www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @701
Počítadlo


Spam poison

2. ročník podujatia Startup Weekend je úspešne za nami

Startup Weekend Banská Bystrica 2018 milo prekvapil kvalitou startupových nápadov

Startup Weekend 2018

23. – 25. februára 2018 sa na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB uskutočnilo podujatie svetového formátu – Startup Weekend. Pracovné nasadenie, nové skúsenosti a stretnutia s inšpiratívnymi ľuďmi, aj o tom bol 2. ročník banskobystrického podujatia Startup Weekend. 40 účastníkov, 6 tímov pod dohľadom 11 mentorov makali počas celého víkendu, aby posunuli svoje nápady až do reálnej podoby.

„Startup Weekend je výborná príležitosť pre všetkých podnikavcov, ktorí rozmýšľajú o začatí podnikania, aby počas dvoch dní v priamom prenose otestovali svoj nápad, dostali spätnú väzbu od odborníkov a ‚vychytali‘ všetky chyby. Toto podujatie ale pomôže aj tým, ktorí sa chcú nápadmi druhých len inšpirovať, získať ‚insight‘ ako vyzerá príprava podnikateľských projektov a čo všetko je potrebné urobiť. Startup Weekend je výzva, pretože človek počas dvoch dní pracuje v tíme s ľuďmi, ktorých vidí možno prvýkrát vo svojom živote a potrebuje spolu s nimi dôjsť do úspešného konca,“ uvádza účastníčka Eva.

V piatok si účastníci z 10 predstavených nápadov vybrali hlasovaním nápady, ktoré posunuli ďalej. Z účastníkov, z ktorých sa väčšina nepoznala, sa vytvorilo 6 tímov, ktoré makali celý víkend.

„Každý jeden tím bol pre mňa inšpiráciou. Že im veci nie sú jedno, že sa pozerajú okolo seba, prichádzajú s ideami, ako veci zlepšovať, sú nadšení pre svoje nápady a snažia sa nadchnúť i ostatných a svoje myšlienky aj realizovať,“ približuje mentorka Jana Hrachová, Poštová banka.

Súčasťou podujatia boli aj prednášky od odborníkov, Andrea Ivaničová zo spoločnosti ESET sa zamerala na aktuálnu tému ochrany osobných údajov. Aleš Mlátilík predstavil na príklade svojej firmy Zľavomat tipy ako budovať značku a Rudolf Vrábeľ z Poštovej banky sa vo svojej prezentácii venoval projektu 365.banka a 365.Fintech. Účastníci mali možnosť sa dozvedieť, čo stojí za úspechom spoločnosti ESET a aká bola ich cesta.

„Startup Weekend Banská Bystrica 2018 milo prekvapil ako počtom účastníkov (vrátane veľmi skúsených a ochotných mentorov), tak aj kvalitou startupových nápadov. Za vyzdvihnutie určite stojí aj podpora, ktorej sa podujatiu dostalo od predstaviteľov vlády a samospráv, ktorí podujatie otvárali,“ dopĺňajú organizátori.

Odborná porota vybrala v nedeľu zo 6 prezentovaných projektov 3 víťazov. 3. miesto získal projekt City Friend – aplikácia hlavne pre mladých cestovateľov, ktorí chcú zažiť autenticitu mesta, lokality, ktorú navštívia a nechcú vidieť tradičné turistické miesta, ktoré sú preplnené turistami. Prostredníctvom tejto aplikácie si nájdu sprievodcu – lokálneho človeka, ktorý ich prevedie zaujímavými miestami. Na 2. mieste sa umiestnil projekt Jupiterra – vzdelávacie centrum pre deti od 6 rokov, pre ktoré sú pripravené 3-mesačné kurzy zamerané na rozvoj logiky, analytického myslenia i kreativity. Prostredníctvom zábavného a zážitkového učenia sa budú deti v tomto centre učiť programovať.

1. miesto: Projekt Môj Pes

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 365 × 2 048 bodov.

Porota vyhodnotila, že najlepším projektom tohoročného podujatia Startup Weekend, je projekt Môj Pes – aplikácia, ktorá rieši zdravotný stav a vyváženú stravu vášho psa. Aplikácia bude poskytovať online konzultácie s odborníkom, personalizované poradenstvo podľa plemena, bude sa dať cez ňu objednávať krmivo a tiež majiteľovi psa bude pripomínať povinné návštevy u veterinára kvôli očkovaniu.

„Skvelý víkend s inšpiratívnymi ľuďmi nikdy nie je na zahodenie. Začínam mať pocit, že v tejto Bystrici sa konečne niečo hýbe k lepšiemu. Organizačný tím odviedol skvelú prácu a mentorské rady si mohol zobrať k srdcu snáď každý uchádzač. Ak budem v Bystrici budúci rok, určite sa prídem pozrieť zas. Mladí prekvapili tento rok, aspoň mňa – konkrétne Šimon z projektu City Friend, veľký talent. Držím palce,“ uvádza Michal, účastník podujatia.

Tohoročný Startup Weekend bol okrem iného atraktívny aj množstvom cien, ktoré boli pre účastníkov k dispozícii. Na výhercov čakalo nablýskané BMW na víkend, konzultačné a mentoringové služby, balík marketingových služieb, zľavy na rôzne školenia a kurzy, licencie na antivírusové riešenia, hostingové služby, knihy a množstvo ďalších vecných cien od našich partnerov.

„Aj druhý ročník podujatia Startup Weekend v Banskej Bystrici nás organizátorov presvedčil o tom, že to má zmysel. Že sú tu ľudia, dokonca aj veľmi mladí, ktorí sa chcú v živote realizovať a robiť to, čo ich baví. A potom to baví aj nás. Už teraz sa tešíme na budúci ročník,“ uzatvárajú organizátori.

Príhovor Petra Pellegriniho, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (23. februára 2018 o 18.15 h)

Zdroj video záznamu: www.facebook.com.

Pozri: Fotoalbum a Facebook.

Foto:

Startup Weekend Banská Bystrica 2018Startup Weekend Banská Bystrica 2018Startup Weekend Banská Bystrica 2018
Startup Weekend Banská Bystrica 2018Startup Weekend Banská Bystrica 2018Startup Weekend Banská Bystrica 2018

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Eva ŠčepkováEva Ščepková
– aktívna občianka, napríklad v Nadácii Ekopolis, neziskovej organizácii Interaktívna škola urbanizmu a územného plánovania, v občianskom združení EnviroFuture alebo pomáha pri Participatívnom rozpočte v Banskej Bystrici
Čerpané z: www.facebook.com/eva.scepkova

Eva Ščepková, 02. 03. 2018 | Prečítané: 468 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (14 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore