www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @442
Počítadlo


Spam poison

Pozor na falošný Netflix, môže vás vyjsť draho

Na internete sa objavil web vydávajúci sa za streamovaciu službu Netflix

Sľubuje služby zadarmo a snaží sa z používateľov vylákať informácie a peniaze. Ide o klasický prípad phishingu.

Nárast záujmu o streamovanie videí v čase pandémie sa snažia využiť internetoví podvodníci. Na podvodnej adrese Netflix-USA.net sa dočítate nepravdivé tvrdenie, že ponuka Netflix je v čase karantény zadarmo.

Tvrdenie webu majú dokladať nadšené reakcie falošných profilov z Facebooku. Ak prejavíte záujem, vyzvú vás vyplniť dotazník chatrnej jazykovej úrovne a s množstvom nezmyselných odpovedí. Stránka vám potom radostne oznámi, že ste vyhrali. Aby ste však mohli pokračovať, musíte zdieľať rovnakú ponuku s desiatimi svojimi kontaktmi na WhatsAppe. Potom sa podľa inštrukcií preklikáte niekoľkými rôznymi stránkami s odlišnými adresami URL, výhra sa z bezplatného sledovania filmov zmení na smartfón a skončíte pri požiadavke na zadanie platobných údajov pre prístup k svojmu účtu.

Majú poslúžiť na zaplatenie údajnej služby Dainesnow, ktorá vám zaručí prístup k filmom, hrám a elektronickým knihám. Nič z toho nakoniec nedostanete, Netflix nebude zadarmo a nikto vám nedá ani sľúbený mobil. Z vášho účtu bude mesačne odchádzať určitá suma ako falošné predplatné.

Francúzski kolegovia z organizácie UFC-Que Choisir radia nikdy nereagovať na podozrivé sľuby bombastických ponúk, predovšetkým však nikde neuvádzať žiadne svoje heslá ani svoje prístupové informácie k platobným službám a účtom. Varovnými signálmi bývajú jazykové chyby alebo absencia obchodných podmienok. Spoločnosť Netflix uvádza, že nikdy nebude od používateľov požadovať e-mailom osobné informácie, ako sú platobné údaje alebo heslo k Netflix, a platby nikdy nerieši cez ponuku tretej strany. Každý takýto pokus môžete nahlásiť na adrese phishing@netflix.com.

Ak ste na falošnú ponuku naleteli, požiadajte banku o zastavenie týchto platieb a o zablokovanie platobnej karty. Podajte trestné oznámenie. Čím viac ich polícia bude mať, tým sa zväčší šanca na úspešné vyšetrovanie a odhalenie vinníkov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

dTestdTest
dTest, o.p.s. je najväčšou českou spotrebiteľskou organizáciou, ktorá v ČR pôsobí už od roku 1992. Je vydavateľom spotrebiteľského časopisu dTest, na ktorého stránkach sú publikované výsledky nezávislých a objektívnych testov výrobkov, varovania pred nebezpečnými a zdravotne nevyhovujúcimi výrobkami, informácie o spotrebiteľských právach a poradenstvo, ako tie práva účinne uplatňovať. dTest je súčasťou medzinárodnej organizácie International Consumer Research and Testing (ICRT) a európskej spotrebiteľskej organizácie BEUC.
Poradenská linka časopisu dTest – (+421) 0696 851 965 – je v prevádzke každý pracovný deň od 8. do 17. hodiny a spotrebitelia na nej môžu konzultovať s právnymi poradcami časopisu dTest najrôznejšie spotrebiteľské problémy, a to za cenu bežnej tarify volania (sadzobníka poplatkov v SR). Od spustenia v roku 2010 túto možnosť využili už desiatky tisícov spotrebiteľov a poradenská linka časopisu dTest sa tak stala prvou a najvyhľadávanejšou cestou k riešeniam problémov, s ktorými sa zákazníci na trhu stretávajú.
Čerpané z: www.dtest.sk

dTest, 18. 04. 2020 | Prečítané: 82 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (12 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 25
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore