www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @242
Počítadlo


Spam poison

„Boh je,“ konštatoval Hitler

Z knihy Adolf Hitler – Prejavy

Boh s nami

Hitlerove predstavy o existencii Boha, o Prozreteľnosti – ako inštitút vyššej moci sám často nazýval – patrí rovnako medzi málo známe informácie vo vzťahu k jeho osobe. Povojnová rétorika kresťanských cirkví sa skôr snažila vykresľovať Hitlera ako neznaboha a ateistu, iní zasa ako človeka so záľubou o okultizmus a šamanistickú mystiku. Nech už je pravda akákoľvek, sám Vodca sa na verejnosti k duchovným otázkam vyjadroval častejšie, než by dnes kto čakal. V septembri v roku 1939 sa pred obyvateľmi nemeckého mesta Danzig o svojich postojoch ku spirituálnym otázkam vyjadril takto:

„Ostatne verím v jedno: Boh je. Tento Boh stvoril národy. Týmto národom dal v zásade rovnaké práva.

My Nemci sme sa pred 20, 22, 23 rokmi správali veľmi zle. Prišla revolúcia a my sme podľahli. A potom nastal opätovný vzostup nášho národa vďaka obrovskej práci. A po celý tento čas nám Prozreteľnosť túto prácu neustále žehnala. Čím odvážnejší sme boli, o to viac potom prišlo požehnanie Prozreteľnosti.

A takisto v posledných šiestich rokoch nás Prozreteľnosť stále doprevádzala. Pretože, verte mi, jeden tomu hovorí šťastie, druhý inakšie, ale bez tohto posledného schválenia nie je možné uskutočniť veľké diela. A ja som práve v posledných málo mesiacoch opäť osobne vo svojich najhlbších zmysloch pociťoval riadenie Prozreteľnosti, ktorá sprevádza ľudstvo a stavia ho pred úlohy. Týmto úlohám slúžime. To, čo chceme, nie je podmanenie iných národov. Je to naša sloboda, naša bezpečnosť, bezpečnosť nášho životného priestoru. Je to bezpečnosť života národa samého. Za to bojujeme.“

Viac v knihe Adolf Hitler – PROJEVY na strane 262.

Adolf Hitler – PrejavyVydavateľ: guidemedia etc
Rok vydania: 2012
ISBN 978-80-905310-1-7
Preklad: Pavel Kamas
Väzba: viazaná
Počet strán: 656
Rozmery: 148 × 210
Jazyk: česky

Ukážka z knihy Der Großdeutsche Freiheitskampf, vydanej nakladateľstvom Zentralverlag der NSDAP v roku 1940:

„Boh je,“ konštatoval Hitler

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vydavateľstvo guidemedia etc
Zanedbávanie či rovno zámerné ignorovanie niektorých pálčivých spoločenských, historických a politických tém etablovanou knižnou a mediálnou krajinou je nielen Achillovou pätou každého ducha doby (Zeitgeist), ale aj dalo tiež vzniknúť v roku 2012 nakladateľstvu guidemedia etc.
Edičný program preto tvorí také tituly, ktoré „ľahko rovnakej“ ponuke českého knižného trhu v uvedených oblastiach dajú priamočiaru alternatívu. Že pri tom môžu padať i slová, ktoré sa mnohí zdráhajú vysloviť, je zároveň chceným a lákavým impulzom pre našu prácu.
Čerpané z: www.guidemedia.cz, Adolf Hitler – PROJEVY a „Bůh je,“ konstatoval Hitler

guidemedia etc, 06. 12. 2012 | Prečítané: 3988 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore