www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @866
Počítadlo


Spam poison

Program Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Jún 2016

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

2. 6., 10.00 h • VÝCHOVNÝ KONCERT pre 9. ročník ZŠ, Putovanie za rapom, V – klub.

3. 6., 20.30 h • PORTSMOUTH UNIVERSITY, chrámový koncert, komorný orchester a zbor z Veľkej Británie, Františkánsky kostol, Františkánske námestie 1, vstup voľný.

3. – 5. 6., BRATISLAVSKÝ KNIŽNÝ FESTIVAL, knižná prezentácia malých vydavateľov zo strednej Európy, výstavy, diskusie, čítania a tvorivé dielne pre deti, v spolupráci s Občianskym združením BRaK – Bratislava Book Festival, nad podujatím prevzal záštitu starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslav Števčík, vstup voľný.

4. 6., 14.00 h • STAROMESTSKÝ DETSKÝ DEŇ S RYTIERMI na Hviezdoslavovom námestí:
ŠERMIARSKE VYSTÚPENIA – ukážky palných zbraní, delo, arkebúzy, píšťala,
ZBROJNICA – možnosť pozrieť, skúsiť a odfotiť sa so zbraňami a brnením, dozvedieť sa zaujímavé info,
DOBOVÉ REMESLÁ – minciar, brúsič, možnosť kúpiť si vyrazenú mincu za 1,50 €,
ATRAKCIE – hod na jednorožca, detská aréna, detská strelnica z kuše na hrad, drevený kolotoč, cukrová vata,
KUCHYŇA – možnosť vyskúšať si mletie múky a pečenie posúchov,
DIZAJN MARKET 2016 od 10.00 h, prezentácia začínajúcich aj etablovaných dizajnérov, celodenný stánkový predaj handmade vecičiek, workshopy.

10. 6., 16.00 h • KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie s hudobnou skupinou Kuštárovci, vstup voľný.

18. 6., 10.00 h • FARBÁM NEUJDEŠ, charitatívny beh plný farieb ulicami Starého Mesta so sprievodným programom pred SND na Hviezdoslavovom námestí.

27. 6., 17.00 h • STAROMESTSKÝ SALÓN, hosť: František Kovár, slovenský divadelný, filmový a dabingový herec, recitátor a pedagóg, s hudobným sprievodom, vstup voľný.

29. 6., 14.30 h • STRETNUTIE S JUBILANTMI, vstup na pozvánky.

30. 6., 18.30 h • DISKUSIE V PALÁCI, Ako prijímať a poskytovať spätnú väzbu? Moderuje: Marek Hyravý, generálny partner projektu: pracovný portál Kariéra.sk, organizátor projektu: Fórum perspektívy, o. z., spoluorganizátor: Mestská časť Bratislava-Staré Mesto.

KURZY A ZÁUJMOVÉ AKTIVITY

DIVADLO U ZICHYHO, divadelný súbor skôr narodených.

27. 6., 17.00 – 20.00 h • KRESLÍME ULIČKY STAREJ BRATISLAVY, plenér, lineárna, valérová kresba ceruzkou, rudkou a pod., odborné vedenie akademický maliar Peter Cibula, základný materiál zabezpečí organizátor, poplatok za jedno stretnutie 10 €, registrácia na: beata.tarjanyiova@staremesto.sk, 0911 238 714, online prihlasovanie Kurzy.

Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9

Otvorená pondelok – sobota, 13.00 – 18.00 h.

ÁDÁM FARKAS – PRIESTOROVÉ OHYBY A PRIENIKY

Vernisáž 8. 6., 18.00 h,
trvanie výstavy od 8. 6. do 18. 6. 2016.

Výstava sa uskutoční v rámci Týždňa maďarskej kultúry v Bratislave so sloganom „Viac ako sused“ hlavnými organizátormi podujatia sú Veľvyslanectvo Maďarska a Maďarský inštitút v Bratislave.

Sochár Ádám Farkas (Szentendre, Maďarsko) je jednou z popredných osobností súčasného maďarského sochárstva. Už viac než päť desaťročí, od 1960-tych rokov, tvorí čisto ideové, nadčasové abstraktné plastiky ušľachtilo jednoduchých foriem pomocou tradičných sochárskych metód.

V jeho tvorbe prevažujú sochy pre verejné priestranstvá, pričom v ateliéri priebežne vytvára malé plastiky. Významná je aj jeho grafická tvorba. Medzi jeho monumentálne diela patrí Uvítacia socha v Szentendre, Kameňopád vo Villányi alebo pamätníky Revolúcia 1956 a Recski v Pécsi na mieste bývalého väzenského tábora. Jeho diela sa nachádzajú aj na verejných priestranstvách a parkoch vo Francúzsku, Taliansku, Japonsku aj v Kalifornii. Popri umeleckej tvorbe sa angažuje aj v oblasti verejného života a teórie umenia. Publikuje vo výtvarných časopisoch a od roku 1990 prednáša na Vysokej škole výtvarných umení, ktorej bol tri roky rektorom. Okrem mnohých profesionálnych ocenení a uznaní bol v roku 2003 zvolený za člena Maďarskej umeleckej akadémie a Britskej kráľovskej sochárskej spoločnosti.

Výstava Ádáma Farkasa v Bratislave prináša krátky prierez jeho tvorby od roku 1976 po súčasnosť. Predstaví mimoriadne dôsledne budovanú umeleckú dráhu, v ktorej transformácie foriem nielenže nadväzujú na seba, ale aj ich symbolická interpretácia úzko spojená s prírodou a univerzálnymi symbolmi je od začiatku mimoriadne významná.

SOCHA a OBJEKT XXI.

30. 6. – 21. 8. 2016.

Vernisáže sa budú konať 30. 6.

Myšlienka konania prehliadok sochárskeho umenia vznikla v roku 1996, keď Bratislava, ale najmä jej centrálna časť, začala meniť svoju tvár – zo šedivého, nevľúdneho prostredia poznačeného dlhým obdobím devastácie a nezáujmu predstaviteľov bývalého komunistického režimu sa počas ostatných rokov stalo príťažlivé miesto, lákajúce svojou neopakovateľnou atmosférou k návšteve čoraz väčšieho počtu domácich, ale aj zahraničných návštevníkov.

Pre mnohých je kontakt s výtvarným dielom na ulici či v parku nepoznaným zážitkom, prinášajúcim nové pocity a vnemy.

Tak ako si táto prehliadka kladie za cieľ predstaviť divákovi širokú škálu možností a podôb sochárskej tvorby, tak isto pravidelne ponúka i široké spektrum generačného autorského zastúpenia, od renomovaných tvorcov až po začínajúcich autorov, či čerstvých absolventov výtvarných škôl. Variabilnosť koncepcie sa snaží aspoň v náznakoch sprostredkovať divákom mnohotvárnosť v súčasnom sochárskom dianí.

Diela sú vystavené vo viacerých galériách ako aj na verejných priestranstvách v Bratislave.

Výstava každoročne pozostáva z exteriérovej časti – s veľkorozmernými dielami, v roku 2016 plánujeme vystaviť práce v Bratislave v centrálnej mestskej časti a v Grassalkovichovej záhrade.

Interiérová časť bude umiestnená v Galérii Z, v Galérii mesta Bratislavy, v Galérii SVÚ v Umelke, v Galérii Poľského inštitútu, v Galérii Rakúskeho kultúrneho fóra, v Galérii Statua, v K Gallery a v Galérii Bulharského kultúrneho inštitútu.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

VÝSTAVA

RETRO 75 (Fotky zo šuflíku), súborná výstava fotografií Kolomana Wagnera, člena Fotoklubu B & W, trvanie výstavy od 6. 6. do 30. 6. 2016, otvorené pondelok – piatok 9.00 – 20.00 h.

7. 6., 15.00 h • MALÝ PRINC – UKÁŽKY, autor: Antoine de Saint-Exupéry, otvorená hodina dramatického krúžku Za plotom, účinkujú: Ema Mníchová, Lea Vrtieľová, Klára Zemanová, Stella Horváthová, Samuel Štrepka, pedagogické vedenie: Michaela Čillíková.

17. 6., 19.00 h • RYBA PRE ŠTYROCH, premiérové vystúpenie členov divadelného súboru skôr narodených Divadlo U Zichyho, moralita, podávajúca správu o neobyčajne poľutovania-hodnom príbehu, ktorý sa odohral roku 1838 v braniborskej marke pri Novom Rupíne, autor: Wolfgang Kohlhaase, Rita Zimmer, hrajú: Katarína Magulová, Kristína Cuenoud, Mária Šmakalová, Vlasta Blinová, František Šatan, réžia: Michaela Čillíková.

21. 6., 19.00 h • SEN NOCI SVÄTOJÁNSKEJ, ALE EŠTE INAK (úprava), autor: William Shakespeare, záverečné predstavenie dramatického krúžku DNA, účinkujú: Dalma Trebulová, Danka Sláviková, Victoria Gabašová, Michaela Červenková, Lucia Iffková, Dominika Marková, Hana Kniebüglová, Ivana Szabová, réžia: Michaela Čillíková.

1. 7., 17.00 h • JAZZOVÁ LOĎ Peter Lipa a Traditional Club, koncert počas plavby loďou z centra Bratislavy na Devín a späť, vstupné: 13 €, predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a v SCKaV Školská 14.

KURZY

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina, francúzština; bližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, powerjoga a chrbtové svaly, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance; ranné kurzy: joga, joga pre seniorov, či kung „shibashi“ (18. forma); prihlasovanie a bližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti, detské baletné štúdio; viac info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W.

Divadlo ÍVERY

www.divadloivery.sk

2. 6., 19.00 h • KEBY TISÍC KLARINETOV, autor: Jiří Suchý, Jiří Šlitr, réžia: Jana Krčmářová.

9. 6., 19.00 h • MIZANTROP, autor: Moliére, réžia: Jana Krčmářová.

16. 6., 19.00 h • PYTAČKY S MEDVEĎOM, autor: Anton Pavlovič Čechov, réžia: Jana Krčmářová.

23. 6., 19.00 h • CELKOM VÁŽNE, autor: Oscar Wilde, réžia: Jana Krčmářová.

30. 6., 19.00 h • HRA NA ZUZANKU, autor: Miloš Macourek, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predpredaj vstupeniek: Ticketportal, predaj vstupeniek na mieste: hodinu pred predstavením.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

Tel. č.: 02/54777366, e-mail: mkcg@mail.t-com.sk.

1. 6., 13.30 h • INFOSERVIS SENIORA, aktuality pre seniorov, vstup pre členov ZZPO III.

16. 6., 18.00 – 20.00 h • LUNÁRNY KALENDÁR SO ZOROU KONDÉ, workshop, chcete vedieť skutočný význam a vplyv Mesiaca na váš život, zdravie, náladu, krásu, či operácie? Teraz máte jedinečnú príležitosť naučiť sa tajomstvá Lunárneho kalendára, lektorka: Zora Kondé, vstupné: 21 € (v cene malé zdravé občerstvenie v súlade s Lunárnym kalendárom). Bližšie informácie a prihlásenie na tel. č. 0905 506 079.

20. 6., 14.00 h • LETNÉ INŠPIRÁCIE, tvorivé dielne, vedie: Vlasta Lazová, vstup pre členov KS.

24. 6., 14.00 h • PIATKOVÝ KLUB, letná diskotéka pre skôr narodených, v spolupráci s KS, do tanca hrá G-old boys, vstup voľný.

Každý pondelok a stredu, 9.30 h • POHYB PRE ZDRAVIE, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Ing. Marta Mitrová.

Každý štvrtok 9.30 h • JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, vedie: PhDr. Viera Diešková, vstupné: 4 €, seniori 2 €.

KLUBY A ZDRUŽENIA: Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30 h, ZZPO ZO 1 – utorok, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00 h, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 h – cvičenie, 14.30 h – úradná hodina.

KURZY: Gitara – utorok, pilates – pondelok a štvrtok, body balance – pondelok a streda, kondičné cvičenie pre ženy – pondelok, čchikung – utorok, joga – streda, tai-chi chuan – štvrtok.

PRE DETI

8. 6., 14.00 h • PRVÁ POMOC, prednáška s praktickými ukážkami, lektor: dobrovoľníci ČK, vstup pre deti ŠK Mudroňova.

14. 6., 15.00 h • ROZLÚČKA SO ŠKÔLKOU, zábavné popoludnie pre deti, vstup pre MŠ Timravina.

Do pozornosti

LETNÉ DENNÉ TÁBORY

Od 4. do 29. 7. 2016,
pre deti od 6 – 15 rokov.

Program: hry, súťaže, exkurzie, šport, kultúrne podujatia, tvorivé dielne, celodenné výlety a iné…

Cena 1 turnusu: 69 €.
Bližšie informácie na tel. č. 02/54777366, 0911 238 711.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Galéria F7

Otvorená utorok – sobota, 15.00 – 19.00 h.

TRISTO HRMENÝCH A LIETAJÚCI KÔŇ, Martin LALUHA, maľba, socha, trvanie výstavy od 1. 6. do 2. 7.

Divadlo GunaGU

www.gunagu.sk

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal.

1. 6., 19.30 h • SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, premiéra, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

4. 6., 19.30 h • DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Anikó Vargová, Martin Meľo, Barbara Kelíšková, réžia: V. Klimáček.

9. 6., 19.30 h • MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

10. 6., 19.30 h • MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

13. 6., 19.30 h • REMIX, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková, Dano Heriban, Viliam Klimáček, live hudba: Dano Heriban, Marian Jaslovský, réžia: Viliam Klimáček.

14. 6., 19.30 h • SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

15. 6., 19.30 h • MUTANTI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

20. 6., 19.30 h • IN DA HOUSE, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Barbara Kelíšková, Petra Polnišová/Zuzana Mauréryová, Zuzana Porubjaková, réžia: Karol Vosátko.

22. 6., 19.30 h • SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

23. 6., 19.30 h • ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášáryová, Viktor Horján, Zuzana Šebová, Darina Abrahámová, réžia: Marián Amsler.

28. 6., 19.30 h • BALETKY, HACKERI, HOMLESÁCI & MANAŽÉRI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, Robert Maduna, réžia: Viliam Klimáček.

Staromestská knižnica, Blumentálska 10/a

www.starlib.sk

Výpožičný čas:
Blumentálska 10/a a pobočky Karadžičova 1, Záhrebská 8, Západný rad 5:
pondelok: 12.00 – 18.30 h
utorok: 10.00 – 15.30 h
streda: 12.00 – 18.30 h
štvrtok: 12.00 – 18.30 h
piatok: 10.00 – 15.30 h
pobočka Panenská 1
pondelok: 8.00 – 18.30 h
utorok: 8.00 – 15.30 h
streda: 8.00 – 18.30 h
štvrtok: 8.00 – 18.30 h
piatok: 8.00 – 15.30 h

1. 6. MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ, bezplatná ročná čitateľská registrácia pre nových čitateľov do 15 rokov, všetky pracoviská Staromestskej knižnice.

2. – 30. 6. TEN, KTO PADNE V BOJI ZA SLOBODU, NEZOMIERA, výstava pri príležitosti narodenia CH. Boteva. V spolupráci s Bulharským kultúrnym inštitútom, centrálna knižnica Blumentálska10/a v čase výpožičných hodín.

1. 6. – 31. 8. NA VLNÁCH FANTÁZIE, výstava obrazov členov Detvianskej umeleckej kolónie, pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

2. 6., 10.00 h • MOZGOVÝ JOGGING, cvičenie na pamäť vedie Mgr. Alexandra Palkovičová, pobočka Panenská 1.

2. 6., 9.00 – 11.35 h • ČÍTAJME SI 2016, celoslovenský čitateľský maratón v spolupráci s Linkou detskej istoty, n.o. Organizované podujatie pre žiakov ZŠ, pobočka Západný rad 5 (čítať sa bude v ZŠ Dubová 1),
11.00 h • Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a,
11.00 h • pobočka Panenská 1 (čítať sa bude v ZŠ Dr. M. Hodžu na Podjavorinskej ul.),
14.00 h • pobočka Karadžičova 1.

1. 6., 14.00 h • CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM, celoslovenský projekt na podporu čítania, pobočka Západný rad 5 pre žiakov ZŠ Mudroňova číta Pišta Vandal z knihy Nevedkove dobrodružstvá,
2. 6., 9.30 h • pobočka Záhrebská 8 pre žiakov ZŠ Jelenia číta Zuzana Štelbaská z knihy Mami, kúp mi psa. V spolupráci s vydavateľstvom Albatros Media,
3. 6., 9.00 h • Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a pre žiakov ZŠ Vazovova.

6. – 10. 6., 9.00 h do 13.00 h • INTERNET a e-mail pre seniorov začiatočníkov, počítačový kurz, pobočka Panenská 1.

7. 6., 9.00 h • BEZPEČNÉ PRÁZDNINY z cyklu Bezpečne s knižnicou, stretnutie s preventistkou Policajného zboru Janou Ďurkovičovou. Organizované podujatie pre žiakov ZŠ Vazovova, Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a.

7. 6., 10.00 h • KNIHA BEZ PÍSMEN, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

9. 6., 11.00 h • OSTROV POKLADOV, bez práce nie sú koláče. Cyklus finančného vzdelávania s lektorom Rastislavom Blažejom. Organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

13. – 17. 6., 9.00 h – 13.00 h • INTERNET a e-mail pre seniorov pokročilých, počítačový kurz, pobočka Panenská 1.

14. 6., 10.00 h • KNIHA BEZ PÍSMEN, organizované podujatie pre deti MŠ Javorinská, pobočka Západný rad 5.

20. 6. – 30. 8. VÝSTAVA PRÁC ŽIAKOV ZUŠ na Radlinského ul., pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

LETNÁ ČITÁREŇ v Medickej záhrade

13. 6., 11.00 h • SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE letnej čitárne pod záštitou starostu Starého Mesta Mgr. Radoslava Števčíka, v programe vystúpi detský spevácky súbor Slavejče.

14. 6., 16.30 h • BULHARSKÝ LITERÁRNY VEČER z cyklu Čítanie v tráve, v spolupráci s Bulharským kultúrnym inštitútom.

13. 6. – 30. 6. NOVINKY NA KNIŽNOM TRHU 2016, výstava plagátov.

15. 6., 16.00 h • ČERVENÁ ČIAPOČKA, Stražanovo bábkové divadlo.

16. 6., 16.30 h • TALIANSKY LITERÁRNY VEČER z cyklu Čítanie v tráve, v rámci festivalu DOLCE VITAJ! v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom.

22. 6., 14.00 h • TVORIVÉ DIELNIČKY PRE VAŠE DETIČKY v spolupráci s DELL, s.r.o.

27. 6., 9.30 h • ČÍTANIE NÁS BAVÍ, zážitkové rodinné čítanie, Mačky vo vreci, inscenované čítanie v podaní bábkoherca Miroslava Miháleka.

28. 6., 16.30 h • ROZPRÁVANIE O BRATISLAVE, športové panoptikum starej Bratislavy s PhDr. Igorom Machajdíkom z Národného športového centra.

29. 6., 16.00 h • GAŠPARKO A DRAK, Stražanovo bábkové divadlo.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMestská časť Bratislava-Staré Mesto
– je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 19. 05. 2016 | Prečítané: 684 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (522 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 910
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore