www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @319
Počítadlo


Spam poison

Ceny humanistov na Slovensku už druhýkrát

V nedeľu 21. júna, v deň letného slnovratu, ktorý je zároveň Svetovým dňom humanistov, sa v historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave pod záštitou podpredsedu vlády SR Dušana Čaploviča konal už druhý ročník odovzdávania Cien humanistov.

Vyhlasovateľom ceny je Spoločnosť Prometheus, združenie svetských humanistov, ktoré už vyše 19 rokov zastupuje v SR občanov svetského, nenáboženského vyznania.

Cena humanistov má dve kategórie – Čestný titul Veľvyslanec humanizmu za celoživotné dielo a úsilie pri šírení, presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku. Čestný titul Humanista roka sa udeľuje za výnimočné počiny a aktivity pri šírení, presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku.

Čestný titul Veľvyslanec humanizmu bol tento rok udelený profesorovi PhDr. Ing. Jaroslavovi Čelkovi, DrSc. za dlhodobú podporu a rozvoj myšlienok a hodnôt slobodomyseľnosti a humanizmu na Slovensku.

Veľvyslanec humanizmu 2009

Čestný titul Humanista roka tento rok získalo občianske združenie Liga proti rakovine za vzácny dar ľudskosti, pomoci, rady i nádeje, ktoré poskytuje ľuďom na Slovensku.

Humanista roka 2009

Ceny odmeneným odovzdal predseda SP Roman Hradecký a predstaviteľ podpredsedu vlády SR Dušana Čaploviča, pracovník Úradu vlády SR Daniel Šmihula.

Slávnostné podujatie Spoločnosť Prometheus využila aj na šírenie informácií o pozitívnych aspektoch humanizmu ako filozofického svetonázoru a prostriedku na dosiahnutie zmeny vo svete. Na podujatí bola predstavená aj najnovšia publikácia profesora Jaroslava Čelka Protagonisti dejín slobodomyseľnosti (2009). Akcia bola obohatená hodnotným kultúrnym programom a zúčastnili sa jej aj zástupcovia ďalších občianskych združení, s ktorými SP spolupracuje, ako aj členovia SP a ďalší svetskí humanisti z celého Slovenska.

Foto: © Peter Porubčan

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Necpalová Miloslava Necpalová
– publicistka, voľná novinárka, dlhoročná členka SP. Osoba, ktorá sa v slovenských médiách i vo verejnosti celkovo netají tým, že je aktívna svetská humanistka…
Čerpané z: vlastný zdroj

Miloslava Necpalová, 21. 06. 2009 | Prečítané: 6228 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (32 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (28 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore