www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @810
Počítadlo


Spam poison

Svetová hrozba: Islamský štát

Islamisti násilím a s krutosťou dobýjajú nové územia

Militantní islamisti z organizácie Islamský štát sa snažia vytvoriť na území Sýrie a Iraku teokratický štát pomocou vojenskej diktatúry.

Na mapke zo stránky Mashable.com z 13. júna 2014 je červenou farbou zobrazené územie, ktoré má pod kontrolou organizácia Islamský štát.

Islamisti sa netaja, že majú v úmysle dobyť oveľa viac území. Na mapke z 2. júla 2014 sú čiernou farbou zvýraznené územia, v ktorých by najradšej zaviedli vlastné diktatúry, nazývané kalifáty.

Záujem majú aj o Španielsko a Balkán (juhovýchodnú Európu), až k slovenským hraniciam.

Islamisti vydali vyhlásenie, v ktorom ponúkajú kresťanom a židom tri možnosti výberu. Buď konvertujú na islam, alebo uzatvoria zmluvu dhimma, ktorá spočíva v platení džizje (náboženskej dane), alebo ak odmietnu, nečaká ich nič iné ako meč. Čiže smrť.

Je správne, že Organizácia Spojených národov (OSN) obvinila islamistov z organizácie Islamský štát z rozsiahlych zločinov, vrátane masových popráv civilného obyvateľstva, znásilňovania žien a náboru detských vojakov.

Do celosvetového sčítania ľudí bez náboženského vyznania sa zo Sýrie prihlásilo 839 ľudí. Z Iraku 342. Keby o nich vedeli islamisti, tak sú hneď popravení, pretože nie sú kresťania ani židia. Nedostanú na výber. Islamské právo šaría neberie ohľad na humanistov.

My, humanisti, máme zásady. Ale čo robiť v časoch vojny? V časoch, keď nevinní ľudia zomierajú. Hŕstka hrdlorezov chce svetu nanútiť vlastné zákony. Ľudia sa musia spojiť, a bojovať proti krutosti militantných islamistov. Ak ich nezastavíme včas, o pár rokov to kruto oľutujeme.

Tak ako kedysi nacisti ohrozovali celý svet, a vyvolali druhú svetovú vojnu, tak nás dnes ohrozujú islamisti. Nesmieme dopustiť vznik tretej svetovej vojny.

Keď budeme nútení v boji proti teokratickým islamistom zomrieť za mier, demokraciu a humanizmus, tak zomrieme so cťou.

Čo robia moslimovia, ktorí o sebe tvrdia, že sú mierumilovní? Vedia ako poraziť militantných islamistov? Moslimovia, žiadajte Bezpečnostnú radu OSN o pomoc!

Do oblastí, kde pôsobia militantní islamisti, by mali byť podľa mňa nasadené mierové jednotky OSN. Inak nám môže ozbrojený konflikt v Sýrii a Iraku prerásť cez hlavu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Myslíte si, že militantní islamisti sú hrozbou pre svet?

Áno (Počet hlasov: 218)
(67.91 %)

Nie (Počet hlasov: 103)
(32.09 %)Celkom hlasovalo: 321

Ján Parada, 19. 07. 2014 | Prečítané: 5815 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: A čo by si navrhoval?
14-10-19 * 16:46
 The Phantom of the Opera
14-10-19 * 00:21
 Re: Táraš nezmysly
13-10-19 * 09:40
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore