www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @673
Počítadlo


Spam poison

Bratislavský hrad v sobotu na hodinu zmizne v tme!

Slovensko sa tak pripojí k 187 krajinám sveta a podporí myšlienku za záchranu našej Zeme

Hodina Zeme 24. marca 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 386 × 527 bodov.

Presne od 20.30 do 21.30 h sa nielen v Bratislave zhasnú svetlá mestských dominánt. Zapojí sa Trenčín, Banská Bystrica, Košice, Michalovce a ďalšie slovenské mestá. Slovensko tak už po deviaty raz podporí najväčšiu svetovú kampaň na ochranu životného prostredia HODINA ZEME.

Cieľom iniciatívy WWF (Svetového fondu na ochranu prírody) je upriamiť pozornosť na problémy životného prostredia a ohrozenie prírodných zdrojov našej planéty. Hodina Zeme patrí medzi najväčšie celosvetové akcie so zapojením širokej verejnosti. Spolupatričnosť vyjadruje každoročne zhasnutím svetiel viac ako miliarda ľudí na celom svete.

„Mestá, inštitúcie a firmy sa týmto symbolickým gestom aktívne vyjadrujú a podporujú zmeny v oblasti ochrany životného prostredia a chcú inšpirovať ľudí, aby žili zodpovednejšie, rozumnejšie a úspornejšie voči prírode. HODINA ZEME nám pripomína, že nielen raz za rok, ale každú minútu, deň, týždeň… vieme byť ohľaduplnejší k našej planéte, a vieme sa správať ekologicky. Pri bežných rozhodnutiach by sme všetci mali mať vždy na mysli, aké má naše správanie vplyv na našu Zem. Nestojí to nič, ide len o naše rozhodnutie v danú chvíľu, či zvoliť ekologickejšie riešenie,“ vysvetľuje Miroslava Plassmann, riaditeľka WWF Slovensko.

Hodina Zeme na Primaciálnom námestí v Bratislave

Program Hodiny Zeme začína na Primaciálnom námestí už o 18. hodine. Okrem hudobného sprievodu skupiny Rytmiky bubnujúcej na odpade, vystúpia speváci a muzikáloví herci Thomas Puskailer a Martin Madej s ukážkou ich projektu Eco Tour.

„Pre mňa ekológia nie je len póza, ale skutočný životný postoj. Je veľa možností ako žiť ekologicky, len my ľudia pomaly zabúdame na dopad, ktorý spôsobíme, čo i len vyhodením plastovej fľaše v lese pri obyčajnej prechádzke. Preto vznikol v roku 2015 projekt pre školy, kde im zábavnou a zároveň náučnou formou ukážeme, aké je dôležite chrániť naše životné prostredie. Tento rok sme sa zamerali najmä na znečistenie a prebytočné plytvanie vody. Preto som rád, že podporíme osobne myšlienku podujatia Hodina Zeme,“ hovorí Thomas Puskailer.

V rámci programu budú mať možnosť zapojiť sa aktívne do Hodiny Zeme nielen dospelí, ale aj deti. Budú pripravené štyri stanovištia, kde sa hravou formou dozvedia, ako sa k našej planéte správať ekologickejšie. V stánku o. z. Skrášlime Slovensko si môžete vyskúšať zasadiť zeleň a dozvedieť sa, ako sa o ňu aj správne postarať. Odpad sa dá aj kreatívne využiť ďalej. To, ako na to, sa môžu ľudia dozvedieť nielen v stánku OLO, ale aj si niečo sami vyrobiť. Čerstvosť potravín a zdravý pohyb je veľmi dôležitý, na to dbá aj BILLA Slovensko. Na ich stanovišti si môžu záujemcovia zašportovať, a ako odmenu dostanú čerstvé ovocie z lokálnych zdrojov.

„BILLA Slovensko sa dlhodobo snaží o ekologický prístup. Už niekoľko rokov postupne zavádzame opatrenia na zníženie ekologickej záťaže a snažíme sa inšpirovať ľudí, aby nakupovali lokálne produkty. Aj preto je pre nás zapojenie do akcie, ako je HODINA ZEME, úplne prirodzené,“ vysvetlila hovorkyňa spoločnosti Kvetoslava Kirchnerová.

Organizátor WWF Slovensko tradične poukáže na myšlienku podujatia, čo všetko a viac sa dá pre našu Zem urobiť. Pre všetkých, ktorí prídu na Primaciálne námestie podporiť Hodinu Zeme bola vyrobená špeciálna fotostena, prostredníctvom ktorej môže každý objať našu planétu.

Podujatie sa koná pod záštitou primátora hlavného mesta Bratislavy Iva Nesrovnala, a pozvanie prijal aj Henk Cor Van Der Kwast, veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku.

Hodina Zeme 24. marca 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 820 × 310 bodov.

Vyvrcholením Hodiny Zeme bude zhasnutie svetiel, celosvetovo načasované na 20.30 až 21.30 h, kedy námestie osvetlí iba ohňová šou skupiny Dreamdancers a následne opäť za bubnovania kapely Rytmika sa odštartuje lampiónový sprievod.

„Hodina Zeme neznamená len zhasínanie svetiel na hodinu raz za rok, ide o podporu myšlienky a uvedomelosť ľudí, ako naša planéta trpí, keď sa voči prírode nesprávame zodpovedne. Príroda je základom nášho života a od prírodných zdrojov, ktoré nám planéta poskytuje, sme priamo závislí. V súčasnosti tlačí ľudstvo prírodné systémy na okraj a Hodina Zeme je preto príležitosťou využiť silu jednotlivcov a požadovať zmenu v myslení a konaní. Tento ročník nesie heslo #connect2earth, tak sa spojme na Slovensku pre našu Zem a doprajme jej lepšiu budúcnosť!“ uzatvára riaditeľka WWF Slovensko.

Zdroj video záznamu: PRime time.

Stiahni súborProgram podujatia Hodina Zeme (24. marca 2018) (súbor je vo formáte PDF a má 488 kB).

Stiahni súborZoznam (súbor je vo formáte PDF a má 184 kB).

Vložila: Jana Trellová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PRime timePRime time
Agentúra PRime time bola založená v roku 1998. O dva roky neskôr sa stala členom Asociácie PR agentúr na Slovensku (APRSR). Od svojho vstupu do tejto asociácie patrí medzi TOP 5 agentúr podľa prijatých honorárov. Od roku 2005 je PRime time súčasťou medzinárodnej siete PR agentúr Weber Shandwick.
Čerpané z: www.primetime.sk

PRime time, 23. 03. 2018 | Prečítané: 426 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (705 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (177 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1230
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore