www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @676
Počítadlo


Spam poison

0 Euro Souvenir bankovka v Múzeu SNP

Bankovka s Pamätníkom SNP sa určite zaradí medzi veľmi vyhľadávané suveníry a zberateľské kúsky

Predaj 0 Euro Souvenir bankoviek sa začne 8. mája 2018 o 9.00 h v priestoroch Pamätníka SNP na Kapitulskej ulici v špeciálnom bankomate. Predaj 0 Euro Souvenir bankoviek na dobierku bude spustený po 14. máji 2018, pričom podmienkou bude uvedenie presnej adresy doručenia.

ikonaPre bližšie informácie ohľadom 0 Euro Souvenir bankoviek na dobierku kontaktujte: jana.niederlandova@muzeumsnp.sk.

Dôležitá informácia pre záujemcov:

Vzhľadom na limitovanú edíciu 0 Euro Souvenir bankoviek si môže návštevník kúpiť maximálne 3 kusy suvenírových bankoviek. Ďakujeme za pochopenie.

Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici bude mať novú, zaujímavú atrakciu. Už čoskoro si budú môcť návštevníci pamätníka SNP ako suvenír odniesť prvú oficiálnu 0 Euro Souvenir bankovku Slovenska, na ktorej bude zobrazený práve Pamätník SNP, v popredí ktorého je situovaný tank česko-slovenskej produkcie s označením LT vz. 38, ktorý úspešne zasahoval do bojov počas SNP.

Suvenírová bankovka je vytlačená na pravom euro bankovkovom papieri zo 100% bavlny, doplnená o mnohé ochranné prvky používané na skutočných euro bankovkách, medzi ktoré patria vodoznak, sútlačová značka, ochranný pásik, mikrotext, UV ochranné prvky, dotykové značky pre nevidiacich, hologram a ďalšie. Každá bankovka je jedinečná vďaka číslovaniu ako pri pravých euro bankovkách.

Euro souvenir bankovka je vyrobená v limitovanom náklade 5 000 ks spoločnosťou Oberthur Technologies, ktorá vyrába aj pravé euro bankovky. Vydávanie oficiálnych Euro Souvenir bankoviek, na ktorých sú zobrazované najznámejšie kultúrne a historické pamiatky, alebo turisticky zaujímavé lokality jednotlivých krajín, začalo veľmi úspešne v roku 2015 vo Francúzsku. Od vtedy sa rozšírilo aj do ostatných krajín Európy a zaznamenalo obrovský úspech. Tento koncept v roku 2018 prichádza už aj na Slovensko. Ide o veľmi žiadané kúsky medzi návštevníkmi, zberateľmi a numizmatikmi, o čom svedčí aj veľký záujem zo zahraničia, kam odchádza približne polovica celkového vydaného množstva s vyobrazením Pamätníka SNP. Bankovka s Pamätníkom SNP sa tak určite zaradí medzi veľmi vyhľadávané suveníry a zberateľské kúsky, ktorých cena, tak ako pri zahraničných emisiách, časom narastie nad ich emisnú cenu.

Múzeum SNP plánuje postupne vydať aj ďalšie varianty bankoviek, a tak sa zberatelia a návštevníci môžu časom tešiť na ucelenú zbierku jednotlivých limitovaných variant bankoviek. Záujemcovia si môžu bankovku zakúpiť za 2 € od 8. mája tohto roku v priestoroch Pamätníka SNP prostredníctvom špeciálneho bankomatu.

Archív:

0 Euro Souvenir bankovka s Pamätníkom SNP

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SNPMúzeum Slovenského národného povstania
Kapitulská 23
975 59 Banská Bystrica
Čerpané z: www.muzeumsnp.sk

Múzeum SNP, 07. 05. 2018 | Prečítané: 1995 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Teraz
11-12-18 * 10:08
 Darebák Semanco
11-12-18 * 07:29
 Satanistom v USA opäť ukradli
10-12-18 * 22:40
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore