www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @220
Počítadlo


Spam poison

Kresťania požadujú, aby Apple nahradil svoje logo za symbol kríža

Neuveriteľné!

Dnes, 10. októbra 2012, uverejnil Roman Zavřel na webovej stránke Letem světem Applem článok o tom, že ruskí kresťania požadujú, aby Apple nahradil svoje logo za symbol kríža.

O tom že jablko nepredstavuje len logo spoločnosti Apple, ale znázorňuje tiež zakázané ovocie, ktoré jedli Eva a Adam zo stromu poznania zrejme nie je potrebné dlho vysvetľovať. Aj keď nikde v biblii nie je povedané, že strom, z ktorého ovocie pochádzalo, bol práve jabloň a jeho plody jablká, je práve jablko označované za symbol pokušenia Adama a Evy, ktorému nedokázali odolať. A presne takto si teraz vykladajú logo spoločnosti Apple ruskí konzervatívni kresťania, ktorí požadujú zákaz zobrazovania loga spoločnosti Apple a žiadajú, aby ho spoločnosť nahradila krížom.

Až doposiaľ sa javí celá správa ako zlý vtip, bohužiaľ Rusko je skutočne trošku inde než zbytok sveta a je tak dosť dobre možné, že bude mať Apple skutočne problém. Ruskí konzervatívci môžu so svojim návrhom uspieť najmä vďaka tomu, že v predvolebnom boji v roku 2012 silne podporovali súčasného prezidenta Vladimíra Putina, ktorý má rozhodujúce slovo v podobných sporoch alebo skôr žiadostiach. Sám Putin má ako iste viete skutočne obrovskú moc, avšak tú získava najmä vďaka podpore cirkvi, ktorá za ním bez výhrad stojí a Putin tak nemá sebe menší dôvod k tomu, aby si to rozhádzal s tými, ktorí mu kryjú chrbát.

Rusko navyše navzdory svojej veľkosti okrem Moskvy a niekoľkých väčších miest nepredstavuje práve veľkú kúpnu silu pre výrobky Apple, a tak je zrejmé, že Putin nebude musieť dlho premýšľať nad tým, či by rozhodnutie nemalo silný ekonomický dopad, vzhľadom k tomu, že mu predajcovia platia dane. Pokiaľ by sa navyše konzervatívnym kresťanom, alebo ak chcete, pravoslávnym kresťanom, podarilo presadiť, že Apple svojim logom konal anti-nábožensky a zosmiešňoval cirkev, je dosť dobre možné, že si v Rusku už oficiálne výrobky Apple nekúpite. Pokiaľ by totiž bola spoločnosť uznaná vinnou z toho, že porušila zákony týkajúce sa cirkvi tým, že ju zosmiešňovala alebo konala takzvane anti-cirkevne, bude vyhlásený zákaz predaja ich výrobkov.

Apple pritom svoje logo nijako neopiera o cirkev a nesnaží sa ním symbolizovať ono povestné zakázané ovocie. Kompletný článok o histórii loga spoločnosti Apple si môžete prečítať v článku História loga spoločnosti Apple.

Apple

Na stránke Letem světem Applem uvádzajú zdroj Christian Today Australia: Apple logo may become illegal in Russia, called to be replaced by a cross.

Still, conservative Christians in Russia have insisted that the logo should be removed and replaced with a cross, Xbitlabs.com reported from a translated article from Interfax news agency.

Autor Stoyan Zaimov sa odvoláva článok Russian Orthodox Christians Swap Apple Logo with Crosses, v ktorom sa Anton Shilov odvoláva na článok Православные в России начинают менять „антихристианское“ надкушенное яблоко на своих устройствах „Apple“ на кресты zo spravodajskej agentúry Interfax.

Православные в России начинают менять „антихристианское“ надкушенное яблоко на своих устройствах „Apple“ на кресты

Москва. 3 октября. ИНТЕРФАКС – Некоторые верующие в России демонтируют по религиозным соображениям логотип на приобретенных устройствах компании „Apple“.

Порталу „Интерфакс-Религия“ стало известно о нескольких случаях, когда православные, в том числе священники, меняли значок с изображением надкушенного яблока на эмблемы с изображением креста.

По их мнению, надкушенное яблоко – символ описанного в Библии первородного греха, он является антихристианским, в то время как крест в христианстве символизирует победу Спасителя над смертью, искупление им первородного греха Адама и Евы.

На первом логотипе „Apple“ был изображен Исаак Ньютон, сидящий под деревом, на котором висело яблоко. Позже одно из рекламных агентств разработало для компании новую эмблему - изображение надкушенного яблока. Существует много мнений о том, почему был выбран именно такой логотип, но официальной версии нет.

Adam a Eva s Apple

Obraz Adama a Evy s logom Apple: Logo Design Love

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj, v texte

redakcia, 10. 10. 2012 | Prečítané: 3576 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Lieky
09-12-18 * 13:15
 Len na okraj
09-12-18 * 13:12
 Nevzdelanci v Denníku N
09-12-18 * 13:09
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore