www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @602
Počítadlo


Spam poison

Prvý Česko-Slovenský Z-Day 2012

Pozývame vás na celosvetové podujatie organizované medzinárodným hnutím The Zeitgeist Movement – Z-Day 2012 v Bratislave

Prvý Česko-Slovenský Z-Day 2012

Čo je Z-Day? | Co je Z-Day?

Z-Day je každoročne usporadúvané celosvetové osvetové podujatie hnutia Zeitgeist. V roku 2011 sa konalo viac ako 330 podujatí v 60 krajinách sveta. Cieľom Z-Dayu je informovať širokú verejnosť o problémoch súčasného ekonomického, politického a kultúrneho systému a predostrieť koncept zdrojovej ekonomiky ako alternatívny socioekonomický systém. Tento rok, 17. marca 2012, sa v Bratislave uskutoční prvý Česko-Slovenský Z-Day, ktorý sa bude vyznačovať predovšetkým väčším dôrazom na odborné prednášky a diskusiu.

Z-Day je každoročně pořádaná celosvětová osvětová akce hnutí Zeitgeist. V roce 2011 se konalo více než 330 akcí v 60 zemích světa. Cílem Z-Daye je informovat širokou veřejnost o problémech současného ekonomického, politického a kulturního systému a předestřít koncept zdrojové ekonomiky jako alternativního socioekonomického systému. Letos 17. března 2012 se v Bratislavě uskuteční první Česko-Slovenský Z-Day, který se bude vyznačovat především větším důrazem na odborné přednášky a diskuse.

Základné informácie | Základní informace

Dátum: 17. marec/březen 2012
Čas: príchod účastníkov od 9.00 do 10.00, začiatok podujatia o 10.00, koniec o 18.00
Vstupné: dobrovoľné
Miesto konania: Kino Lumière (fotka budovy)
Adresa: Špitálska 4, 811 08 Bratislava, (najbližšie zastávky MHD: Rajská, Kamenné námestie, Mariánska, Námestie SNP)
Typ priestoru a kapacita: kinosála č. 1, 209 miest na sedenie (fotka sály)
ikonaKontakt: zday@zeitgeistmovement.sk

Program

Program sa upresňuje. Bude včas doplnený.

Občerstvenie | Občerstvení

Medzi jednotlivými programovými bodmi budú prestávky. Pred sálou bude pre návštevníkov pripravené občerstvenie, zároveň však prosíme každého návštevníka, aby v rámci svojich možností priniesol na podujatie občerstvenie akéhokoľvek druhu (napr. pečivo, nealkoholické nápoje, slané pochúťky, sladkosti a pod.), ktoré bude ponúknuté všetkým návštevníkom podujatia prostredníctvom švédskeho stolu. Vzhľadom na celodenný charakter podujatia odporúčame každému návštevníkovi priniesť si so sebou aj desiatu.

Mezi jednotlivými body programu budou přestávky. Před sálem bude pro návštěvníky připraveno občerstvení, zároveň však prosíme každého návštěvníka, aby v rámci svých možností přinesl na akci občerstvení jakéhokoliv druhu (např. pečivo, nealkoholické nápoje, slané pochoutky, sladkosti apod.), které nabídneme všem návštěvníkům akce prostřednictvím švédského stolu. Vzhledem k celodennímu charakteru akce doporučujeme každému návštěvníkovi přinést si s sebou i svačinu.

Rezervácia miesteniek | Rezervace místenek

Na podujatie nie je potrebné sa vopred nahlasovať. Kto si však chce zadarmo zarezervovať miestenku pre jednu alebo viac osôb, môže vyplniť formulár na stránke The Zeitgeist Movement Česko-Slovensko. Rezervujte si prosím miestenku len v prípade, že ste naisto rozhodnutí zúčastniť sa podujatia. Zarezervované miestenky automaticky prepadajú 15 minút pred začiatkom podujatia.

Na akci není nutné se předem nahlašovat. Kdo si však chce zdarma zarezervovat místenku pro jednu nebo více osob, může vyplnit formulář na stránce The Zeitgeist Movement Česko-Slovensko. Rezervujte si prosím místenku pouze v případě, že jste najisto rozhodnutí se akce zúčastnit. Zarezervované místenky automaticky propadají 15 minut před začátkem akce.

Doprava k podujatiu | Doprava k akci

Kino Lumière (bývalé Charlies Centrum) sa nachádza v centre Bratislavy na Špitálskej ulici č. 4, na ľavej zadnej strane budovy Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, blízko Kamenného námestia, hneď za hotelom KYJEV a obchodným domom TESCO (MY).

Z autobusovej stanice Mlynské nivy: trolejbusmi č. 202 alebo č. 205 (smer Staré mesto, Rajská) na zastávku Rajská (konečná).

Zo železničnej stanice Bratislava – Hlavná stanica: trolejbusom č. 210 (smer Autobusová stanica) na zastávku Autobusová stanica (konečná), odtiaľ trolejbusmi č. 202 alebo č. 205 (smer Staré mesto, Rajská) na zastávku Rajská (konečná).

Viac informácií o cestovných poriadkoch MHD v Bratislave, iných spojoch ku kinu Lumière a cenách cestovných lístkov nájdete na stránke www.imhd.sk.

Na stránke The Zeitgeist Movement Česko-Slovensko nájdete aj orientačnú mapku a pohľady na kino Lumière.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hnutie Zeitgeist (The Zeitgeist Movement)
– založené režisérom Peterom Josephom začiatkom roku 2009, krátko po zverejnení dokumentárneho filmu Zeitgeist: Addendum. Súčasným poslaním Hnutia je najmä šíriť osvetu o problémoch a nedostatkoch terajšieho spoločenského zriadenia a zároveň predostrieť ako alternatívu systém zdrojového hospodárstva, vypracovaný sociálnym inžinierom Jacqueom Frescom, zakladateľom organizácie The Venus Project
Čerpané z: Z-Day 2012 Bratislava

Súvisiace články:
Nové hnutie za ľudské práva (29.10.2016)
ZDay 2013 (21.04.2013)
Z-Day 2013 (26.03.2013)
Z-Day už v sobotu 17. marca (12.03.2012)
Program Prvého Česko-Slovenského Z-Day (20.02.2012)
Formovanie budúcnosti (03.10.2011)
Zeitgeist Media Festival v Nitre (07.09.2011)
Z-Day 2011 v Bratislave (08.03.2011)
Čo je hnutie Zeitgeist? (16.01.2011)

Zeitgeist, 29. 01. 2012 | Prečítané: 2143 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 15
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pozri
17-10-18 * 09:18
 Kauza JUDr. Andrej Danko
17-10-18 * 09:07
 Prečo?
17-10-18 * 07:38
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore