www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @149
Počítadlo


Spam poison

Podujatia UNICEF v obchodnom dome IKEA

Podporia programy výživy pre deti vo východnej Afrike

Len v krajinách Afrického rohu trpia chronickou podvýživou 2 milióny detí a nevyhnutne potrebujú pitnú vodu a terapeutickú výživu. UNICEF ich dodáva, ale potrebujeme aj vašu pomoc a podporu. Príďte symbolicky nakŕmiť deti v Afrike do obchodného domu IKEA: kúpou pexesa „Výživa“ podporíte programy výživy. Na rovnaký účel je určený aj výťažok z Rozprávkového pečenia UNICEF s osobnosťami.

Darček pre život

Deti na východe Afriky postihla jedna z najväčších potravinových kríz v histórii oblasti. Spôsobilo ju dlhodobé sucho, chýbajúce zrážky, neúroda a následný nedostatok potravín a ich neúnosne rastúce ceny. Situáciu navyše komplikuje ozbrojený konflikt v Somálsku, siahajúci aj za jeho hranice. Cena za klimatické zmeny a ozbrojený konflikt je vysoká a postihuje predovšetkým deti. Viac ako 2 milióny z nich trpia chronickou podvýživou a neodkladne potrebujú našu pomoc – napríklad príspevkom na niektorú zo zbierok UNICEF v IKEA.

Pexeso UNICEF „Výživa“

Od 5. decembra do 10. decembra 2011 v čase od 14.00 do 18.00 h si môžete zakúpiť detské pexeso „Výživa“ nielen v reštaurácii IKEA, ale aj vo vstupnej hale obchodného domu u dobrovoľníkov UNICEF z Gymnázia Juraja Hronca v Bratislave. Za každý príspevok vo výške 1 € pomôžete symbolicky nakŕmiť jedno dieťa vo východnej Afrike, dostanete 1 losíka IKEA a budete zaradený do žrebovania o vecné ceny. V hre je 5 vianočných darčekových balíčkov UNICEF, 2 poukážky IKEA v hodnote 10 € a jeden vianočný balíček švédskych dobrôt z obchodného domu IKEA. Deti sa súčasne môžu zapojiť aj do tvorby najdlhšej vianočnej girlandy a zanechať maľovaný či písaný odkaz pre deti v Afrike.

V reštaurácii IKEA si môžu pexeso zakúpiť zákazníci pri platbe v pokladniach. Cena pexesa je 1 €, čo je suma, ktorá pomôže nasýtiť jedno hladné dieťa v rozvojovom svete na jeden deň. Napríklad za 1 € dokáže UNICEF dopraviť takmer 3 vrecúška terapeutickej výživy Plumpy'Nut (kompletné 3 vrecúška stoja len 1,20 €) alebo až 20 balení terapeutického mlieka alebo 1 balenie vysoko nutričných sušienok.

1 € má obrovskú silu. Suma za pexeso bude zákazníkovi po súhlase pripočítaná k účtu za zakúpené jedlo. Zakúpené detské pexeso „Výživa“ je zároveň poďakovaním každému, kto takýmto spôsobom prispeje na primeranú výživu detí vo svete.

Rozprávkové pečenie UNICEF

V deň, kedy končia aktivity s pexesom, začína už tradičné Rozprávkové pečenie UNICEF v IKEA 2011. Tento rok sa uskutoční od 10. do 13. 12. 2011 v čase od 17.00 do 19.00 h na prvom poschodí obchodného domu. Súčasťou podujatia určeného pre malé pekárky a malých pekárov – deti – bude aj zbierka do pokladničky UNICEF na podporu výživových programov. Pozývame vás na vianočné zdobenie perníkov, rozprávky o Vianociach a posedenie s osobnosťami. Všetko pre dobrú vec, pomôcť deťom na východe Afriky.

Tento rok prídu pečenie a zbierku podporiť:

10. 12. 2011 Lenka Šoóšová, Zuzana Haásová
11. 12. 2011 Kristína Svarinská, Mária Čírová, Martin Pyco Rausch
12. 12. 2011 Lucia Hablovičová
13. 12. 2011 Petra Polnišová, Dušan Tittel a Lukáš Latinák

Ďalšie informácie nájdete aj na stránkach:

www.unicef.sk/vyziva
www.unicef.sk/sk/ako-pomoct/verejne-zbierky/vychod-afriky/
www.unicef.sk/sk/ako-pomoct/rozpravkove-pecenie-2011
Facebook:
www.facebook.com/events/146626462106559
www.facebook.com/events/329995843692544

Čo robí UNICEF pre primeranú výživu detí


  1. Buduje terapeutické výživové centrá.
  2. Dodáva trvanlivé potraviny – mlieko, ovsené vločky, zmes UNIMIX (špeciálna zmes kukurice, cukru a oleja s vysokým obsahom proteínov), Plumpy'nut (arašidová pasta s vysokým obsahom proteínov a energie), špeciálne sušienky s vysokým obsahom proteínov, výživové doplnky – jód, železo, vitamín A, strukoviny a ryžu.
  3. Vzdeláva komunity o skrytých hrozbách podvýživy, učí ich rozpoznať jej indikátory a vedieť reagovať.

Kľúčom k víťazstvu nad podvýživou je vyvážená a pravidelná strava. Počas prvých šiestich mesiacov života dieťaťa to znamená okamžité a výlučné dojčenie, v ďalších mesiacoch raného detstva pokračovanie dojčenia spolu s doplnkovou stravou vhodnou pre ranný vek, prevenciu a ošetrenie ochorení. Významnú úlohu zohráva aj ochrana práv žien a detí. Diskriminácia dievčat a žien, najmä v prístupe ku vzdelaniu, vedie k zvýšenému riziku podvýživy. Deti, ktorých matky nemajú žiadne vzdelanie, sú vystavené dvojnásobnému riziku úmrtia v detstve ako tie, ktorých matky majú aspoň 4 roky základného školského vzdelania.

Dohovor o právach dieťaťa z roku 1989 poukazuje na právo všetkých detí na najvyšší dostupný štandard zdravotníctva, a hlavne právo na správnu výživu a na zdravý vývoj.

Zachráňte deti!

IKEA

IKEA je spoločnosť zaoberajúca sa nábytkom a bytovým zariadením, ktorú založil vo Švédsku v roku 1943 Ingvar Kamprad. Víziou IKEA je vytvárať lepší každodenný život pre mnohých ľudí. Obchodnou myšlienkou je ponúkať široký sortiment dobre navrhnutého, funkčného nábytku za také nízke ceny, aby si ho mohlo dovoliť čo najviac ľudí. IKEA má celkovo 320 obchodných domov v 38 krajinách/teritóriách, z ktorých je 37 vo vlastníctve a správe frančíz mimo IKEA Group. Obchodné domy IKEA Group privítali počas minulého roka celkovo 626 miliónov návštevníkov.
Viac informácií nájdete na: www.ikea.sk

IKEA Foundation

Cieľom IKEA Foundation je vytvárať trvalo udržateľné a dlhotrvajúce zmeny na zlepšenie práv a životných príležitostí detí a mládeže. Pracuje so silnými strategickými partnermi, ktorí využívajú inovatívny prístup k dosiahnutiu rozsiahlych výsledkov v štyroch základných oblastiach detského života. V súčasnosti dané projekty využíva približne 100 miliónov detí.
Viac sa dozviete na: www.ikeafoundation.org

Detský fond UNICEF

Detský fond UNICEF je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov a jeho poslaním je konkrétna a efektívna pomoc najviac ohrozeným a najzraniteľnejším deťom kdekoľvek vo svete. Zaisťuje zdravie a výživu detí, preventívne programy, núdzové dodávky liekov, vakcíny do rozvojových krajín, pitnú vodu, sanitáciu, základné vzdelanie, ochranu detí pred násilím, vykorisťovaním a AIDS. Propaguje a ochraňuje práva detí na celom svete, dohliada na ich dodržiavanie v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa a pomáha deťom v núdzi prežiť a rozvíjať sa, od raného detstva cez obdobie dospievania.

Detský fond UNICEF bol založený v roku 1946 a dnes pomáha deťom v núdzi vo viac ako 150 krajinách a teritóriách sveta. Formálne patrí medzi agentúry OSN, ale nie je financovaný z fondov OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. UNICEF je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov jednotlivcov a firiem a globálne až 93 % používa priamo na programy pomoci deťom, 4 % tvoria administratívne a 3 % programové náklady.

UNICEF Slovensko (Slovenský výbor pre UNICEF)

Na Slovensku je UNICEF zastúpený autonómnou slovenskou mimovládnou organizáciou, ktorá je s Detským fondom UNICEF spojená akreditačnou dohodou. Našim poslaním je zbierať financie pre Detský fond UNICEF na pomoc deťom v núdzi. Usilujeme tiež o implementáciu Dohovoru o právach dieťaťa na Slovensku – advokačnou činnosťou, iniciatívou Baby Friendly Hospital, projektom Linka detskej istoty a školskými vzdelávacími programami.
Podrobnosti nájdete na odkazoch: www.unicef.sk a www.priateliadeti.sk

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Detský fond UNICEF
– vznikol na pomoc deťom, ktoré zasiahla druhá svetová vojna. Neskôr sa jeho pôsobnosť rozšírila a dnes pomáha najviac ohrozeným a zraniteľným deťom na celom svete. V rámci rozvojovej aj humanitárnej pomoci sa stará o prežitie a rozvoj detí, propaguje ich práva a upozorňuje na ich dodržiavanie.
UNICEF síce patrí medzi organizácie OSN, má však špecifické postavenie – je jediným fondom OSN, ktorý nie je financovaný zo strany OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. Práca na pomoc deťom je úplne závislá od dobrovoľných príspevkov jednotlivcov, spoločností a ďalších donorov. UNICEF je totiž financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov. V roku 1965 získal detský fond UNICEF Nobelovu cenu mieru za milióny zachránených detských životov a za propagáciu bratstva medzi národmi.
Čerpané z: www.unicef.sk

Súvisiace články:
Poukážte svoje 2 % deťom (25.02.2018)
Nadácia H&M Foundation a UNICEF odštartovali novú spoluprácu (30.11.2017)
Aj napriek pokroku čelí 180 miliónov detí horším vyhliadkam, aké mali ich rodičia – UNICEF (20.11.2017)
Hrdinovia všedných dní (05.10.2017)
Viac ako 180 miliónov ľudí nemá prístup k pitnej vode v krajinách postihnutých konfliktom alebo nepokojom – UNICEF (31.08.2017)
Ďakujeme, že podporujete UNICEF (25.06.2017)
Tilgnerka pomôže štyrom ukrajinským školám (17.05.2017)
Týždeň modrého gombíka 2017 štartuje 15. mája (11.05.2017)
Počet ukrajinských detí, ktoré potrebujú pomoc, sa za ostatný rok takmer zdvojnásobil na 1 milión – UNICEF (17.02.2017)
UNICEF: Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2017 (21.12.2016)
Pomôžme našim susedom (14.12.2016)
UNICEF oslavuje 70 rokov (07.12.2016)
UNICEF tieto Vianoce zbiera peniaze pre deti na Ukrajine (05.12.2016)
Jedno zo štyroch ukrajinských detí trpí psychologickou traumou, pomáhajú im učiteľky (25.11.2016)
Štvrtina detí žije v kríze, bez vzdelania nemajú budúcnosť (03.11.2016)
Deti na Ukrajine len chcú, aby sa už nestrieľalo (06.10.2016)
Oslávme spolu dôležitosť školy počas kríz a konfliktov (06.09.2016)
UNICEF vyzýva fanúšikov olympijských a paraolympijských hier, aby pomohli pri ochrane detí (08.08.2016)
UNICEF pokračuje v kampani videom o záchrane života vďaka škole (14.07.2016)
Do Týždňa modrého gombíka UNICEF sa zapojilo 7 500 dobrovoľníkov z obcí od Bratislavy po Sninu (17.06.2016)
Kamarátstva zo školy sú pre deti dôležité ako lieky, zdôrazňuje UNICEF (14.06.2016)
Ekvádor volá o pomoc (25.04.2016)
Verejná zbierka pre Nepál (30.04.2015)
Týždeň modrého gombíka (07.05.2012)
Projekt HĽADANÉ DETI (12.01.2012)
Festival Vianoc (16.12.2011)
Rozprávkové pečenie – Deň štvrtý (14.12.2011)
Rozprávkové pečenie – Deň tretí (12.12.2011)
Rozprávkové pečenie UNICEF 2011 (11.12.2011)
Medzinárodný deň boja proti chudobe (17.10.2011)
Medzinárodný deň nezvestných detí (24.05.2011)

UNICEF, 06. 12. 2011 | Prečítané: 4651 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore