www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @826
Počítadlo


Spam poison

Tatranci sa združili v oblastnej organizácii cestovného ruchu

OOCR Vysoké Tatry

Ilustračné foto: © SACRTri samosprávy a tri podnikateľské subjekty sa spojili a vytvorili spoločnú oblastnú organizáciu cestovného ruchu (OOCR) – Vysoké Tatry. Hlavným cieľom organizácie, ktorá vznikla v zmysle novely zákona o podpore cestovného ruchu je úzka spolupráca medzi všetkými subjektmi a formovanie destinačného manažmentu. V pondelok 19. decembra sa na mestskom úrade Vysoké Tatry v Starom Smokovci uskutočnilo ustanovu­júce valné zhromaždenie OOCR Vysoké Tatry.

„Iniciatíva na založenie tejto organizácie vzišla od poslancov mestského zastupiteľstva Vysoké Tatry, ku ktorým sa pripojili samosprávy mesta Poprad a obce Štrba, čím sa táto oblastná organizácia stáva jednou z najväčších na Slovensku,“ informovala SACR Jana Blahová zo Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Ubytovacie zariadenia na území OOCR vykázali za rok 2010 vyše 1 155 000 prenocovaní a na dani z prenocovania získali viac ako 600 tisíc eur. Zámerom združených samospráv je podľa Blahovej vytvoriť v tatranskom regióne silnú a aj medzinárodne rozpoznateľnú destináciu cestovného ruchu.

Zakladajúcimi podnikateľskými subjektmi oblastnej organizácie sa stali spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR), a Aquacity Poprad. Šesticu členov dopĺňa Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry. Valné zhromaždenie si zvolilo 8-členné predstavenstvo, predsedom ktorého sa stal primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš a zatiaľ 7 člennú dozornú radu na čele s Jozefom Bendžalom za obec Štrba. Do funkcie výkonnej riaditeľky bola schválená Lenka Maťašovská (TMR). Novovzniknutá OOCR Vysoké Tatry požiada v najbližších dňoch o registráciu na Ministerstve dopravy.

Podľa medializovaných informácií mali pôvodne v rámci destinácie Tatry vzniknúť 4 oblastné organizácie. Nakoniec sa počet zredukoval na dve, a to spomínanú OOCR Vysoké Tatry a oblastnú organizáciu Spišská Belá. Organizácie destinačného manažmentu (DMO) sa postupne zakladajú aj v ďalších regiónoch, ako je Liptov, Bratislava, Trnava, Piešťany a Košice. Prvou už zaregistrovanou oblastnou organizáciou cestovného ruchu je Región Banská Štiavnica. Jej členmi je 13 obcí a 37 podnikateľských subjektov.

SACR, ktorá stála pri tvorbe novely zákona o podpore cestovného ruchu vidí v tvorbe a transparentnom financovaní DMO obrovskú príležitosť na oživenie cestovného ruchu. Veríme, že model silných destinácií s účinným marketingom, ktorý už dávno funguje vo vyspelých turistických krajinách sa po počiatočnej roztrieštenosti presadí aj u nás.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR)
– je štátna príspevková organizácia špecializovaná na marketing a štátnu propagáciu cestovného ruchu Slovenskej republiky. Bola zriadená Ministerstvom hospodárstva v roku 1995. Vykonáva marketing cestovného ruchu na celoštátnej úrovni, poskytuje informácie o možnostiach cestovného ruchu na Slovensku, propaguje Slovensko ako cieľovú krajinu cestovného ruchu, prispieva k tvorbe pozitívneho obrazu Slovenska v zahraničí a podporuje predaj produktov cestovného ruchu Slovenskej republiky. SACR je oprávnená vykonávať oficiálne zastúpenia v zahraničí a vytvárať detašované pracoviská v tuzemsku a v zahraničí.
Čerpané z: SACR, tlačové správy

SACR, 20. 12. 2011 | Prečítané: 1423 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore