www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @289
Počítadlo


Spam poison

Silné reči v prospech detí

Darujte vaše dve percentá deťom!

Kampaň súvisiacu s darovaním dvoch percent z príjmu v prospech Nadácie pre deti Slovenska sa v tomto roku rozhodlo podporiť zoskupenie komikov z populárnej stand-up show Silné reči. Osem známych hercov a komikov sa prostredníctvom krátkych videí prihovára ľuďom a vyzýva na podporu detí a mladých ľudí na celom Slovensku, ktoré nadácia už viac ako 23 rokov prostredníctvom svojich grantových programov podporuje. Spoločným menovateľom a zároveň hlavným posolstvom celej kampane je: „Nemajte iba silné reči a darujte vaše dve percentá deťom!“

Silné reči v prospech detí

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 765 × 297 bodov.

Séria videí sa natáčala v známom bratislavskom Nu Spirit bare a réžiu, zvuk i produkciu si na starosť zobrali študenti z Vysokej školy múzických umení. Tomáš Hudák, ktorý sa na tejto kampani podieľal i scenáristicky, Juraj „Šoko“ Tabaček, Jakub Gulík, Martin Hatala, Jakub „Zitron“ Ťapák, Joe Trendy, Marián Psár a Michael Szatmáry sa v nich prostredníctvom krátkych príbehov z oblastí, v ktorých Nadácia pre deti Slovenska pôsobí, prihovára ľuďom a vyzýva k podpore detí a mladých ľudí na celom Slovensku darovaním svojich dvoch percent z daní. Skutočnosť, že obľúbené tváre, na ktoré sme zvyknutí najmä v komediálnych číslach, na divákov v týchto videách apeluje prostredníctvom ťažkých a zložitých tém, robí z tejto mini kampane naozaj zaujímavý a unikátny počin.

„Dve percentá sú pre nás každoročne veľmi dôležité. Môžeme nimi zabezpečiť chod našej nadácie v nasledujúcom roku, môžeme vďaka nim robiť viac aktivít, ktoré pomáhajú deťom a investovať do projektov, ktoré majú zmysel. Keď sme prostredníctvom Janka Gorduliča v tomto roku oslovili Silné reči s prosbou o spoluprácu, nečakali sme až takú rýchlu a pozitívnu odozvu. To, že sa známi stand-up komici v takomto počte podujali bez nároku na akýkoľvek honorár na podporu našej video kampane nás nesmierne teší a veľmi si túto podporu vážime. Je pre nás nielen dôkazom toho, že Nadácia pre deti Slovenska je dôveryhodným a spoľahlivým partnerom, ale najmä toho, že aj známe osobnosti vnímajú dôležitosť pomoci deťom a propagácie tejto témy. Spolupráca s chalanmi zo Silných rečí bola nesmierne príjemná a aj vďaka nej sa môžeme v našej práci posúvať ďalej – zvyšovať povedomie o témach, ako je zdravie detí, vzdelávanie, vytváranie komunít priateľských k deťom a mladým ľuďom, či učiť deti, ako sa v online prostredí cítiť a správať bezpečne,“ povedala Zuzana Horváthová Bezecná, PR manažérka Nadácie pre deti Slovenska.

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Všetky informácie potrebné k darovaniu dvoch percent môžete nájsť na www.nds.sk, www.2percentadetom.sk alebo www.dvepercentadetom.sk.

Zdroj video záznamu: Nadácia pre deti Slovenska.

Foto:

Tomáš Hudák (Silné reči)Tomáš Hudák (Silné reči)
Jakub „Zitron“ Ťapák (Silné reči)Marián Psár (Silné reči)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Zapájate sa do dobročinných a charitatívnych aktivít?

pravidelne poskytujem peniaze alebo iné prostriedky na dobročinnosť a charitu (Počet hlasov: 224)
(36.66 %)

príležitostne poskytujem peniaze alebo iné prostriedky na dobročinnosť a charitu (Počet hlasov: 130)
(21.28 %)

sám mám nedostatok, nemôžem si dovoliť pomáhať iným (Počet hlasov: 143)
(23.40 %)

vôbec neposkytujem peniaze alebo iné prostriedky na dobročinnosť a charitu (Počet hlasov: 114)
(18.66 %)Celkom hlasovalo: 611

Nadácia pre deti Slovenska, 05. 03. 2018 | Prečítané: 579 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (9 hl.)
 
pozitívne (6 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (4 hl.)
 
veľmi negatívne (2 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore