www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @174
Počítadlo


Spam poison

Minister Richter len naťahuje čas a chráni si svoj vlastný chrbát

Už dávno nemal viesť svoj rezort

Udalosti, ktoré sa odohrávajú v súvislosti s kauzou Čistý deň, svedčia v prvom rade o nekompetentnosti ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, vyhlásila to predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita a členka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Natália Blahová.

Generálna prokuratúra podala protest proti rozhodnutiu ministerstva o tom, že zariadeniu Čistý deň treba ponechať akreditáciu.

„Za najzávažnejší z dôvodov tohto protestu považujem to, že ministerstvo vôbec neprihliadalo na relevantné dôkazy,“ poznamenala Natália Blahová.

Minister Richter svoje rozhodnutie síce zrušil, ale to neznamená, že zrušil Čistému dňu akreditáciu.

„Znamená to, že zase nehoráznym spôsobom hrá o čas, lebo tým len otvoril správne konanie so všetkými lehotami. Pritom v Čistom dni sú stále umiestnené desiatky detí. Je alibizmus, že minister Richter podmieňuje zrušenie akreditácie zariadeniu tým, ako uzavrú vec orgány činné v trestnom konaní. A zdá sa, že aj keď polícia podozrenia potvrdila, minister nereaguje. Nechráni záujmy maloletých detí, ale opätovne len svoj vlastný chrbát,“ povedala Natália Blahová.

A poukázala na zákon o sociálnoprávnej ochrane detí, v ktorom sa píše aj to, že ministerstvo zariadeniu zruší akreditáciu, ak „môže byť ohrozený život a zdravie dieťaťa alebo jeho priaznivý psychický vývin, fyzický vývin a sociálny vývin“.

„Minister má k dispozícii zistenia svojich kontrolných orgánov: 7 porušení zákona, 4 porušenia zmluvných podmienok. Už na základe týchto zistení mal Čistému dňu akreditáciu zrušiť. Zo strany ministra ide opäť o nehorázne naťahovanie času a krytie fatálnych zlyhaní svojich ľudí,“ uviedla Blahová.

Zároveň vyzvala ministra Richtera, ale aj generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR Mariána Valentoviča, na odstúpenie.

Ľubomír Galko: Ján Richter už dávno nemal viesť svoj rezort

Podpredseda SaS Ľubomír Galko sa zastal svojej kolegyne Natálie Blahovej a povedal, že ten, kto by sa mal ospravedlniť, je Ján Richter.

„Mal by sa ospravedlniť za to, že tak dlho obťažuje v kresle svojou nekompetentnosťou, nekonaním a zakrývaním ktovie čoho. Minister Richter je človek, ktorý dávno nemal viesť rezort, ktorý sa má starať o deti, rodiny a riešiť sociálnu situáciu ľudí na Slovensku. Dlhodobo totiž rieši len svoju reputáciu a stranícke zadania a nie to, na čo dostal mandát. V kauze Čistý deň ešte nezaznelo posledné slovo a my veríme, že po jej uzatvorení bude tým posledným slovom ‚zbohom‘, keď za sebou konečne naposledy zatvorí ministerské dvere,“ uzavrel Ľubomír Galko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 14. 08. 2017 | Prečítané: 258 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore