www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @835
Počítadlo


Spam poison

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Na jednej strane isté a hlavne bezpečné kroky s bielou palicou, reliéfne bodky usporiadané do písmen, slov a viet, písanie mailov či SMS rutinou, na druhej vsietený gól, prekonaný rekord či medaila na hrudi. Všetko víťazstvá, ktoré pomáhajú a posúvajú nás vpred. Práve víťazstvá spojili verejnú zbierku Biela pastelka s jej tohoročným ambasádorom Marekom Hamšíkom.

Marek Hamšík

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 000 × 666 bodov.

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) už od roku 2002. Jej výnos bude použitý na dofinancovanie špeciálnych rehabilitačných programov pre ľudí so zrakovým postihnutím, obhajobu ich práv, odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prostredníctvom Bielej pastelky podporiť našu činnosť,“ hovorí predseda ÚNSS Branislav Mamojka.

„Aj vďaka tomu môžeme na pomyselný stupeň víťazov viesť všetkých, ktorí o to prejavia záujem, a to na celom území Slovenskej republiky.“

Odmenou za príspevok je pre darcu plastová spinkaBiela pastelka 2017 je zapísaná v Registri verejných zbierok Ministerstva vnútra SR od 1. 6. do 31. 12. Pomôcť je možné príspevkom na účet SK23 1111 0000 0014 3025 8006, zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov či on-line na www.bielapastelka.sk. Počas hlavných zbierkových dní Bielej pastelky 2017, ktorými sú piatok 22. a sobota 23. 9., bude môcť verejnosť v uliciach 300 miest a obcí po celom Slovensku stretnúť takmer 3 500 našich dobrovoľníkov, ktorí budú za ľubovoľný príspevok ponúkať spinky v tvare bielej pastelky.

To, aké to je byť slabozrakým či nevidiacim, si každý bude môcť vyskúšať na vlastnej koži. V informačných stánkoch ponúkne ÚNSS prezentáciu svojej činnosti, prehliadku rôznych kompenzačných a optických pomôcok, možnosť napísať si niečo v Braillovom písme, ale aj odfotiť sa s maketou kapitána SSC Neapol Mareka Hamšíka. Navyše, v krajských mestách budeme záujemcom merať zrakové parametre.

Úvodný výkop sprievodných podujatí Bielej pastelky 2017 urobíme vo štvrtok 21. 9. v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora tohto ročníka, niekoľkonásobného futbalistu roka. V piatok 22. 9. pokračujeme v Trnave, Trenčíne, Nitre, Topoľčanoch, Žiline, Martine, Prešove, Poprade, Humennom a v Košiciach.

Bratislavská Eurovea sa opäť stane dejiskom hlavného podujatia Bielej pastelky. V piatok 22. 9. sa návštevníci môžu tešiť na showdown (aplikovaný stolný tenis pre ľudí so zrakovým postihnutím), maľovanie na tvár pre deti, minikalčeto a ukážky výcviku vodiacich a asistenčných psov. Moderovania bohatého programu sa zhostia Patrik Herman a Kristína Prekopová.

Viac informácií získate na www.bielapastelka.sk a na Facebooku Bielej pastelky, kde od 19. 9. prebieha dražba futbalového dresu Bielej pastelky a futbalovej lopty s originálnym podpisom Mareka Hamšíka.

Za akúkoľvek podporu ďakujeme!

Zdroj video záznamu: Biela pastelka 2017 – ambasádor Marek Hamšík.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 20. 09. 2017 | Prečítané: 150 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (24 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (46 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 90
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Hanbi sa!
20-01-18 * 19:54
 Len
20-01-18 * 19:31
 RE: Poznáte mravného kresťana?
20-01-18 * 19:26
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore