www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @153
Počítadlo


Spam poison

Spoločnosť OLO výrazne predĺži otváracie hodiny zberného dvora

Ak odovzdáte odpad v piatok alebo v sobotu, odnesiete si lisovač na PET fľaše zadarmo

  • Celkové množstvo odpadu privezeného na zberný dvor v roku 2017, bolo 15 632 ton, čo je o 3 629 ton viac ako v roku 2016.
  • V roku 2017 zberný dvor navštívilo takmer 40 000 návštevníkov, pričom najviac ich prišlo v mesiacoch júl a august, najmenej v januári.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v júli predĺži otváracie hodiny zberného dvora na Starej Ivanskej ceste 2 v piatok a v sobotu až do 22.00 hodiny. Bratislavčania tak nebudú musieť v najvyťaženejších časoch na odvoz odpadu stáť v dlhých radoch a môžu zrealizovať aj dlho odkladané odvozy. Navyše, pokiaľ odovzdáte odpad v piatok alebo v sobotu od 18.00 do 22.00 hodiny, odnesiete si lisovač na PET fľaše zadarmo.

„Záleží nám na tom, aby bolo naše hlavné mesto čistejšie a krajšie. Spoločnosť OLO prevádzkuje najväčší zberný dvor v meste, na Starej Ivánskej ceste 2, ktorý ročne navštívi okolo 40 000 návštevníkov. Piatky a soboty patria dlhodobo k najvyťaženejším dňom v týždni a najväčší nápor je práve počas letných prázdnin. Práve preto sme sa rozhodli predĺžiť otváracie hodiny v tieto dni počas júla až do 22.00 hodiny. Veríme, že aj týmto krokom prispejeme k čistejšej a krajšej Bratislave,“ uviedol generálny riaditeľ OLO Branislav Cimerman.

Zberný dvor OLO prešiel úpravou

Predĺženie otváracích hodín zberného dvora je len jednou z aktivít, ktoré bratislavská mestská spoločnosť OLO pripravila pre obyvateľov Bratislavy v rámci letnej kampane s názvom „Pre čistejšiu Bratislavu“.

„Vzhľadom k tomu, že množstvo návštevníkov, ako aj dovezeného odpadu každým rokom stúpa, pristúpili sme k úprave zberného dvora, aby sme Bratislavčanom uľahčili samotný proces odovzdania odpadov,“ vysvetlil generálny riaditeľ OLO.

Zberný dvor tak za ostatné mesiace prešiel rozšírením. Zrealizovala sa úprava príjazdovej cesty, bola zakúpená nová váha na drobný stavebný odpad, ďalšie veľkokapacitné kontajnery, bol vytvorený samotný vjazd na zberný dvor a výjazd zo zberného dvora s cieľom zabezpečiť plynulý pohyb automobilov. Bol tiež osadený nový kamerový systém, aby sa zabránilo ukladaniu odpadu mimo areálu zberného dvora, či zrealizované nové informačné tabule s cieľom poskytnúť návštevníkom väčší komfort a viac informácií o odpade, ktoré je možné na zbernom dvore odovzdať.

Čo by ste mali vedieť o zbernom dvore OLO?

  • Zberný dvor je určený pre pôvodcov komunálneho odpadu, ktorí sú zapojení do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave.
  • Podmienkou vstupu je: preukázanie trvalého pobytu, prípadne vlastníctva nehnuteľnosti v Bratislave, vyplnenie formulára návštevníka, dodržiavanie pokynov zamestnancov zberného dvora a vstup len s vozidlom do 3,5 tony.
  • Na zbernom dvore je možné bezplatne odovzdať: papier a lepenku, šatstvo a textílie, sklo, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť, objemný odpad, elektrické a elektronické zariadenia, drevo, batérie a akumulátory farby a lepidlá, biologicky rozložiteľný odpad z údržby zelene, plasty a kovy, oleje a tuky. Na zberný dvor je potrebné priniesť vopred roztriedený odpad.
  • Spoplatnené je odovzdanie drobného stavebného odpadu sumou 0,078 eur/kg. Zamestnanci OLO zabezpečia odváženie drobného stavebného odpadu, poplatok obyvatelia uhrádzajú hlavnému mestu SR Bratislava.
  • Zberný dvor OLO je otvorený od pondelka do soboty od 8.00 do 18.00 h. V piatky a soboty počas júla bude zberný dvor otvorený od 8.00 do 22.00 h.
  • Zberný dvor ja zatvorený v nedeľu a počas sviatkov.
  • Na zbernom dvore je možné uložiť najviac druhov odpadov v hlavnom meste. Všetky odpady sú pravidelné odvážané na ďalšie zhodnotenie.

Foto:

Zberný dvor OLOZberný dvor OLOZberný dvor OLO
Zberný dvor OLOZberný dvor OLOZberný dvor OLO
Zberný dvor OLO

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

OLOOLO a.s.
Odvoz a likvidácia odpadu a.s.
Ivanská cesta 22
821 04 Bratislava
Čerpané z: www.olo.sk

OLO, 04. 07. 2018 | Prečítané: 804 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore