www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @213
Počítadlo


Spam poison

Kelt zmenil ohniská po celom Slovensku

Počas letných mesiacov prebehli v lokalitách po celom Slovensku dobrovoľnícke brigády

Tisícky hlasujúcich, stovka dobrovoľníkov, skrášlené a vynovené ohniská pripravené na stretnutia s priateľmi, opekačky a pikniky. Pilotný ročník projektu Kelt pomáha prírode odštartovala medzi konzumentmi najpredávanejšia pivná značka na Slovensku v spolupráci s Nadáciou Ekopolis. Spoločnými silami premenili a zatraktívnili miesta na zdieľanie príjemných, spoločných chvíľ pre priateľov či rodiny.

„Po tom, čo v roku 2016 značka Kelt priniesla pre svojich fanúšikov a všetkých milovníkov prírody databázu ohnísk a piknikových miest (www.ohniska.sk) bola myšlienka projektu Kelt pomáha prírode prirodzeným rozvojom ako chceme podporovať návštevníkov lokalít v prírode, kde sa zvykne opekať či relaxovať pri plameňoch ohňa. Sme radi, že sa nám v spolupráci s Nadáciou Ekopolis podarilo osloviť veľké množstvo dobrovoľníkov, ktorým nie je ľahostajné ako vyzerajú ich obľúbené miesta,“ hovorí Andrea Malovcová, brand manažér značky Kelt.

Do hlasovania na facebookovej stránke Slovenské ohniská bolo zaradených celkom 9 legálnych ohnísk, pričom v každom regióne (západ – stred – východ) boli vybrané tri ohniská a ich okolie. Viac ako 6 000 ľudí svojimi hlasmi rozhodlo, že v pilotnom ročníku programu Kelt pomáha prírode budú podporené práve ohniská v Zálesí, Zázrivej a v Prešove.

„Počas letných mesiacov prebehli v týchto lokalitách dobrovoľnícke brigády a spoločne tak vytvorili krajšie, príjemnejšie a bezpečnejšie prostredie pre opekačky, pikniky a trávenie voľného času v prírode,“ dopĺňa Martina B. Paulíková, programová manažérka Nadácie Ekopolis.

Zázrivá s novou atrakciou

V podhorskej obci Zázrivá pribudol pri ohniskách okrem lavičiek a smetných košov aj originálny prvok, a to konštrukcia na uloženie dreva v tvare horskej dominanty – Rozsutca. Dobrovoľníci z občianskeho združenia Zázrivský aktívny spolok vyčistili až 3 ohniská a vytvorili tak príjemné prostredie pre turistov i domácich.

„Sme radi, že sa nám podarilo zasypať a spevniť podložie štrkom a urobiť lavičky okolo ohniska. Lavičky a stoly, ktoré vyrobili skúsení rezbári, sme pokreslili prírodnými motívmi a otlačkami našich dlaní,“ uvádza dobrovoľník Samuel Prílepok z občianskeho združenia Zázrivský aktívny spolok.

Za Zázrivú hlasovalo takmer 1 300 ľudí. Za región stredného Slovenska jej konkurovali Lučenec (822 hlasov) a Hiadeľské sedlo (449 hlasov).

Video z dobrovoľníckej brigády v Zázrivej.

Záleský maják napadli dobrovoľníci

Dobrovoľníci z občianskeho združenia Naše Zálesíčko spolu s miestnymi vodákmi zrekonštruovali v Zálesí jestvujúce ohnisko, vyčistili a popílili popadané stromy a konáre a osadili vruty pre 2 nové altánky na brehu Malého Dunaja.

„Do brigády v Zálesí sa zapojilo veľa dobrovoľníkov, ktorí prišli so skutočným nasadením skrášliť okolie svojej dediny. Na domácich bolo cítiť, že sú zohraná partia a že dobrovoľnícka práca im nie je cudzia. Sme veľmi radi, že sme so značkou Kelt mohli pomôcť dobrej veci, ktorá prispeje k zlepšeniu a skrášleniu regiónu, v ktorom my všetci pracujeme a žijeme,“ zhodnotila Andrea Malovcová, brand manažér značky Kelt.

Do hlasovania v regióne Západné Slovensko sa zapojilo viac ako 2 000 ľudí. V hlasovaní napokon zvíťazilo Zálesie s 861 hlasmi, v ktorom brigáda úspešne prebehla. Hlavnými konkurentmi boli pre Zálesie ohniská v Zátoke pokoja pri rieke Váh v Trenčíne (770 hlasov) a nitriansky Hidepark (472 hlasov).

Video z dobrovoľníckej brigády v Zálesí.

Lesopark sa zmenil vďaka pivu

Na východnom Slovensku skrášlil Kelt rekreačnú oblasť Borkút v Prešove, ktorá je už od 19. storočia obľúbeným rekreačným miestom obyvateľov a ideálnym miestom na prechádzky v prírode, šport, či aktívny oddych.

„Vďaka programu Kelt pomáha prírode sa v lokalite Borkút opravili spolu až 3 ohniská. Pri každom ohnisku sa umiestnili jednoduché stojany na bicykle, smetné koše, informačné tabule, hracie prvky pre deti ako hojdačky a jednoduchá lanová dráha. V rámci projektu sme každé ohnisko obložili kameňmi, vybetónovali a opravili pri ňom aj stoly a lavičky,“ dopĺňa Jana Klusová, Technické služby mesta Prešov.

V hlasovaní na Facebooku zvíťazil Prešov celkom jednoznačne (1 278 hlasov). Prešovský lesopark v lokalite Borkút súperil o priazeň fanúšikov s ďalšími dvoma rekreačnými miestami. Stratená, všeobecne známa a turisticky mimoriadne navštevovaná lokalita – oddychová zóna pred Dobšinskou ľadovou jaskyňou získala 402 hlasov. Druhým „súperom“ bol Náučný chodník Vtáčím rajom pri Iňačovciach a Sennom, ktorý získal 166 hlasov.

Video z dobrovoľníckej brigády.

Kelt pomohol prírode

Pilotný ročník programu Kelt pomáha prírode priniesol nové i zrekonštruované stoly s lavicami, nové lavice a smetné koše, panoramatickú tabuľu, vodnú studničku a stojan na drevo. Dobrovoľníci vykopali a vybetónovali ohniská a osadili vruty pre altánky. Bagre pomohli pri zarovnaní povrchu, úprave prístupovej cesty, móla a pri odstraňovaní poškodeného pontónu. Dobrovoľníci taktiež vyčistili aj okolie od smetí a náletovej zelene. Na brigádach v Zálesí, Zázrivej a Prešove odrobila stovka dobrovoľníkov desiatky hodín, aby spoločne vytvorili príjemný priestor na trávenie voľného času s priateľmi.

„Záujem o projekt nás veľmi teší a ďakujeme všetkým zúčastnením dobrovoľníkom i Nadácii Ekopolis, že sme mohli spoločnými silami skrášliť vybrané miesta po celom Slovensku. Spolu sa nám podarilo vytvorili opäť o čosi krajšie miesto v prírode, ktoré bude slúžiť verejnosti,“ dodáva Andrea Malovcová, brand manažér značky Kelt.

Foto:

Ohnisko v Zázrivej (Kelt, Nadácia Ekopolis)Ohnisko v Zálesí (Kelt, Nadácia Ekopolis)Kelt zmenil rekreačnú oblasť Borkút na nepoznanie
Kelt pomáha prírodeKelt pomáha prírode

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia Ekopolis
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Súvisiace články:
Súťaž PRE VODU prinesie Trnave nápady na úpravu rieky Trnávka (16.12.2017)
Chaty v národných parkoch Slovenska majú príležitosť ozelenieť (14.12.2017)
Blíži sa uzávierka grantového programu Zelené oázy (06.12.2017)
Tím študentov zo zvolenskej Technickej univerzity pomôže obci Utekáč (06.12.2017)
Pilotný ročník programu ENVIROvzdelávanie mladých je úspešne za nami (23.11.2017)
Banská Bystrica má na Slovensku prvenstvo v oblasti udržateľnej mobility (20.11.2017)
Študenti Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici budú hľadať riešenie pre čistiareň odpadových vôd v Rakytovciach (11.11.2017)
V Starej Ľubovni vzniklo školiace stredisko pre mladých včelárov (03.11.2017)
Titulom Strom roka 2017 sa pýši jabloň z Bošáce (27.10.2017)
Štartuje 12. ročník programu Zelené oázy – podpora aktívnych komunít a zveľaďovania verejných priestorov pokračuje (19.10.2017)
Súťaž PRE VODU – Mladí ľudia môžu opäť pomôcť efektívne riešiť hospodárenie s vodou (17.10.2017)
O víťazovi ankety Strom roka 2017 môžete rozhodnúť už len pár dní (25.09.2017)
Toyota opäť podporila Živé chodníky (21.09.2017)
Blíži sa uzávierka v súťaži PRE VODU (13.09.2017)
3. ročník súťaže PRE VODU prinesie novinky (26.08.2017)
Kelt zmenil rekreačnú oblasť Borkút na nepoznanie (24.08.2017)
Kelt a Zálesáci zažili pekný deň a urobili kopec roboty (22.08.2017)
Do konca septembra môžete rozhodnúť o víťazovi jubilejného 15. ročníka ankety Strom roka (12.08.2017)
Vynovené ohnisko v Zázrivej je pripravené na opekačky (25.07.2017)
Zahlasujte v jubilejnom 15. ročníku ankety Strom roka (08.07.2017)
Nový fond v správe troch slovenských nadácií podporí aktivity a rozvoj občianskej spoločnosti (27.06.2017)
Kelt vyčistí a skrášli ohniská po Slovensku (27.06.2017)
Pilotný ročník projektu ENVIROvzdelávanie mladých je v plnom prúde (22.06.2017)
2. ročník fotografickej súťaže Do práce na bicykli má svojich víťazov (20.06.2017)
V Leviciach vznikla ďalšia zelená oáza (20.06.2017)
Študijná cesta za overenými a dobrými riešeniami (05.06.2017)
Otvorene o extrémizme (19.05.2017)
Nadácia Ekopolis odštartovala fotografickú súťaž Do práce na bicykli (11.05.2017)
Oficiálne spustenie novej aplikácie o cykloturistickej trase EuroVelo 13 Cesta Železnej opony (30.04.2017)
Hľadáme fotografa alebo fotografku (22.04.2017)
V roku 2017 ožije ďalších 23 zelených oáz po celom Slovensku (15.04.2017)
Nominujte svoj strom do jubilejného 15. ročníka ankety Strom roka (14.04.2017)
Prírodný park pri Váhu v Trenčíne (27.03.2017)
Nadácia Ekopolis odštartovala jubilejný 15. ročník ankety Strom roka (17.03.2017)
Súťaž PRE VODU 2017 má svojich víťazov (16.03.2017)
Darujte nám 2 % z dane (07.03.2017)
Európsky strom roka – posledná možnosť zahlasovať za budatínsky platan (24.02.2017)
Pilotný projekt na šírenie dobrých správ (23.02.2017)
Európsky strom roka 2017 (01.02.2017)
Blíži sa uzávierka súťaže PRE VODU (17.01.2017)

Nadácia Ekopolis, 05. 09. 2017 | Prečítané: 675 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore