www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @127
Počítadlo


Spam poison

Na AFO dorazí svetová vedecká špička, fyzik Lawrence M. Krauss

49. medzinárodný festival populárno-vedeckých filmov

Lawrence M. KraussVďaka Academii Film Olomouc (AFO) a Nadačnému fondu Neuron do Českej republiky v apríli zavíta svetovo uznávaný teoretický fyzik v oblasti temnej hmoty Lawrence M. Krauss. Časopis Scientific American ho označil ako jedného zo spoločensky najangažovanejších intelektuálov súčasnosti.

Hlavný hosť tohoročného ročníka AFO je jedným z najvýraznejších popularizátorov fyziky, kozmológie a kritického myslenia. Je autorom viac než 300 vedeckých prác a množstva popularizačných kníh. Je jediným fyzikom, ktorý obdržal ocenenie od všetkých troch dôležitých fyzikálnych spoločností, a to Americkej fyzikálnej spoločnosti, Amerického združenia učiteľov fyziky a Amerického fyzikálneho inštitútu. V neposlednom rade za svoj komentár k hudbe z kultového Star Treku získal nomináciu na cenu Grammy.

„Prednáška Lawrenca M. Kraussa pre nás bola úplnou prioritou! Napriek tomu, že bol ochotný svoj honorár za vystúpenie znížiť na desatinu svojej obvyklej ceny, jeho návštevu na AFO umožnila až pomoc Nadačného fondu na podporu vedy Neuron. A práve vďaka nemu značka AFO naberá na sile a dokazuje, že skutočne môže pritiahnuť geniálne mozgy a popularizátorov z celého sveta,“ hovorí Jakub Ráliš, dramaturg AFO.

Krauss okrem prednášky na AFO2014 tiež obstará úvod k filmu Unbelievers (Neveriaci), v ktorom spoločne s ikonami Richardom Dawkinsom, Woody Allenom a Stephenom Hawkingom cestujú po svete, aby rozprávali o dôležitosti kritického a racionálneho myslenia, ktoré ostro kontrastuje s náboženstvami a poverami.

Lawrence M. Krauss (* 1954) pôsobí ako profesor na School of Earth & Space Exploration na Arizonskej štátnej univerzite (Arizona State University) a je tiež zakladateľom a riaditeľom organizácie Origins Project, ktorá sa venuje výskumu zameraného práve na rôzne počiatky – okrem iného na počiatok vesmíru, ľudstva či kultúry.

Filmový festival sa uskutoční od 15. – 20. apríla 2014 v Olomouci v Českej republike.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Academia Film Olomouc (AFO)
– je medzinárodný festival populárno-vedeckého a dokumentárneho filmu
Čerpané z:
www.afo.cz

Súvisiace články:
Do Olomouca príde legendárny Richard Dawkins (17.02.2015)

AFO, 25. 03. 2014 | Prečítané: 1504 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore