www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @007
Počítadlo


Spam poison

Program mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

November 2018

Staromestské martinské hody

Po kliknutí na plagát sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 3 507 × 4 978 bodov.

9. – 11. 11. STAROMESTSKÉ MARTINSKÉ HODY

9. 11.
15.00 HUDOBNÁ SKUPINA KUŠTÁROVCI, Rudnayovo námestie
16.00 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE, príhovor Radoslava Števčíka – starosta MČ Bratislava-Staré Mesto a Stanislava Zvolenského – arcibiskup-metropolita Bratislavskej arcidiecézy, Zbor Anky Repkovej, Rudnayovo námestie
17.00 SVÄTÁ OMŠA v Dóme sv. Martina
15.00 PEČENÝ VÔL, Rudnayovo námestie

10. 11.
14.00 – 17.00 TVORIVÉ DIELNE v Bibiane
11.00, 15.00 DIVADELNÉ PREDSTAVENIA v Gašparkove
15.30 DETSKÁ SVÄTÁ OMŠA v Dóme sv. Martina
16.40 PRÍCHOD SV. MARTINA NA BIELOM KONI – ŽOBRÁK A SV. MARTIN, Rudnayovo námestie
17.00 LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD, Rudnayovo námestie, Panská, Hviezdoslavovo námestie, Sedlárska, Ventúrska Zichyho palác 17.00 SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA v Dóme sv. Martina

11. 11. 10.30 SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA v Dóme sv. Martina

16. 11. – 22. 12. STAROMESTSKÉ VIANOČNÉ TRHY, Hviezdoslavovo námestie
16. 11., 17.00 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE S MUZIKÁLOM ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO
Program na pódiu každý štvrtok o 16.00 základné a materské staromestské školy, v piatok, sobotu a nedeľu o 17.00 koncerty, folklórne súbory.
Sprievodný program v detskej zóne, klzisko, každú adventnú nedeľu rozsvietenie jednej sviece na veľkorozmernom venci a ďalšie aktivity.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Pistoriho palác, Štefánikova 25

6. 11., 18.00 HISTORICKÝ VEČER V PISTORIHO PALÁCI, so spoločnosťou Fringia sa prenesieme do barokového obdobia, zažijeme atmosféru tradičnej šľachtickej zábavy u grófa Esterházyho – dvorné tance, šermiarske zručnosti, dobová móda, spoločenská etiketa, škandálne faux pas a stolovanie.

10. 11., 14.00 FILMOVÁ PREHLIADKA PROJEKTU COURAGE, Festival slobody, spolu s výstavou Risk Factor ponúka výber súťažných filmov projektu Courage, jedinečnú možnosť oboznámiť sa s činnosťou a významom kultúrnej opozície v krajinách východného bloku. Súčasťou podujatia bude diskusia.
Tento projekt získal finančnú podporu z výskumného a inovačného programu Európskej únie Horizon 2020.

15. 11. – 18. 11. DNI ARCHITEKTÚRY A FILMU (DAAF)
Festival je zameraný na prezentáciu medzinárodných filmov o architektúre, dizajne a urbanizme. Cieľom festivalu je rozširovať povedomie o súčasnej kvalitnej architektúre, významných architektoch a ich tvorbe, taktiež aj rozširovať povedomie o problematike vízií miest, sociálnych a environmentálnych témach prostredníctvom filmových dokumentov.

26. 11., 18.00 VEČER MICHALA VAŠEČKU, pravidelný diskusný formát.

Pre deti

4. 11., 10.00 WEBSTEROVCI, Kino Film Europe, Štefánikova 25, najlepší animovaný film 2017, vstupné 1 €.

11. 11., 10.00 SAFALÁDKA A ŠPAJDLIČKA, Bratislavské bábkové divadlo, vstupné nad 10 rokov veku 1 €.

Výstava

RISK FACTORS – RIZIKOVÉ FAKTORY, multimediálna výstava, ktorá sa venuje kultúrnej opozícii, jej významu a pochopeniu kultúrneho dedičstva disentu v bývalých socialistických krajinách.
Tento projekt získal finančnú podporu z výskumného a inovačného programu Európskej únie Horizon 2020, vernisáž 7. 11., 18.00, trvanie do 21. 11., otvorená utorok – piatok 12.00 – 18.00, sobota – nedeľa 15.00 – 19.00.

Divadlo bez domova

14. 11., 19.00 SNY, premiéra. Aké sny sa snívajú ľuďom bez domova? Čo znamená sen pre človeka s telesným postihnutím, a aký význam v ňom vidí osoba s psychiatrickou diagnózou? Účinkujú ľudia bez domova, telesne postihnutá mládež a inak sociálne vylúčené osoby, vstup voľný.

23. 11., 16.00 – 21.00 ERROR 2018, 12. ročník medzinárodného festivalu bezdomoveckých divadiel, predstavia sa divadlá z Česka, Slovinska, Maďarska, Poľska a Slovenska, vstup voľný.

24. 11., 15.00 – 21.30 ERROR 2018, predstavia sa divadlá z Fínska, Francúzska, Česka, Slovinska, Maďarska, Poľska a Slovenska, vstup voľný.

Kino Film Europe

1. 11., 19.00 ZLODEJI, vstupné: 4,50 €/2,50 €
2. 11., 17.00 TVÁR, vstupné: 4,50 €/2,50 €
2. 11., 19.00 3 DNI V QUIBERONE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
3. 11., 17.00 TVÁR, vstupné: 4,50 €/2,50 €
3. 11., 19.00 UTØYA, 22. JÚLA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
4. 11., 10.00 WEBSTEROVCI, rodičia s deťmi, vstupné: 1 €
4. 11., 17.00 LOĎ DO INDIE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
4. 11., 19.00 3 DNI V QUIBERONE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
6. 11., 19.00 UTØYA, 22. JÚLA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
7. 11., 11.00 ZLODEJI, projekcia pre seniorov, vstupné: 4 €/1 €
7. 11., 19.00 UTØYA, 22. JÚLA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
8. 11., 17.00 UTØYA, 22. JÚLA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
9. 11., 17.00 NAŠA MALÁ SESTRA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
9. 11., 19.30 ZLODEJI, vstupné: 4,50 €/2,50 €
10. 11., 16.30 PO BÚRKE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
10. 11., 19.00 NAŠA MALÁ SESTRA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
11. 11., 16.30 ZLODEJI, vstupné: 4,50 €/2,50 €
11. 11., 19.00 PO BÚRKE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
12. 11., 18.00 MIA MADRE, vstupné: 3 €
13. 11., 19.00 UTØYA, 22. JÚLA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
14. 11., 11.00 TVÁR, projekcia pre seniorov, vstupné: 4 €/1 €
14. 11., 19.00 SÚMRAK, premiéra, vstup na pozvánky
15. 11., 17.00 RENOIR, Dni architektúry a filmu, vstupné: 4,50 €/2,50 €
15. 11., 19.15 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
16. 11., 16.00 SÚMRAK, Dni architektúry a filmu, vstup voľný
16. 11., 19.00 EERO SAARINEN – ARCHITEKT, KTORÝ VIDEL DO BUDÚCNOSTI, Dni architektúry a filmu, vstup voľný
17. 11., 17.00 POHŔDANIE, Dni architektúry a filmu, vstup voľný
17. 11., 19.00 DVAJA O MOSTE, Dni architektúry a filmu, vstup voľný
18. 11., 16.30 MC QUEEN, Dni architektúry a filmu, vstup na pozvánky
18. 11., 19.00 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
20. 11., 19.00 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
21. 11., 11.00 SÚMRAK, vstupné: 4 €/1 €
21. 11., 19.00 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
22. 11., 19.00 DILILI V PARÍŽI, premiéra, vstupné: 4,50 €/2,50 €
23. 11., 17.00 ZLODEJI, vstupné: 4,50 €/2,50 €
23. 11., 19.30 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
24. 11., 17.00 DILILI V PARÍŽI, vstupné: 4,50 €/2,50 €
24. 11., 19.00 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
25. 11., 17.00 DILILI V PARÍŽI, vstupné: 4,50 €/2,50 €
25. 11., 19.00 3 DNI V QUIBERONE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
27. 11., 19.30 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €
28. 11., 11.00 3 DNI V QUIBERONE, projekcia pre seniorov, vstupné: 4 €/1 €
28. 11., 19.00 VEŽA. JASNÝ DEŇ., vstupné: 4,50 €/2,50 €
29. 11., 15.00 SÚMRAK, vstup pre Staromešťanov na voľnú vstupenku
29. 11., 18.00 3 DNI V QUIBERONE, vstupné: 4,50 €/2,50 €
29. 11., 20.15 TVÁR, vstupné: 4,50 €/2,50 €
30. 11., 17.00 UTØYA, 22 JÚLA, vstupné: 4,50 €/2,50 €
30. 11., 19.00 SÚMRAK, vstupné: 4,50 €/2,50 €

Stiahni súborPodrobnejšie informácie o filmoch (súbor je vo formáte PDF a má 1,46 MB).

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

8. 11., 17.00 STAROMESTSKÝ SALÓN s Andy Hricom, vstup voľný.

14. 11., 17.00 KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie s hudobnou skupinou Kuštárovci, vstup voľný.

14. 11., 19.00 CHRÁMOVÝ KONCERT, vokálny súbor Anima (RU), Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa (jezuiti), Františkánske nám. 4, vstup voľný.

16. 11., 14.00 STAROMESTSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ, švajčiarsky systém hry na 5 kôl podľa pravidiel FIDE, tempo hry 10 minút na partiu plus bonifikácia 5 sekúnd na každý ťah, spolupráca s Klubom šachových nádejí v Bratislave. Sprievodný program: dvanásť naslepo (pokus GM Milana Pachera o prekonanie slovenského rekordu v simultánnej hre naslepo), komentovanie partií simultánky pozvaným veľmajstrom, šachový kvíz, výstava slovenských šachových kníh, ukážka riešenia šachových úloh naslepo. Prihlášky do 10. 11. rohacek.miroslav@gmail.com, tel. +421 908 776 438.

24. 11. – 25. 11. PREŠPORSKÝ PAGANINI, 22. ročník súťaže pre mladých huslistov.

27. 11., 19.00 BRATISLAVSKÁ KOMORNÁ GITARA, Tamamo Ange Saito – husle (Japonsko), Miriam Rodriguez Brüllová – gitara (Slovensko).

VÝSTAVY

Staromestská Galéria Zichy, Ventúrska 9, vchod z ulice, utorok – nedeľa 13.00 – 19.00.
KONTRAPUNKT, Katarína Alexyová-Fígerová (1963) patrí k strednej generácii súčasného slovenského výtvarného umenia. Jej tvorba obsahuje významovo – sémantické prvky osnované na nefiguratívnych východiskách. Sú to diela, ktorých jazyk je osobitou modifikáciou výtvarnej moderny, informelu, geometrickej abstrakcie, ale aj fantazijného umenia. Svoje obrazy, sochy a grafické listy predstavila na niekoľkých samostatných výstavách doma i v zahraničí.
Vernisáž 8. 11., 18.00, trvanie do 28. 11.

Zichyho palác, Ventúrska 9, pondelok a sobota 13.00 – 18.00, utorok – piatok 9.00 – 18.00.
KRAJINA KRÁSY, deti z celého Slovenska pátrajú po historickom ornamente vlastnej obce, aby spoločným úsilím vytvorili nádhernú etnologickú mapu Slovenska a dokázali, že Slovensko je krajinou krásy v srdci Európy. Výstava je súčasťou školského projektu Ornamentálna mapa Slovenska, bližšie info: www.tatrin.sk, vernisáž 18. 10., 9.45, trvanie do 16. 11.

A WINDOW TO THE SEA, výstava fotografií o Portugalsku, trvanie 14. – 15. 11.

Galéria Nadácie PRESS PHOTO, Zichyho palác, Ventúrska 9, streda 13.00 – 17.00, štvrtok 13.00 – 18.00.
Výstava výberu z fotografickej tvorby Paula Martinku, fotografa New York Post, slovenského rodáka žijúceho a pracujúceho v New Yorku, trvanie 4. 10. – 16. 11.

Galéria Z, Ventúrska 9, utorok – sobota 13.00 – 18.00.

MARTIN MARENČIN – TEN, ČO FOTÍ UMENIE. Málokto môže o sebe prehlásiť, že fotí umenie. Martin Marenčin s pokojným svedomím. Výstava v rámci festivalu Mesiac fotografie 2018, kurátor Jozef Ondzik, trvanie 31. 10. – 1. 12.

KURZY

Kreslíme a maľujeme, Ruka mi povie, Modelujeme z hliny, Základy maľby na hodváb, bližšie info: beata.tarjanyiova@staremesto.sk alebo +421 911 238 714.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

KURZY A ZÁUJMOVÉ AKTIVITY

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina, francúzština, ruština, španielčina; bližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance, joga, joga pre seniorov, či kung „shibashi“ (18. forma); bližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: detské baletné štúdio, dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti; viac info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W.

NOVÉ

ŠKOLIČKA ZDRAVÉHO POHYBU A VESELEJ MYSLE, pre deti od 7 do 12 rokov.
V jednotlivých skupinách rozdelených podľa veku sa deti naučia základné cviky pre správne držanie tela, zlepšenia celkovej pohyblivosti a funkčnosti dýchania. Aktivity sú zamerané aj na cítenie priestoru, pohybovo pamäťové hry a kreatívnu kolektívnu tvorbu. Krúžok prebieha pod vedením dlhoročnej vedúcej Detského baletného štúdia Mgr. art Magdalény Thierovej.

Výstava

VÝROČNÁ VÝSTAVA FOTOKLUBU B & W, fotografia, otvorená pondelok – piatok 9.00 – 19.00, trvanie 3. 11. – 3. 12.

TICHO a spol.
profesionálne komorné divadlo

Školská 14, Bratislava-Staré Mesto, online predpredaj vstupeniek v sieťach Ticketportal a Interticket. Osobné zakúpenie vstupeniek: Ticketportal – predajné miesta. Pokladňa divadla – 1 hodina pred predstavením.

ikonaTel. č.: 0908 111 065,
ikonae-mail: tichoaspol@gmail.com,
ikonawebová stránka: Tichoaspol.sk.

3. 11., 19.00 VEGÁNSKA APOKALYPSA, Prvý plán a Divadlo SpozaVoza, hrajú: Martin Kollár, Elena Kolek Spaskov, Danka Svetlíková, Andrej Šoltés/Miro Mihálek, Peter Tilajčík, réžia: Daša Krištofovičová.

5. 11., 19.00 ODRAZY, divadlo TICHO a spol., film, premietania v Tichu, réžia: Andrzej Wajda (české titulky).

7. 11., 19.00 JAŠEK, divadlo TICHO a spol., monodráma, autor: Andrzej Maleszka, scéna a kostýmy: Jakub Branický, účinkuje: Jana Lieskovská, réžia: Robo Horňák.

9. 11., 19.00 YURI KOREC & CO.: NESÓLO, tanečná performancia, choreografia a performancia: Yuri Korec, dramaturgia: Maja Hriešik, Jakub Turčan, svetelný dizajn: Jozef Miklós, hudba: Matúš Kobolka, produkcia: Skrzprst.

12. 11., 19.00 ZAPLAVENIE, divadlo TICHO a spol., groteskná feéria pre 4 hercov a čas, hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík, Ivan Martinka, Michal Jánoš, réžia: Róbert Horňák.

16. 11., 19.00 PRIEKOPNÍK VEVERIČKA A MIMOOS: MILLENIAL MAGIC MIRROR, tanečná performancia, performancia: Barbora Janáková a Lukáš Bobalík, choreografia a dramaturgia: Lívia MM Balážová a Zebastián Méndez Marín, svetelný dizajn: Jakub Branický, hudba: Martin polák, produkcia: Jakub Turčan a mimoOs.

17. 11., 17.00 NOC DIVADIEL V TICHO A SPOL., divadlo TICHO a spol., 17.00 – Remember November – Revolutions Reloaded, 19.00 Open Stage 2.

19. 11., 19.00 NOVÉ DIVADLO V NITRE: SLOVENSKO V OBRAZOCH, cyklus hosťovaní nezávislej kultúry v Ticho a spol., koncept a dramatizácia: Šimon Spišák a Veronika Gabčíková, dramaturgia. Veronika Gabčíková, scéna, kostýmy a objekty: Karel Czech, hrajú: Ľubica Dušaničová, Agáta Spišáková, Miloš Kusenda, Ivan Martinka.

21. 11., 19.00 SOŇA HORŇÁKOVÁ – krst nového CD, folkový koncert, hostia: Zuzana Homolová, Miloš Železňák, Jednofázové kvasenie.

23. 11., 19.00 ACH, KDE MI MIESTO NA ZEMI, divadlo TICHO a spol., (ne)bulvárna (ne)ľútostivá (tragi)fraška o troch mladých ľuďoch na križovatke existenčných rozhodnutí, autor: tvorivý a tvoriaci kolektív, hrajú: Jakub Matejčík, Mojmír Procházka, Tereza Stachová, réžia: Katarína Želinská.

24. 11., 19.00 WOYZECK, divadlo TICHO a spol., voľné tvorivé zoskupenie Kolektív, na motívy kultovej hry Georga Büchnera Woyzeck, inscenácia je súčasťou formátu WORK IN PROGRESS, hrajú: Jerguš Horváth, Viktória Hodvan, Dávid Selecký, Jakub Matejčík, Patrik Minár a. h., Mojmír Procházka, Diana Miková, Diana Rozkošová, réžia: Robo Horňák, úprava: Jerguš Horváth a kolektív.

Divadlo ÍVERY

8. 11., 19.00 HRA NA ZUZANKU, autor: Miloš Macourek, réžia: Jana Krčmářová.

15. 11., 19.00 HLAVA MEDÚZY, autor: Boris Vian, réžia: Jana Krčmářová.

22. 11., 19.00 KEBY TISÍC KLARINETOV, autori: Jiří Suchý, Ivan Vyskočil, réžia: Jana Krčmářová.

29. 11., 19.00 CESTA DO ÚBIC, autor: Ivan Vyskočil, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predaj vstupeniek na mieste hodinu pred predstavením.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

17. – 18. 11., 9.00 – 17.00 MOŽNOSTI ÚČINNEJ INTERVENCIE U DETÍ S AGRESÍVNYMI PREJAVMI SPRÁVANIA, víkendový workshop pre dospelých.

POHYB PRE ZDRAVIE, každý pondelok a stredu, 10.00, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Ing. Marta Mitrová.

TRADIČNÁ HATHA JOGA, každý utorok, 10.00, vedie: Sasha Ovečková.

POČÍTAČOVÝ KURZ PRE SENIOROV, každý utorok, 10.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 3 €.

JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, každý štvrtok, 9.30, vedie: PhDr. Viera Diešková, vstupné: 4 €; seniori 2 €.

KONVERZAČNÁ NEMČINA PRE SENIOROV, každý štvrtok, 9.30, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

KONVERZAČNÁ ANGLIČTINA PRE SENIOROV, každý štvrtok, 11.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

KLUBY A ZDRUŽENIA

Klub seniorov – pondelok a štvrtok 12.30 – 16.30, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok 10.00 – 12.00, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 – cvičenie, štvrtok 15.00 – úradná hodina, štvrtok 16.00 – bridžový klub.

KURZY

Pilates – pondelok a štvrtok, Body balance – pondelok, Kondičné cvičenie pre ženy – pondelok, Čchikung – utorok, Joga – streda, Etikoterapia – štvrtok, Tai-chi chuan – štvrtok, Gitara – štvrtok.

Pre deti

14. 11., 14.00 ŠIŠI VLÁČIK, divadelné predstavenie, účinkuje: divadlo Dunajka, vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Galéria F 7, otvorená utorok – nedeľa 15.00 – 19.00.

FLORIAN RAINER – Šedá zóna (The grey zone) (AT), Mesiac fotografie, výstava víťazného portfólia roku 2017, trvanie 4. 11. – 30. 11.

Divadlo GunaGU

4. 11., 19.30 SOCÍK SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktor Horján, Martin Meľo, Vladislav Plevčík, Anikó Vargová, Romana Dang Vanová, Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

5. 11., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Gabika Dzuríková, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

6. 11., 19.30 ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášáryová, Darina Abrahámová, Natália Puklušová, Viktor Horján, réžia: Marián Amsler.

7. 11., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

8. 11., 19.30 VODKA A CHRÓM, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Dano Fischer (náhradník Martin Hronský), Táňa Radeva, Adam Jančina, Darina Abrahámová, Peter Ondreička, Marta Maťová (náhradníčka Romana Dang Van), Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

10. 11., 19.30 SOCÍK SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktor Horján, Martin Meľo, Vladislav Plevčík, Anikó Vargová, Romana Dang Vanová, Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

13. 11., 19.30 MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

16. 11., 19.30 VODKA A CHRÓM, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Dano Fischer (náhradník Martin Hronský), Táňa Radeva, Adam Jančina, Darina Abrahámová, Peter Ondreička, Marta Maťová (náhradníčka Romana Dang Van), Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

18. 11., 19.30 VODKA A CHRÓM, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Dano Fischer (náhradník Martin Hronský), Táňa Radeva, Adam Jančina, Darina Abrahámová, Peter Ondreička, Marta Maťová (náhradníčka Romana Dang Van), Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

19. 11., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Gabika Dzuríková, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

20. 11., 19.30 YOUTUBERI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: David Hartl/Vladislav Plevčík, Martin Meľo, Viktor Horján, Monika Horváthová, réžia: Viliam Klimáček.

24. 11., 19.30 DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Anikó Vargová, Martin Meľo, Barbara Kelíšková, réžia: Viliam Klimáček.

28. 11., 19.30 LÁSKA & TERPENTÍN, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Milan Kňažko, Dominika Kavaschová, Viktor Horján, réžia: Ján Luterán.

30. 11., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

STAROMESTSKÁ KNIŽNICA, Blumentálska 10/a

Centrálna knižnica Blumentálska 10/a, pobočky Karadžičova 1, Záhrebská 8 a Západný rad 5:

Výpožičný čas:
Pondelok: 12.00 – 18.30 h
Utorok: 10.00 – 15.30 h
Streda: 12.00 – 18.30 h
Štvrtok: 12.00 – 18.30 h
Piatok: 10.00 – 15.30 h
pobočka Panenská 1
Pondelok: 8.00 – 18.30 h
Utorok: 8.00 – 15.30 h
Streda: 8.00 – 18.30 h
Štvrtok: 8.00 – 18.30 h
Piatok: 8.00 – 15.30 h

1. 11. (Sviatok všetkých svätých) bude knižnica zatvorená.

Donáška kníh seniorom, služba pre imobilných seniorov nad 60 rokov s trvalým bydliskom v bratislavskom Starom Meste.

1. 3. – 31. 12. ŠESŤDESIATNICI, OSLAVUJTE S NAMI! Bezplatná ročná čitateľská registrácia a preregistrácia pre všetkých, ktorí v roku 2018 dovŕšia 60 rokov, pri príležitosti 60. výročia vzniku Staromestskej knižnice.

1. 10. 2018 – 28. 2. 2019 ČÍTAM, ČÍTAŠ, ČÍTAME, 14. ročník veľkej čitateľskej súťaže pre deti materských škôl, žiakov základných škôl a 1. ročníkov stredných škôl, ktorí radi čítajú a súťažia, všetky pracoviská Staromestskej knižnice.

2. 11. – 21. 12. VÝSTAVA RUČNÝCH PRÁC klientov Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých na Javorinskej ulici, pobočka Panenská 1 v čase otváracích hodín.

2. 11. – 23. 11. NÁŠ SVET, výstava výtvarných diel žiakov zo ZŠ s MŠ pre deti a mládež so sluchovým postihnutím, pobočka Karadžičova 1 v čase otváracích hodín.

Einsteinova akadémia, séria interaktívnych podujatí s Petrom Molčánym pre deti a mládež pri príležitosti Týždňa vedy a techniky, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

5. 11., 8.00 a 9.00 DOTYK VEDY, prednáška pre študentov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Zochovej ulici, v budove SPŠE Zochova ulica.

6. 11., 9.00 VEDECKÝ TRIATLON, pre žiakov 3. ročníka ZŠ Grösslingová, pobočka Karadžičova 1.

7. 11., 9.30 VEDECKÝ TRIATLON, pre žiakov ZŠ Dr. Ivana Dérera, pobočka Záhrebská 8.

8. 11., 9.00 VEDECKÝ TRIATLON, pre žiakov 3. ročníka ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

9. 11., 9.00 VEDECKÝ TRIATLON, pre žiakov ZŠ Vazovova, Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a.

6. 11., 9.00 BEZPEČNE S KNIŽNICOU, Na ceste nie si sám! Stretnutie s kapitánkou Mgr. Janou Bandovou v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru Bratislava I., organizované podujatie pre žiakov 2. ročníka ZŠ Vazovova, Centrum pre deti a mládež Blumentálska 10/a.

12. 11. – 16. 11., 9.00 – 13.00 MOBIL A APLIKÁCIE PRE SENIOROV, kurz pre seniorov s vlastným smartfónom nie starším ako tri roky, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, pobočka Panenská 1.

13. 11., 10.00 ČÍTANIE NÁS BAVÍ, dramatizované čítanie s Ľudmilou Hrdinákovou z knihy Ivony Březinovej Chlapec a pes, organizované podujatie pre žiakov 3. ročníka ZŠ Dubová, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, pobočka Západný rad 5.

17. 11. MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠTUDENTSTVA, bezplatná ročná čitateľská registrácia pre mládež a študentov – nových čitateľov.
19. 11. – 30. 11. všetky pracoviská Staromestskej knižnice.

20. 11., 9.30 MLADÝ ARCHEOLÓG, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dr. Ivana Dérera, pobočka Záhrebská 8.

27. 11., 11.00 OSTROV POKLADOV 2018, Finančná gramotnosť v súvislostiach, organizované podujatie pre študentov SPŠE na Zochovej ul., v budove Národnej banky Slovenska.

Viac informácií na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na stránke www.starlib.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMiestny úrad Bratislava-Staré Mesto
– mestská časť Bratislava-Staré Mesto je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 22. 10. 2018 | Prečítané: 154 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Nemám pochopenie
12-12-18 * 18:01
 Teraz
11-12-18 * 10:08
 Darebák Semanco
11-12-18 * 07:29
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore