápať, že niektoré aktivity je lepšie prenechať novej generácii.

Ako som spomenul, vieme len, kedy najneskôr budú voľby, môžu však byť aj skôr. Čo je však dnes už isté, do volieb pôjdeme samostatne. Rozumiem želaniu mnohých našich voličov, aby sme sa spojili s ďalšími opozičnými stranami, ale rozhodli sme sa takto, pretože na to máme. Do volieb pôjdeme v čestnej a férovej súťaži o najlepšie riešenia. Budeme vysvetľovať voličom, že voľba nie je o menšom zle, ale o väčšom dobre a že aj keď nemusia s nami súhlasiť vo všetkom, tak je nekonečne krát lepšie dať hlas nám, ako ho zahodiť voľbou strany, ktorá sa do parlamentu nedostane.

Až po voľbách budeme hľadať programovú zhodu so stranami, s ktorými sa pokúsime vytvoriť funkčnú vládu. Vládu, ktorá bude garantom spravodlivosti a slobody; garantom jedného z najlepších podnikateľských prostredí v Európskej únii.

Práve SaS ukázala, že dohody robiť vie, zároveň sme aj ukázali, že na ich dodržiavaní trváme.

O to lepšie potom funguje spolupráca. Mali sme s kolegami z opozície množstvo spoločných tlačových besied, spoločne sme iniciovali mimoriadne schôdze, organizovali mítingy. Slušní ľudia v tejto krajine nemusia mať žiadnu obavu, pretože my spolupracovať vieme. Predtým však musíme vedieť s kým. Musíme vedieť nielen, kto bude v parlamente, ale aj v akej sile.

A dovtedy budeme robiť to, čo už nejakú chvíľu robíme – budeme predstavovať naše riešenia, ktoré spravia Slovensko lepším a dokazovať, že sme poctivo pripravení na prevzatie zodpovednosti za Slovensko. Ďakujem vám.

11. Kongres strany Sloboda a Solidarita

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 4 032 × 2 268 bodov (≅ 3 MB).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

Súvisiace články:
Podľa Branislava Gröhlinga by ministerka školstva nebola klasifikovaná (30.06.2018)
Opozícia: Päť strán podporilo kandidatúru Igora Kašpera (28.06.2018)
Opozícia: Podpísali sme spoločnú deklaráciu pre spravodlivú transformáciu hornej Nitry (26.06.2018)
Majiteľom „ŠPZ“ by mal byť držiteľ vozidla, nie štát (15.06.2018)
Voľný pohyb hľadaného Dávida Brtvu na súde je škandál (13.06.2018)
Ján Greššo ml. je spoločným kandidátom opozície na primátora Nitry (11.06.2018)
Neschopnosť vlády zabezpečiť APS ju významne diskvalifikuje (07.06.2018)
Je absurdné, že Denisa Saková verí Vietnamcom bez dôkazov (07.06.2018)
Budúcnosť poľnohospodárstva na Slovensku (06.06.2018)
Systém podpory audiovizuálnej tvorby by mal byť v prospech daňových poplatníkov (06.06.2018)
Rezort školstva pripravil reformu pre budúce vlády (06.06.2018)
Milan Lučanský robí dojem, že klame (05.06.2018)
Neexistujú balíčky, v ktorých by SMER – SD vrátil občanom to, čo sa za jeho vlád rozkradlo (05.06.2018)
Rozhovory o zahraničnej politike (05.06.2018)
Žiadame Petra Pellegriniho a Miroslava Lajčáka, aby odsúdili servilnú proruskú politiku Andreja Danka (05.06.2018)
Prokurátor, ktorý pustil Juraja H. na slobodu, by mal odísť (04.06.2018)
Vyzývame orgány činné v trestnom konaní, aby zvážili väzbu na Mariána Kočnera (01.06.2018)
Na Milana Lučanského dnes platí prezumpcia viny (31.05.2018)
Stanovisko strany SaS k dianiu v RTVS (31.05.2018)
Policajným prezidentom bude človek s kontaktmi na závadové osoby a nevyjasnenými majetkovými pomermi (30.05.2018)
Prezidenta SR polícia ani prokuratúra nechráni (30.05.2018)
Ministerstvu zdravotníctva krachuje systém pohotovostí (29.05.2018)
Petržalka stratila kontrolu nad svojimi novinami (29.05.2018)
Namiesto veľkofilmu subvenčný podvod (27.05.2018)
Príďte s nami osláviť Medzinárodný deň detí (26.05.2018)
V Lubyovej reforme chýba garancia výrazného zvýšenia platov (25.05.2018)
Opozícia: Vládna väčšina nemá odvahu pozrieť sa do zrkadla (22.05.2018)
Slovensko riešia už aj v Ekvádore (22.05.2018)
Zatknutie podnikateľa Janíčka je názornou ukážkou zastrašovania (17.05.2018)
Stanovisko strany Sloboda a Solidarita k rozhodnutiu prezidenta SR Andreja Kisku (15.05.2018)
Otvorený list generálnemu prokurátorovi a podanie trestného oznámenia (15.05.2018)
Pre obranyschopnosť Slovenska by bolo najlepšie, keby sa SNS z rezortu obrany stiahla (14.05.2018)
Peter Pellegrini by mal najskôr vyhnať z nemocníc politických nominantov (13.05.2018)
Opozícia: Gabriele Matečnej vypršal čas, začíname zbierať podpisy na jej odvolanie (12.05.2018)
Lex Žitný ostrov (12.05.2018)
Trestný čin ohovárania slúži na pranierovanie novinárov, chceme ho zrušiť (11.05.2018)
Andrej Danko dáva najavo, že totalita je mu bližšia ako demokracia (07.05.2018)
Rezník a spol. by mali odstúpiť (06.05.2018)
V Rusovciach sa deje biznis pod rúškom ochrany prírody (06.05.2018)
Robert Fico zabil mačku ešte v roku 2009 (06.05.2018)
Dôchodkovým stropom v ústave ide Smer vyvolať ďalší konflikt (02.05.2018)
Polícia začala trestné stíhanie na podnet Jozefa Rajtára (30.04.2018)
SaS vyzvala Gabrielu Matečnú na odchod (28.04.2018)
Vyjadrenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) k aktuálnemu dianiu v súvislosti s prípadom v poľovnom revíre v obci Pukanec (27.04.2018)
SNS je pre bezpečnosť Slovenska katastrofa (27.04.2018)
Koalícia by mala zvýšiť platy učiteľov o viac ako 200 eur (27.04.2018)
Vypaľovanie farmárov a poľovníkov je nová kultúra slovenských oligarchov aj politikov (25.04.2018)
Reakcia SaS na nomináciu Denisy Sakovej na post ministra vnútra (24.04.2018)
Richard Sulík poskytol dôkaz, že francúzsky prezident hovoril o presídľovaní utečencov (21.04.2018)
Projekt eZdravia je od úplného začiatku nepodarok (21.04.2018)
Gabriela Matečná by mala pochopiť a odísť (21.04.2018)
Unikli informácie, ktoré svedčia o ovládnutí NAKA nitriansko-trenčianskou klikou (18.04.2018)
Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na demisiu ministra vnútra Tomáša Druckera (16.04.2018)
Sme pripravení prevziať zodpovednosť za krajinu (16.04.2018)
Richard Sulík: Je svet po 20 rokoch bombardovania lepší? (16.04.2018)
SaS predstavila na Kongrese súbor reformných diel a ohlásila vznik tieňovej vlády (07.04.2018)
SaS predstavila svoju 8. reformu – Štíhly štát a je najlepšie pripravená na prevzatie zodpovednosti (06.04.2018)
Táto vláda pochovala RegioJet, teraz pre jej nečinnosť končí Uber (01.04.2018)
Róbert Krajmer pochopil, že jeho dni sú zrátané (31.03.2018)
Našu krajinu je možné spravovať aj slušne (15.03.2018)
Ľudia to povedali hlasne a masovo – Dosť bolo Fica (12.03.2018)
Žiadame predčasné voľby a odchod Roberta Kaliňáka a Roberta Fica (06.03.2018)
Vláda národnej obrody môže vzniknúť len bez strany SMER – SD (04.03.2018)
Ľudia na Žitnom ostrove pijú jedovatú vodu, úrady radšej udeľujú výnimky, než by konali (27.02.2018)
Obnovu dôvery sa nedá kúpiť za milión (27.02.2018)
Slovensko príde o milióny eur z eurofondov (26.02.2018)
Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým investigatívneho novinára a jeho partnerky (26.02.2018)
Stanovisko k „Víťaznému februáru“ (25.02.2018)
Náhla technická epidémia vrtuľníkov je vec pre políciu (24.02.2018)
Ficova vláda mení štruktúru obyvateľstva na menej kvalifikovanú a brzdí rast miezd na slovenských trhoch (22.02.2018)
Sulík o duálnej kvalite potravín (20.02.2018)
Dekriminalizácia tvrdých drog nie je vo verejnom záujme (20.02.2018)
Agenda 2020 zlepší podnikateľské prostredie na Slovensku (20.02.2018)
Sociálna poisťovňa oberala invalidov o penzie (15.02.2018)
SaS chce zlepšiť informovanie ľudí o cenotvorbe energií (07.02.2018)
Motoristi sú rukojemníkmi nezhôd vo vládnej koalícii (06.02.2018)
Vlastníkom pozemkov hrozí, že o ne prídu (30.01.2018)
SaS predstavila reformu bezpečnosti a spravodlivosti (29.01.2018)
Dosť bolo Luníka IX pre študentov! (27.01.2018)
Ak Marek Maďarič nezastaví SNS v RTVS, mal by odísť (21.01.2018)
Chceme dať školám viac slobody v učení (20.01.2018)
Robert Fico preplatil Jaguar, teraz pustí doňho pracovať cudzincov (20.01.2018)
Ján Richter by sa mal vydať do Rakúska, nie veštiť koniec EÚ (15.01.2018)
Máme konkrétny a realizovateľný plán, ako zlepšiť slovenské školstvo (15.01.2018)
Sme za slobodný výber poskytovateľa sociálnych služieb pre klienta (14.01.2018)
Žiadame ministra Kažimíra, aby stopol daň z poistenia (14.01.2018)
Vláda Roberta Fica zákonom o sociálnej ekonomike ukazuje, že je úplne mimo reality (12.01.2018)
Poplatky za urgent spôsobujú veľký chaos (12.01.2018)
Lexa už raz ušiel, ujde znova? (11.01.2018)
Ministerstvo školstva chce umlčať akékoľvek reformné snahy (07.01.2018)
Prepúšťanie v Makyte je vizitka Roberta Fica (06.01.2018)

SaS, 07. 04. 2018 | Prečítané: 600 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1254
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore