www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @391
Počítadlo


Spam poison

Oslavujeme Svetový deň spotrebiteľských práv a máme pre vás darček

Svetový deň spotrebiteľských práv je už od roku 1983 15. marca

Spotrebiteľom pomáha viac než 27 rokov nezávislá spotrebiteľská organizácia dTest, a to najmä prostredníctvom poskytovania objektívnych informácií a nezávislých testov výrobkov a služieb. Okrem toho ročne vybaví desaťtisíce sťažností a otázok spotrebiteľov z najrôznejších oblastí. Počty sťažností naznačujú, že ľudia hľadajú kvalitné rady a za svoje práva sú pripravení bojovať.

Testujeme objektívne, nezávisle a bez reklám

Všetky testy hradí dTest z financií získaných z predplatného a predaja časopisu, v ktorom nenájdete žiadnu reklamu.

„Každý predplatiteľ časopisu dTest tak pravidelne získava nielen kvalitné a overené údaje, ale prispieva k tomu, aby mohol časopis i naďalej fungovať. Som hrdá na to, že dTest je jeden z mála, ktorý prináša spotrebiteľom objektívne a nezávislé informácie,“ uvádza riaditeľka spotrebiteľskej organizácie dTest Eduarda Hekšová.

V minulom roku dTest uskutočnil viac než sedem desiatok testov, v rámci ktorých otestoval 1 740 výrobkov. A výber testovaných tovarov bol skutočne široký. Testovaním prešli napríklad detské autosedačky, ovocné čaje, trávne sekačky, čističe kúpeľní, ale i pesticídy, ktoré sa nachádzali v citrusovej kôre. dTest každoročne do testovania zaradí i domáce spotrebiče, mobilné telefóny a kozmetiku. Medzi najviac vyhľadávané a čítané testy na webe www.dtest.sk patrili tie, ktoré sa venujú detským témam. V roku 2019 návštevníci webových stránok najčastejšie pátrali po informáciách týkajúcich sa detských autosedačiek (viac než 62 tisíc návštev) či všeobecne výrobkov pre deti (ďalších viac než 57 tisíc návštev). Hneď v závese bol test chytrých hodiniek a náramkov, test televízorov, test robotických vysávačov, „klasických“ vysávačov a test detských opaľovacích prípravkov. Celkom sme zaznamenali viac než sedem miliónov návštev webových stránok s výsledkami testov a ďalšími užitočnými pomocníkmi.

Pri testovaní dTest vždy spolupracuje s certifikovanými a nezávislými laboratóriami. Samotný nákup vzoriek, ktorý sa nijako neodlišuje od toho bežného nákupu každého z nás, okrem množstva nakupovaných tovarov, býva často komplikovaný.

„Napríklad pred testovaním zubných pást museli naši pracovníci v bežnej maloobchodnej sieti zabezpečiť 80 kusov od každého z 15 testovaných výrobkov. Okrem objemného nákupného vozíku sa potom museli vysporiadať i s nechápavými pohľadmi predavačov,“ vypráva šéfredaktorka časopisu dTest Hana Hoffmannová.

A dodáva, že čas od času môžu testovanie skomplikovať i živelné katastrofy:

„Do ťažkostí sme sa dostali pri doprave turistických palíc do zahraničného laboratória. Prepravnej spoločnosti, ktorá našu zásielku mala vybaviť, zhorel celý sklad vrátane našich palíc. Bolo preto nutné v rekordne krátkom čase spraviť nový nákup, všetky vzorky označiť príslušnými kódmi, zabaliť a znovu odoslať. Našťastie sme všetko stihli a škodu potom preplatila poisťovňa.“

Spotrebiteľská poradňa je tu pre vás

Spotrebiteľská poradňa dTestu každoročne vybaví viac než štyridsať tisíc otázok a sťažností verejnosti a tieto služby poskytuje úplne zadarmo. Najviac otázok sa stále týka ťažkostí pri vybavovaní reklamácií a tiež problematických e-shopov.

„Výnimkou však nie sú ani zmluvy uzatvorené po telefóne či pri podomovom predaji, kedy spotrebiteľ spravidla ani netuší, že nejakú zmluvu uzatvoril. Tieto praktiky využívajú najmä takzvaní energetickí šmejdi a cielia na najviac zraniteľné skupiny osôb – na seniorov,“ vysvetľuje Hekšová.

Medzi ďalšie typické problémy, ktoré spotrebitelia s poradcami dTestu riešia, patria vyúčtovanie za energie, nedodanie objednaného tovaru v termíne alebo podmienky poistných či úverových zmlúv.

dTest ponúka celý rad služieb od poradenstva v oblasti spotrebiteľského práva, cez databázu nebezpečných výrobkov, vzorové listy až po praktické brožúry. Spotrebiteľská poradňa je k dispozícii každý bežný deň od 9. do 17. hodiny, a to na telefónnej linke 299 149 009 (platí pre Českú republiku) alebo od 8. do 17. hodiny na čísle (+421) 0696 851 965 (platí pre Slovenskú republiku) alebo na adrese elektronickej poradne pre spotrebiteľov.

Online na sieti

Nielen predplatitelia sú spojencom dTestu v úsilí chrániť záujmy a práva spotrebiteľov. Mnoho ľudí sleduje dTest i prostredníctvom sociálnych sietí a týmto spôsobom nielen získava, ale tiež sprostredkuje dôležité informácie zo spotrebiteľskej oblasti.

„Mnoho tipov na testovanie výrobkov získavame priamo zo sociálnych sietí. Ľudia sú veľmi aktívni a my tak s nimi môžeme spolupracovať a komunikovať takmer v priamom prenose,“ vysvetľuje výhody sociálnych sietí v tejto oblasti Hoffmannová.

Počty sledujúcich neustále narastajú – napríklad na Facebooku dTest aktuálne sleduje 130 tisíc užívateľov, na Instagrame potom takmer 6,5 tisíc ľudí.

„Všetkým predplatiteľom, ale i tým, ktorí radi navštívia naše webové stránky alebo využijú služieb našej poradne, ďakujeme za priazeň. Pevne verím, že naše služby pre nich budú aj naďalej prínosné. A ako malý darček k Svetovému dňu spotrebiteľských práv sprístupníme verejnosti zadarmo na celý deň výsledky testov papierových vreckoviek, ovocných kapsičiek a tabletov,“ uzatvára Hekšová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

dTestdTest
dTest, o.p.s. je najväčšou českou spotrebiteľskou organizáciou, ktorá v ČR pôsobí už od roku 1992. Je vydavateľom spotrebiteľského časopisu dTest, na ktorého stránkach sú publikované výsledky nezávislých a objektívnych testov výrobkov, varovania pred nebezpečnými a zdravotne nevyhovujúcimi výrobkami, informácie o spotrebiteľských právach a poradenstvo, ako tie práva účinne uplatňovať. dTest je súčasťou medzinárodnej organizácie International Consumer Research and Testing (ICRT) a európskej spotrebiteľskej organizácie BEUC.
Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 (ČR) – je v prevádzke každý pracovný deň od 9. do 17. hodiny a spotrebitelia na nej môžu konzultovať s právnymi poradcami časopisu dTest najrôznejšie spotrebiteľské problémy, a to za cenu bežnej tarify volania (sadzobníka poplatkov v ČR). Od spustenia v roku 2010 túto možnosť využili už desiatky tisícov spotrebiteľov a poradenská linka časopisu dTest sa tak stala prvou a najvyhľadávanejšou cestou k riešeniam problémov, s ktorými sa zákazníci na trhu stretávajú.
Čerpané z: www.dtest.sk

dTest, 15. 03. 2020 | Prečítané: 212 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore