www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @778
Počítadlo


Spam poison

Program Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Jún 2016

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

2. 6., 10.00 h • VÝCHOVNÝ KONCERT pre 9. ročník ZŠ, Putovanie za rapom, V – klub.

3. 6., 20.30 h • PORTSMOUTH UNIVERSITY, chrámový koncert, komorný orchester a zbor z Veľkej Británie, Františkánsky kostol, Františkánske námestie 1, vstup voľný.

3. – 5. 6., BRATISLAVSKÝ KNIŽNÝ FESTIVAL, knižná prezentácia malých vydavateľov zo strednej Európy, výstavy, diskusie, čítania a tvorivé dielne pre deti, v spolupráci s Občianskym združením BRaK – Bratislava Book Festival, nad podujatím prevzal záštitu starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslav Števčík, vstup voľný.

4. 6., 14.00 h • STAROMESTSKÝ DETSKÝ DEŇ S RYTIERMI na Hviezdoslavovom námestí:
ŠERMIARSKE VYSTÚPENIA – ukážky palných zbraní, delo, arkebúzy, píšťala,
ZBROJNICA – možnosť pozrieť, skúsiť a odfotiť sa so zbraňami a brnením, dozvedieť sa zaujímavé info,
DOBOVÉ REMESLÁ – minciar, brúsič, možnosť kúpiť si vyrazenú mincu za 1,50 €,
ATRAKCIE – hod na jednorožca, detská aréna, detská strelnica z kuše na hrad, drevený kolotoč, cukrová vata,
KUCHYŇA – možnosť vyskúšať si mletie múky a pečenie posúchov,
DIZAJN MARKET 2016 od 10.00 h, prezentácia začínajúcich aj etablovaných dizajnérov, celodenný stánkový predaj handmade vecičiek, workshopy.

10. 6., 16.00 h • KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie s hudobnou skupinou Kuštárovci, vstup voľný.

18. 6., 10.00 h • FARBÁM NEUJDEŠ, charitatívny beh plný farieb ulicami Starého Mesta so sprievodným programom pred SND na Hviezdoslavovom námestí.

27. 6., 17.00 h • STAROMESTSKÝ SALÓN, hosť: František Kovár, slovenský divadelný, filmový a dabingový herec, recitátor a pedagóg, s hudobným sprievodom, vstup voľný.

29. 6., 14.30 h • STRETNUTIE S JUBILANTMI, vstup na pozvánky.

30. 6., 18.30 h • DISKUSIE V PALÁCI, Ako prijímať a poskytovať spätnú väzbu? Moderuje: Marek Hyravý, generálny partner projektu: pracovný portál Kariéra.sk, organizátor projektu: Fórum perspektívy, o. z., spoluorganizátor: Mestská časť Bratislava-Staré Mesto.

KURZY A ZÁUJMOVÉ AKTIVITY

DIVADLO U ZICHYHO, divadelný súbor skôr narodených.

27. 6., 17.00 – 20.00 h • KRESLÍME ULIČKY STAREJ BRATISLAVY, plenér, lineárna, valérová kresba ceruzkou, rudkou a pod., odborné vedenie akademický maliar Peter Cibula, základný materiál zabezpečí organizátor, poplatok za jedno stretnutie 10 €, registrácia na: beata.tarjanyiova@staremesto.sk, 0911 238 714, online prihlasovanie Kurzy.

Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9

Otvorená pondelok – sobota, 13.00 – 18.00 h.

ÁDÁM FARKAS – PRIESTOROVÉ OHYBY A PRIENIKY

Vernisáž 8. 6., 18.00 h,
trvanie výstavy od 8. 6. do 18. 6. 2016.

Výstava sa uskutoční v rámci Týždňa maďarskej kultúry v Bratislave so sloganom „Viac ako sused“ hlavnými organizátormi podujatia sú Veľvyslanectvo Maďarska a Maďarský inštitút v Bratislave.

Sochár Ádám Farkas (Szentendre, Maďarsko) je jednou z popredných osobností súčasného maďarského sochárstva. Už viac než päť desaťročí, od 1960-tych rokov, tvorí čisto ideové, nadčasové abstraktné plastiky ušľachtilo jednoduchých foriem pomocou tradičných sochárskych metód.

V jeho tvorbe prevažujú sochy pre verejné priestranstvá, pričom v ateliéri priebežne vytvára malé plastiky. Významná je aj jeho grafická tvorba. Medzi jeho monumentálne diela patrí Uvítacia socha v Szentendre, Kameňopád vo Villányi alebo pamätníky Revolúcia 1956 a Recski v Pécsi na mieste bývalého väzenského tábora. Jeho diela sa nachádzajú aj na verejných priestranstvách a parkoch vo Francúzsku, Taliansku, Japonsku aj v Kalifornii. Popri umeleckej tvorbe sa angažuje aj v oblasti verejného života a teórie umenia. Publikuje vo výtvarných časopisoch a od roku 1990 prednáša na Vysokej škole výtvarných umení, ktorej bol tri roky rektorom. Okrem mnohých profesionálnych ocenení a uznaní bol v roku 2003 zvolený za člena Maďarskej umeleckej akadémie a Britskej kráľovskej sochárskej spoločnosti.

Výstava Ádáma Farkasa v Bratislave prináša krátky prierez jeho tvorby od roku 1976 po súčasnosť. Predstaví mimoriadne dôsledne budovanú umeleckú dráhu, v ktorej transformácie foriem nielenže nadväzujú na seba, ale aj ich symbolická interpretácia úzko spojená s prírodou a univerzálnymi symbolmi je od začiatku mimoriadne významná.

SOCHA a OBJEKT XXI.

30. 6. – 21. 8. 2016.

Vernisáže sa budú konať 30. 6.

Myšlienka konania prehliadok sochárskeho umenia vznikla v roku 1996, keď Bratislava, ale najmä jej centrálna časť, začala meniť svoju tvár – zo šedivého, nevľúdneho prostredia poznačeného dlhým obdobím devastácie a nezáujmu predstaviteľov bývalého komunistického režimu sa počas ostatných rokov stalo príťažlivé miesto, lákajúce svojou neopakovateľnou atmosférou k návšteve čoraz väčšieho počtu domácich, ale aj zahraničných návštevníkov.

Pre mnohých je kontakt s výtvarným dielom na ulici či v parku nepoznaným zážitkom, prinášajúcim nové pocity a vnemy.

Tak ako si táto prehliadka kladie za cieľ predstaviť divákovi širokú škálu možností a podôb sochárskej tvorby, tak isto pravidelne ponúka i široké spektrum generačného autorského zastúpenia, od renomovaných tvorcov až po začínajúcich autorov, či čerstvých absolventov výtvarných škôl. Variabilnosť koncepcie sa snaží aspoň v náznakoch sprostredkovať divákom mnohotvárnosť v súčasnom sochárskom dianí.

Diela sú vystavené vo viacerých galériách ako aj na verejných priestranstvách v Bratislave.

Výstava každoročne pozostáva z exteriérovej časti – s veľkorozmernými dielami, v roku 2016 plánujeme vystaviť práce v Bratislave v centrálnej mestskej časti a v Grassalkovichovej záhrade.

Interiérová časť bude umiestnená v Galérii Z, v Galérii mesta Bratislavy, v Galérii SVÚ v Umelke, v Galérii Poľského inštitútu, v Galérii Rakúskeho kultúrneho fóra, v Galérii Statua, v K Gallery a v Galérii Bulharského kultúrneho inštitútu.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

VÝSTAVA

RETRO 75 (Fotky zo šuflíku), súborná výstava fotografií Kolomana Wagnera, člena Fotoklubu B & W, trvanie výstavy od 6. 6. do 30. 6. 2016, otvorené pondelok – piatok 9.00 – 20.00 h.

7. 6., 15.00 h • MALÝ PRINC – UKÁŽKY, autor: Antoine de Saint-Exupéry, otvorená hodina dramatického krúžku Za plotom, účinkujú: Ema Mníchová, Lea Vrtieľová, Klára Zemanová, Stella Horváthová, Samuel Štrepka, pedagogické vedenie: Michaela Čillíková.

17. 6., 19.00 h • RYBA PRE ŠTYROCH, premiérové vystúpenie členov divadelného súboru skôr narodených Divadlo U Zichyho, moralita, podávajúca správu o neobyčajne poľutovania-hodnom príbehu, ktorý sa odohral roku 1838 v braniborskej marke pri Novom Rupíne, autor: Wolfgang Kohlhaase, Rita Zimmer, hrajú: Katarína Magulová, Kristína Cuenoud, Mária Šmakalová, Vlasta Blinová, František Šatan, réžia: Michaela Čillíková.

21. 6., 19.00 h • SEN NOCI SVÄTOJÁNSKEJ, ALE EŠTE INAK (úprava), autor: William Shakespeare, záverečné predstavenie dramatického krúžku DNA, účinkujú: Dalma Trebulová, Danka Sláviková, Victoria Gabašová, Michaela Červenková, Lucia Iffková, Dominika Marková, Hana Kniebüglová, Ivana Szabová, réžia: Michaela Čillíková.

1. 7., 17.00 h • JAZZOVÁ LOĎ Peter Lipa a Traditional Club, koncert počas plavby loďou z centra Bratislavy na Devín a späť, vstupné: 13 €, predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a v SCKaV Školská 14.

KURZY

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina, francúzština; bližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, powerjoga a chrbtové svaly, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance; ranné kurzy: joga, joga pre seniorov, či kung „shibashi“ (18. forma); prihlasovanie a bližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti, detské baletné štúdio; viac info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W.

Divadlo ÍVERY

www.divadloivery.sk

2. 6., 19.00 h • KEBY TISÍC KLARINETOV, autor: Jiří Suchý, Jiří Šlitr, réžia: Jana Krčmářová.

9. 6., 19.00 h • MIZANTROP, autor: Moliére, réžia: Jana Krčmářová.

16. 6., 19.00 h • PYTAČKY S MEDVEĎOM, autor: Anton Pavlovič Čechov, réžia: Jana Krčmářová.

23. 6., 19.00 h • CELKOM VÁŽNE, autor: Oscar Wilde, réžia: Jana Krčmářová.

30. 6., 19.00 h • HRA NA ZUZANKU, autor: Miloš Macourek, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predpredaj vstupeniek: Ticketportal, predaj vstupeniek na mieste: hodinu pred predstavením.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

Tel. č.: 02/54777366, e-mail: mkcg@mail.t-com.sk.

1. 6., 13.30 h • INFOSERVIS SENIORA, aktuality pre seniorov, vstup pre členov ZZPO III.

16. 6., 18.00 – 20.00 h • LUNÁRNY KALENDÁR SO ZOROU KONDÉ, workshop, chcete vedieť skutočný význam a vplyv Mesiaca na váš život, zdravie, náladu, krásu, či operácie? Teraz máte jedinečnú príležitosť naučiť sa tajomstvá Lunárneho kalendára, lektorka: Zora Kondé, vstupné: 21 € (v cene malé zdravé občerstvenie v súlade s Lunárnym kalendárom). Bližšie informácie a prihlásenie na tel. č. 0905 506 079.

20. 6., 14.00 h • LETNÉ INŠPIRÁCIE, tvorivé dielne, vedie: Vlasta Lazová, vstup pre členov KS.

24. 6., 14.00 h • PIATKOVÝ KLUB, letná diskotéka pre skôr narodených, v spolupráci s KS, do tanca hrá G-old boys, vstup voľný.

Každý pondelok a stredu, 9.30 h • POHYB PRE ZDRAVIE, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Ing. Marta Mitrová.

Každý štvrtok 9.30 h • JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, vedie: PhDr. Viera Diešková, vstupné: 4 €, seniori 2 €.

KLUBY A ZDRUŽENIA: Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30 h, ZZPO ZO 1 – utorok, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00 h, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 h – cvičenie, 14.30 h – úradná hodina.

KURZY: Gitara – utorok, pilates – pondelok a štvrtok, body balance – pondelok a streda, kondičné cvičenie pre ženy – pondelok, čchikung – utorok, joga – streda, tai-chi chuan – štvrtok.

PRE DETI

8. 6., 14.00 h • PRVÁ POMOC, prednáška s praktickými ukážkami, lektor: dobrovoľníci ČK, vstup pre deti ŠK Mudroňova.

14. 6., 15.00 h • ROZLÚČKA SO ŠKÔLKOU, zábavné popoludnie pre deti, vstup pre MŠ Timravina.

Do pozornosti

LETNÉ DENNÉ TÁBORY

Od 4. do 29. 7. 2016,
pre deti od 6 – 15 rokov.

Program: hry, súťaže, exkurzie, šport, kultúrne podujatia, tvorivé dielne, celodenné výlety a iné…

Cena 1 turnusu: 69 €.
Bližšie informácie na tel. č. 02/54777366, 0911 238 711.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Galéria F7

Otvorená utorok – sobota, 15.00 – 19.00 h.

TRISTO HRMENÝCH A LIETAJÚCI KÔŇ, Martin LALUHA, maľba, socha, trvanie výstavy od 1. 6. do 2. 7.

Divadlo GunaGU

www.gunagu.sk

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal.

1. 6., 19.30 h • SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, premiéra, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

4. 6., 19.30 h • DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Anikó Vargová, Martin Meľo, Barbara Kelíšková, réžia: V. Klimáček.

9. 6., 19.30 h • MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

10. 6., 19.30 h • MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

13. 6., 19.30 h • REMIX, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková, Dano Heriban, Viliam Klimáček, live hudba: Dano Heriban, Marian Jaslovský, réžia: Viliam Klimáček.

14. 6., 19.30 h • SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

15. 6., 19.30 h • MUTANTI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.

20. 6., 19.30 h • IN DA HOUSE, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Barbara Kelíšková, Petra Polnišová/Zuzana Mauréryová, Zuzana Porubjaková, réžia: Karol Vosátko.

22. 6., 19.30 h • SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

23. 6., 19.30 h • ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášáryová, Viktor Horján, Zuzana Šebová, Darina Abrahámová, réžia: Marián Amsler.

28. 6., 19.30 h • BALETKY, HACKERI, HOMLESÁCI & MANAŽÉRI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Csongor Kassai, Zuzana Šebová, Robert Maduna, réžia: Viliam Klimáček.

Staromestská knižnica, Blumentálska 10/a

www.starlib.sk

Výpožičný čas:
Blumentálska 10/a a pobočky Karadžičova 1, Záhrebská 8, Západný rad 5:
pondelok: 12.00 – 18.30 h
utorok: 10.00 – 15.30 h
streda: 12.00 – 18.30 h
štvrtok: 12.00 – 18.30 h
piatok: 10.00 – 15.30 h
pobočka Panenská 1
pondelok: 8.00 – 18.30 h
utorok: 8.00 – 15.30 h
streda: 8.00 – 18.30 h
štvrtok: 8.00 – 18.30 h
piatok: 8.00 – 15.30 h

1. 6. MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ, bezplatná ročná čitateľská registrácia pre nových čitateľov do 15 rokov, všetky pracoviská Staromestskej knižnice.

2. – 30. 6. TEN, KTO PADNE V BOJI ZA SLOBODU, NEZOMIERA, výstava pri príležitosti narodenia CH. Boteva. V spolupráci s Bulharským kultúrnym inštitútom, centrálna knižnica Blumentálska10/a v čase výpožičných hodín.

1. 6. – 31. 8. NA VLNÁCH FANTÁZIE, výstava obrazov členov Detvianskej umeleckej kolónie, pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

2. 6., 10.00 h • MOZGOVÝ JOGGING, cvičenie na pamäť vedie Mgr. Alexandra Palkovičová, pobočka Panenská 1.

2. 6., 9.00 – 11.35 h • ČÍTAJME SI 2016, celoslovenský čitateľský maratón v spolupráci s Linkou detskej istoty, n.o. Organizované podujatie pre žiakov ZŠ, pobočka Západný rad 5 (čítať sa bude v ZŠ Dubová 1),
11.00 h • Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a,
11.00 h • pobočka Panenská 1 (čítať sa bude v ZŠ Dr. M. Hodžu na Podjavorinskej ul.),
14.00 h • pobočka Karadžičova 1.

1. 6., 14.00 h • CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM, celoslovenský projekt na podporu čítania, pobočka Západný rad 5 pre žiakov ZŠ Mudroňova číta Pišta Vandal z knihy Nevedkove dobrodružstvá,
2. 6., 9.30 h • pobočka Záhrebská 8 pre žiakov ZŠ Jelenia číta Zuzana Štelbaská z knihy Mami, kúp mi psa. V spolupráci s vydavateľstvom Albatros Media,
3. 6., 9.00 h • Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a pre žiakov ZŠ Vazovova.

6. – 10. 6., 9.00 h do 13.00 h • INTERNET a e-mail pre seniorov začiatočníkov, počítačový kurz, pobočka Panenská 1.

7. 6., 9.00 h • BEZPEČNÉ PRÁZDNINY z cyklu Bezpečne s knižnicou, stretnutie s preventistkou Policajného zboru Janou Ďurkovičovou. Organizované podujatie pre žiakov ZŠ Vazovova, Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a.

7. 6., 10.00 h • KNIHA BEZ PÍSMEN, organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

9. 6., 11.00 h • OSTROV POKLADOV, bez práce nie sú koláče. Cyklus finančného vzdelávania s lektorom Rastislavom Blažejom. Organizované podujatie pre žiakov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

13. – 17. 6., 9.00 h – 13.00 h • INTERNET a e-mail pre seniorov pokročilých, počítačový kurz, pobočka Panenská 1.

14. 6., 10.00 h • KNIHA BEZ PÍSMEN, organizované podujatie pre deti MŠ Javorinská, pobočka Západný rad 5.

20. 6. – 30. 8. VÝSTAVA PRÁC ŽIAKOV ZUŠ na Radlinského ul., pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

LETNÁ ČITÁREŇ v Medickej záhrade

13. 6., 11.00 h • SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE letnej čitárne pod záštitou starostu Starého Mesta Mgr. Radoslava Števčíka, v programe vystúpi detský spevácky súbor Slavejče.

14. 6., 16.30 h • BULHARSKÝ LITERÁRNY VEČER z cyklu Čítanie v tráve, v spolupráci s Bulharským kultúrnym inštitútom.

13. 6. – 30. 6. NOVINKY NA KNIŽNOM TRHU 2016, výstava plagátov.

15. 6., 16.00 h • ČERVENÁ ČIAPOČKA, Stražanovo bábkové divadlo.

16. 6., 16.30 h • TALIANSKY LITERÁRNY VEČER z cyklu Čítanie v tráve, v rámci festivalu DOLCE VITAJ! v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom.

22. 6., 14.00 h • TVORIVÉ DIELNIČKY PRE VAŠE DETIČKY v spolupráci s DELL, s.r.o.

27. 6., 9.30 h • ČÍTANIE NÁS BAVÍ, zážitkové rodinné čítanie, Mačky vo vreci, inscenované čítanie v podaní bábkoherca Miroslava Miháleka.

28. 6., 16.30 h • ROZPRÁVANIE O BRATISLAVE, športové panoptikum starej Bratislavy s PhDr. Igorom Machajdíkom z Národného športového centra.

29. 6., 16.00 h • GAŠPARKO A DRAK, Stražanovo bábkové divadlo.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMestská časť Bratislava-Staré Mesto
– je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska.
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 19. 05. 2016 | Prečítané: 482 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (14 hl.)
 
Nie (50 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 101
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie sme predmestie Bruselu
23-01-18 * 10:13
 A čo? Aký majú problém…
22-01-18 * 17:52
 Sobáše
22-01-18 * 17:05
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore