www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @870
Počítadlo


Spam poison

Overujte si informácie, ktoré sa šíria internetom

Poznámka k jednej diskusnej téme

Príspevok od Kasafrana na DF.skDávajte si pozor na rôzne výmysly, ktoré sa šíria internetom. Totiž mnohé informácie sa dajú overiť, či sú pravdivé.

Na diskusnom fóre www.diskusneforum.eu vytvoril diskutujúci s prezývkou Kasafran tému Zaujímavá informácia od susedov.

Keď som si prečítal jeho tému, šípil som, že tu čosi nehrá. Pomyslel som si: Čo je zaujímavé na bludoch?

Kasafran začína smelo:

Ak v Prahe zavedú to, čo v Jablonci – tak sa hlásim k rómskej národnosti…
Tomu sa snáď ani nedá veriť, že je to možné…
JABLONEC alebo „Ako nás vychovávajú Cigáni“

Mesto Jablonec nad Nisou v spolupráci s Dopravnými podnikmi miest Liberca a Jablonca nad Nisou zaviedlo pre rómskych spoluobčanov z oblasti Zeleného údolia nový typ cestovných lístkov pre MHD.
Zaviedlo, a taktiež zaplatilo. Tieto cestovné lístky sú prenosné a sú pre našu rómsku menšinu ZADARMO!!!

Samozrejme, nie je to jeho text, on to len rozširuje. To som zistil neskôr, keď som tento text našiel aj v diskusii pod článkom Česko bude čeliť ďalšej žalobe kvôli diskriminácii rómskych detí, kde to isté diskutujúci Petr vložil už 30. 7. 2012.

Požiadal som o vyjadrenie zástupcu mesta Jablonec nad Nisou, a dostal som túto odpoveď:

„Vážený pán,
ďakujem za Váš e-mail. Síce ma teší, že sa o Jablonci na internete píše, ale bola by som radšej, keby bolo naše mesto prezentované ako mesto športu a bižutérie, a nie nepravdivými a zavádzajúcimi informáciami, ktoré sa po internete šíria už tretí rok. Ide o kačicu.

Už mnohokrát sme správu dementovali, informácie sa ale šíria ďalej, i keď už nie v takej miere, a na Magistrát mesta Jablonec nad Nisou sa stále obracajú ľudia so žiadosťou o vyjadrenie a vysvetlenie k problematike projektu Dopravného podniku miest Liberca a Jablonca nad Nisou (DPMLJ, a. s.) vydávania zvýhodnených cestovných lístkov.

Mesto Jablonec nad Nisou nefinancovalo ani sa nijako nepodieľalo na vydávaní zvýhodnených cestovných lístkov pre sociálne slabé rodiny žijúce v Zelenom údolí. Zástupca mesta Jablonca v predstavenstve DPMLJ hlasoval proti spusteniu tohto projektu.

V pilotnom projekte zľavnených prenosných cestovných lístkov MHD dopravný podnik vydal na vlastné náklady 22 zvláštnych trojmesačných lístkov v hodnote 250,- Kč platných len na úseku 4 zastávok v dĺžke 1,5 km. Trojmesačné prenosné lístky sociálna pracovníčka predávala do vytipovaných sociálne slabých rodín so školou povinnými deťmi bývajúcich v tejto oblasti. Lístky platili v období od 1. októbra 2011 do 31. decembra 2011.

Na vysvetlenie uvádzam, že lokalita Zelené údolie je pešo dostupná iba po hlavnej príjazdovej komunikácii do mesta, ktorá je veľmi frekventovaná a nemá chodník. Rodiny bývajúce v Zelenom údolí sa museli dopravovať buď autom alebo električkou, a išlo o rodiny sociálne slabé. Snaha sociálnych pracovníkov bola vedená dobrým úmyslom integrácie týchto osôb do väčšinovej spoločnosti; išlo predovšetkým o to, aby deti chodili do školy.

V súčasnej dobe sú už domy zbúrané, a v lokalite takmer nikto nebýva.

Projekt bol v skúšobnej dobe ukončený, a v roku 2012 už nepokračoval.

Markéta Hozová
komunikácia s médiami
Kancelária primátora

Štatutárne mesto Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
466 01 Jablonec nad Nisou

Tlačová správa vydaná ešte v roku 2011:

Vyhlásenie mesta k zvýhodneným cestovným lístkom MHD

26. 10. 2011 – Mesto Jablonec nad Nisou nefinancuje, ani sa nijako nepodieľa na vydávaní zvýhodnených cestovných lístkov pre sociálne slabé rodiny žijúce v Zelenom údolí. Mesto bolo a je proti ich vydaniu, a jeho nesúhlasné stanovisko dal jasne najavo svojím hlasom proti návrhu zavedenia zvláštnych cestovných lístkov na rokovaní predstavenstva spoločnosti DPMLJ, a. s., zástupca Jablonca Karel Dlouhý.

Od začiatku októbra je v obehu 22 zvláštnych cestovných lístkov MHD platných iba v úseku od stanice Měnírna (Zelené údolie) do Jablonca nad Nisou. Ide o pilotný projekt zľavnených prenosných lístkov MHD, ktoré DPMLJ, a. s. vydalo na vlastné náklady predovšetkým pre deti zo sociálne slabých rodín žijúcich v Zelenom údolí na cestu električkou do školy.

„Návrh na zriadenie zľavneného prenosného lístka sme vo vedení mesta odmietli ako nesystémový, a tento názor som tlmočil pri osobnom rokovaní riaditeľovi dopravného podniku,“ hovorí starosta Petr Beitl.

I napriek nesúhlasu mesta Jablonec nad Nisou je však zľavnený lístok od začiatku októbra pripravený k predaju v počte 22 kusov na náklady dopravného podniku, ktorý prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu na území Jablonca a Liberca vrátane električkového spoja medzi oboma mestami.

„Táto problematika bola predmetom rokovaní predstavenstva spoločnosti, kde po ďalšej diskusii prevládol väčšinový názor, ktorý viedol k realizácii tohto pilotného projektu,“ vyhlásil predseda predstavenstva DPMLJ, a. s., Roman Šotola.

Tlačové vyhlásenie DPMLJ, a. s., k testovaciemu lístku MHD

Snaha dostať deti bezpečne do školy v zimných mesiacoch bola impulzom pre zriadenie zvláštneho lístka MHD.

Jablonec nad Nisou je horským mestom s vysokým podielom spádu snehu, kde do koloritu zimných mesiacov patria obtiažne schodné komunikácie. Možnosť jazdy mestskou hromadnou dopravou a ponúknutý zvláštny cestovný lístok MHD, o ktorý bolo požiadané vedenie Dopravného podniku miest Liberec a Jablonec nad Nisou, a. s., rieši podľa sociálnej pracovníčky jediný možný prístup detí z 1,5 km vzdialenej sociálne vylúčenej lokality do školy.

Sociálni pracovníci majú záujem na tom, aby deti z lokality Zelené údolie navštevovali pravidelnú školskú dochádzku. Do školy chodia po silne frekventovanej cestnej komunikácii I. triedy, ktorá je ohraničená zvodidlami bez chodníkov. So spádom snehu je celkom znemožnená chôdza po tejto dostupnej ceste.

Jedinou možnosťou potom ostáva električková doprava, ktorá tromi medzistaničnými úsekmi na trase Měnírna – Jablonec n. N., Tyršovy Sady nahradí nebezpečnú chôdzu detí po ceste. Na používanie mestskej hromadnej dopravy však tieto sociálne skupiny spravidla nemajú dostatok finančných prostriedkov a jazda „čiernych pasažierov“ povolená nie je. Z týchto dôvodov je na skúšku od októbra 2011 do decembra 2011 pripravených 22 kusov prenosných zvýhodnených lístkov MHD, ktoré do rodín s deťmi odovzdajú sociálni pracovníci. Tieto lístky by mali umožniť deťom z ťaživých rodinných podmienok dopravu za vzdelaním a kamarátmi.

„Táto problematika bola predmetom rokovania predstavenstva spoločnosti, kde po dlhšej diskusii prevládol väčšinový názor, ktorý viedol k realizácii tohto pilotného projektu,“ uviedol predseda predstavenstva DPMLJ, a. s.

Projekt bude potom vyhodnotený a ukáže, či sa dajú občania zo sociálne vylúčenej lokality motivovať k riadnemu používaniu MHD za stanovených cestovných podmienok, a či ústretovosť dopravcu pomôže zaistiť pravidelnú školskú dochádzku u detí zo sociálne slabých rodín.

Martina Poršová, tlačová hovorkyňa DPMLJ, a. s.

Pod čiarou

Lewis Carroll povedal:

„Spoločnosť by omnoho menej podliehala panikám a iným bludom a zvlášť politický život by bol úplne iný, keby väčšina argumentov široko rozosiatych po svete bola správna. Ale obávam sa, že je to práve naopak.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súvisiace články:
Fašisti bez hanby šíria klamstvá (21.08.2020)
Súdruh Blaha opäť trepe svoje bludy (09.06.2020)
Slovenskom sa šíri nebezpečný fašistický vírus mysle (26.05.2020)
Štefan Harabin – národný konšpirátor (09.04.2020)
Zamyslenie nad jedným falošným listom (29.03.2020)
Pravda šíri klamstvo (29.03.2020)
Nábožný joker s prezývkou „politolog“ šíri hoax (28.03.2020)
Ako sa komunista postupne mení na fašistu (17.03.2020)
Politik za SMER – sociálna demokracia Ľuboš Blaha šíri klamstvo (27.02.2020)
Komunista s prezývkou Kasafran opäť šíri klamstvo (10.02.2020)
Komunista František Kasanický šíri hoax o EÚ (20.07.2019)
Zarábaj 7 999 eur denne (19.07.2019)
Komunistovi unikla drobnosť pri šírení propagandy (28.07.2018)
Keď tzv. alternatívne spravodajstvo poškodzuje zdravý úsudok (22.03.2018)
Komunista šíri fašistickú konšpiráciu (02.03.2018)
Koniec sveta v roku 2018 nebude (19.01.2018)
Twain alebo Voltaire? (14.01.2018)
Verejná výzva pre humanistov z NIFMV (07.01.2018)
Eduard Chmelár a Martin Luther (01.11.2017)
Spamer admin@postarpat.sk klame, že e-mail info@humanisti.sk bol získaný z ich webových stránok (19.08.2017)
Na stránke ZEM A VEK je klamstvo (28.07.2017)
Stanovisko Parazitologického ústavu SAV v Košiciach k internetovému príspevku „Ústa nie sú zdroj zápachu z úst“ (13.07.2017)
Komediant Schutz (23.05.2017)
Hlavnespravy.sk naleteli na klamstvo (15.05.2017)
Antifašista Eduard Chmelár použil koláž, na ktorej je Angela Merkelová v póze s „hitlerovským pozdravom“ (05.02.2017)
Roman Bednár o Ježišovej sexualite (23.11.2016)
Keď Bednárovi hrabe v bedni (13.11.2016)
Hlavným dôvodom Kiskovej výhry bol zlý protikandidát, tvrdí Blaha (12.11.2016)
Prešľap v denníku SME (22.10.2016)
Ukážka demagógie v alternatívnych novinách (25.09.2016)
Konšpirácie ako nové náboženstvá (18.09.2016)
Klamstvo o Turecku (09.09.2016)
Kresťania šíria klamstvo o Jobsovi (05.08.2016)
Konšpiračné bludy: Bill Clinton je syn Winthropa Rockefellera a Mark Zuckerberg je vnuk Davida Rockefellera (29.07.2016)
666, šestky, šestkári, svetovláda a poblúznený rojčivý skeptik (27.07.2016)
Klamstvo o Winstonovi Churchillovi (17.07.2016)
Ižip naletel na lži (01.07.2016)
Humanista Kasafran naletel na nechutný žart (04.05.2016)
Hlúpa provokácia proti moslimom (02.01.2016)
Portál Pluska.sk sa snaží vydesiť svojich čitateľov: Nepravdivé slová o pápežovi (13.12.2015)
Falošný výrok, ktorý nevyslovil prezident ČR Miloš Zeman (20.10.2015)
O pristátí na Mesiaci (22.07.2015)
Novinári šíria aj nepravdivé správy (22.07.2015)
Humanisti naleteli na vtip (18.07.2015)
Keď kňaz hovorí o pravde… (30.06.2015)
Hoax Voltaire (28.04.2015)
Ďalšia falošná správa z Donecka (22.03.2015)
Klamstvo v Pravde (17.03.2015)
Falošnú výzvu od Putina šíri aj hovorca Charty 2015 (15.03.2015)
Ide o snahu poškodiť predsedu ukrajinskej vlády Arsenija Petrovyča Jaceňuka? (08.03.2015)
Pozor na falošný otvorený list od Vladimira Putina (06.03.2015)
Hoax o trvanlivosti trvanlivého mlieka (18.10.2014)
Pozor na falošné informácie ohľadom Sociálnej poisťovne (17.10.2014)

Ján Parada, 06. 10. 2014 | Prečítané: 1968 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore