www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @388
Počítadlo


Spam poison

Nesentimentálne Vianoce

Ľudstvo vždy žilo v jedinečnej dobe a v neopakovateľnej situácii, hoci napriek viditeľnému pohybu na povrchu spoločenského diania sa niektoré podstatné okolnosti ľudského života vôbec nemenia.

Pre tých, ktorí ešte veria slovám, vrátane demokratickej rétoriky, mám zarmucujúcu správu, ktorá je však skľučujúca aj pre tých, ktorí sladkým rečiam o ľudských právach z úst nenásytných dravcov nikdy priveľmi nedôverovali. Čo sa vlastne deje v dôkladne uzatvorenom pozadí zdanlivo otvorenej spoločnosti? Ak sa hovorí o demokratických vojnách, demokratickom násilí a demokratickom mučení, tak to už médiami umŕtvovaná verejnosť vníma ako frázy, ktoré nič neznamenajú. V skutočnosti však ide o najhrôzostrašnejšie podoby ľudského utrpenia, ktoré nie sú iba dielom ojedinelých šialencov, ale systematickým nástrojom mocenského pôsobenia oficiálnych štruktúr. Na internete napríklad možno nájsť faksimile skrípt školiaceho strediska s kódovým označením, ktoré sú určené príslušníkom špeciálnych ozbrojených síl a zborov demokratických štátov. Konkrétne čerpám zo zdroja jednej susednej krajiny, ktorá je členom NATO a Európskej únie. Za všetko hovorí názov Účinné metódy taktického výsluchu a najmä obsah:

1. Lekárske minimum;
2. Metódy psychologického nátlaku;
3. Využitie chladu, vysokej teploty, tmy a ostrého svetla, zvuky;
4. Použitie fyzických útrap a bolestivých podnetov;
5. Odlišnosti výsluchu žien, detí a starých osôb;
6. Prvá pomoc.

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým sa práve obrátil žalúdok, ale pravde o všetkom, vrátane demokracie, sa treba pozrieť do očí. Uznávam však, že po prečítaní uvedených riadkov aj spisovateľ stratí schopnosť vysloviť akékoľvek ďalšie slová. Napokon nazretie do najtemnejšieho zákulisia demokracie naozaj nepotrebuje nijaký komentár. Tak už len chvíľu mlčme na pamiatku všetkých neznámych obetí demokratických zverstiev. Alebo si v duchu opakujme nezabudnuteľné verše Miroslava Válka:
Boli biele Vianoce,
padal čierny
sneh
.


Foto: © Marek Chlíbek

Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
básnik, dramatik, publicista, prekladateľ a tajomník
Spolku slovenských spisovateľov
Čerpané z: SPECNAZ.CZ
Wikipédia: Specnaz (po rusky: Спецназ – Specnaz, čo je skratka z Войска специального назначения – Vojska speciaľnogo naznačenija) je ruské označenie jednotiek zvláštneho určenia sovietskych a v súčasnosti aj ruských ozbrojených síl, ministerstva vnútra, ministerstva obrany, pohraničných, výsadkových, námorných vojsk a špeciálne jednotky prieskumu. Nie je to označenie konkrétnej jednotky. Ruská tajná služba FSB má vlastné špeciálne jednotky označované ako Osnaz.

Pavol Janík, 27. 11. 2009 | Prečítané: 4288 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore