www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @941
Počítadlo


Spam poison

„Myšlienky hodné šírenia“ po tretíkrát v Banskej Bystrici už 30. septembra

Prvý univerzitný TEDx na Slovensku bude hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela

Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“ na akademickej pôde. Vôbec prvý univerzitný TEDx na Slovensku bude hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela.

„Prvý univerzitný TEDx na Slovensku je dôkazom, že mladí ľudia študujúci doma majú chuť meniť Slovensko i spoločnosť okolo seba. Zoznam doposiaľ predstavených hostí je zárukou podujatia plného zaujímavých myšlienok, nápadov i príbehov, ktoré pre mnohých ľudí nielen na našej univerzite, ale aj na Slovensku môžu byť inšpiráciou,“ uvádza Michal Mešťan, organizátor TEDxUMB.

Na podujatí vystúpia zaujímaví rečníci a profesionáli z rôznych oblastí, a to z oblasti vzdelávania, športu, vedy, zdravého životného štýlu, či podpory sociálne slabších.

O tom, že rečníci sú naozaj zaujímaví, svedčí fakt, že jeden z nich, Ladislav Kossár, unikol iba pár dní od ničivého zemetrasenia v Nepáli, kde ho zaviali osudy ľudí, ktorí mu nie sú vôbec ľahostajní. Nepál však nebude jedinou cudzou témou. Rečníčka Mirka Triznová spomenie aj svoje dobrovoľnícke časy v Keni a Arménsku, ktoré vymenila za Technickú Univerzitu vo Zvolene. Neopomenú sa ani témy biznisu, rodiny alebo kreatívneho priemyslu a mnoho iného počas pripravených workshopov.

Ďalšou z rečníčok je Alena Húsková, ktorá zažila krach firmy, rozvod a exekúcie na krku. Príďte si vypočuť príbeh ženy z Liptova, ktorá to nevzdala. Silný ľudský príbeh, obrovské know-how a veľa vedomostí. Momentálne žije s partnerom Vladkom, raduje sa z vnúčat a ako sama vraví, keď sa jej pokazí auto, tak jediný problém je, akú značku si kúpiť novú.

Na podujatí vystúpi aj Ondrej Vrábel, 15-ročný gymnazista, ktorý sa začal učiť programovať už v 10 rokoch, aby pomohol svojej sesternici. Hry boli tak úspešné, že sa dostali do povedomia širokej verejnosti a mohli slúžiť ako edukačný nástroj pre mnoho podobne postihnutých detí. Ondrej bol vďaka tomuto užitočnému projektu ocenený Krištáľovým krídlom v kategórii Filantropia.

Banská Bystrica bude hostiť už tretie významné podujatie tohto druhu. Po TEDxBanskáBystrica a TEDxYouth@Banská Bystrica to bude tentoraz prvý univerzitný TEDx event na Slovensku.

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Kúpte si lístok do konca augusta za zvýhodnenú cenu 25 eur. Následne sa cena zdvihne na 29 eur a na mieste, čiže 30. septembra, to bude až 35 eur. S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita podujatia je obmedzená, k dispozícii je už len 30 lístkov,“ dopĺňa Eva Ščepková, organizátorka TEDxUMB.

Viac informácií nájdete na tedx.umb.sk a na www.facebook.com/­tedxumb1.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

TED<sup>x</sup>UMBTEDxUMB
Čo je TED? TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“.
Čo je TEDx? V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie, ako program miestnych, samostatne organizovaných akcií, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks, ktorých účelom je podnecovať intenzívne diskusie a rozširovať obzory. TED tieto podujatia priamo neorganizuje, no udeľuje licenciu a poskytuje všeobecný rámec.
Čerpané z: TEDx.UMB.sk

TEDxUMB, 16. 08. 2017 | Prečítané: 631 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore