www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Kresťania požadujú, aby Apple nahradil svoje logo za symbol kríža

Neuveriteľné!

Dnes, 10. októbra 2012, uverejnil Roman Zavřel na webovej stránke Letem světem Applem článok o tom, že ruskí kresťania požadujú, aby Apple nahradil svoje logo za symbol kríža.

O tom že jablko nepredstavuje len logo spoločnosti Apple, ale znázorňuje tiež zakázané ovocie, ktoré jedli Eva a Adam zo stromu poznania zrejme nie je potrebné dlho vysvetľovať. Aj keď nikde v biblii nie je povedané, že strom, z ktorého ovocie pochádzalo, bol práve jabloň a jeho plody jablká, je práve jablko označované za symbol pokušenia Adama a Evy, ktorému nedokázali odolať. A presne takto si teraz vykladajú logo spoločnosti Apple ruskí konzervatívni kresťania, ktorí požadujú zákaz zobrazovania loga spoločnosti Apple a žiadajú, aby ho spoločnosť nahradila krížom.

Až doposiaľ sa javí celá správa ako zlý vtip, bohužiaľ Rusko je skutočne trošku inde než zbytok sveta a je tak dosť dobre možné, že bude mať Apple skutočne problém. Ruskí konzervatívci môžu so svojim návrhom uspieť najmä vďaka tomu, že v predvolebnom boji v roku 2012 silne podporovali súčasného prezidenta Vladimíra Putina, ktorý má rozhodujúce slovo v podobných sporoch alebo skôr žiadostiach. Sám Putin má ako iste viete skutočne obrovskú moc, avšak tú získava najmä vďaka podpore cirkvi, ktorá za ním bez výhrad stojí a Putin tak nemá sebe menší dôvod k tomu, aby si to rozhádzal s tými, ktorí mu kryjú chrbát.

Rusko navyše navzdory svojej veľkosti okrem Moskvy a niekoľkých väčších miest nepredstavuje práve veľkú kúpnu silu pre výrobky Apple, a tak je zrejmé, že Putin nebude musieť dlho premýšľať nad tým, či by rozhodnutie nemalo silný ekonomický dopad, vzhľadom k tomu, že mu predajcovia platia dane. Pokiaľ by sa navyše konzervatívnym kresťanom, alebo ak chcete, pravoslávnym kresťanom, podarilo presadiť, že Apple svojim logom konal anti-nábožensky a zosmiešňoval cirkev, je dosť dobre možné, že si v Rusku už oficiálne výrobky Apple nekúpite. Pokiaľ by totiž bola spoločnosť uznaná vinnou z toho, že porušila zákony týkajúce sa cirkvi tým, že ju zosmiešňovala alebo konala takzvane anti-cirkevne, bude vyhlásený zákaz predaja ich výrobkov.

Apple pritom svoje logo nijako neopiera o cirkev a nesnaží sa ním symbolizovať ono povestné zakázané ovocie. Kompletný článok o histórii loga spoločnosti Apple si môžete prečítať v článku História loga spoločnosti Apple.

Apple

Na stránke Letem světem Applem uvádzajú zdroj Christian Today Australia: Apple logo may become illegal in Russia, called to be replaced by a cross.

Still, conservative Christians in Russia have insisted that the logo should be removed and replaced with a cross, Xbitlabs.com reported from a translated article from Interfax news agency.

Autor Stoyan Zaimov sa odvoláva článok Russian Orthodox Christians Swap Apple Logo with Crosses, v ktorom sa Anton Shilov odvoláva na článok Православные в России начинают менять „антихристианское“ надкушенное яблоко на своих устройствах „Apple“ на кресты zo spravodajskej agentúry Interfax.

Православные в России начинают менять „антихристианское“ надкушенное яблоко на своих устройствах „Apple“ на кресты

Москва. 3 октября. ИНТЕРФАКС – Некоторые верующие в России демонтируют по религиозным соображениям логотип на приобретенных устройствах компании „Apple“.

Порталу „Интерфакс-Религия“ стало известно о нескольких случаях, когда православные, в том числе священники, меняли значок с изображением надкушенного яблока на эмблемы с изображением креста.

По их мнению, надкушенное яблоко – символ описанного в Библии первородного греха, он является антихристианским, в то время как крест в христианстве символизирует победу Спасителя над смертью, искупление им первородного греха Адама и Евы.

На первом логотипе „Apple“ был изображен Исаак Ньютон, сидящий под деревом, на котором висело яблоко. Позже одно из рекламных агентств разработало для компании новую эмблему - изображение надкушенного яблока. Существует много мнений о том, почему был выбран именно такой логотип, но официальной версии нет.

Adam a Eva s Apple

Obraz Adama a Evy s logom Apple: Logo Design Love

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj, v texte

redakcia, 10. 10. 2012 | Prečítané: 3764 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Oxymoron
18-01-20 * 23:22
 Komunisti a fašisti spoločne
18-01-20 * 23:20
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @258