www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @677
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Ceny humanistov na Slovensku už druhýkrát

V nedeľu 21. júna, v deň letného slnovratu, ktorý je zároveň Svetovým dňom humanistov, sa v historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave pod záštitou podpredsedu vlády SR Dušana Čaploviča konal už druhý ročník odovzdávania Cien humanistov.

Vyhlasovateľom ceny je Spoločnosť Prometheus, združenie svetských humanistov, ktoré už vyše 19 rokov zastupuje v SR občanov svetského, nenáboženského vyznania.

Cena humanistov má dve kategórie – Čestný titul Veľvyslanec humanizmu za celoživotné dielo a úsilie pri šírení, presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku. Čestný titul Humanista roka sa udeľuje za výnimočné počiny a aktivity pri šírení, presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku.

Čestný titul Veľvyslanec humanizmu bol tento rok udelený profesorovi PhDr., Ing. Jaroslavovi Čelkovi, DrSc. za dlhodobú podporu a rozvoj myšlienok a hodnôt slobodomyseľnosti a humanizmu na Slovensku.

Veľvyslanec humanizmu 2009

Čestný titul Humanista roka tento rok získalo občianske združenie Liga proti rakovine za vzácny dar ľudskosti, pomoci, rady i nádeje, ktoré poskytuje ľuďom na Slovensku.

Humanista roka 2009

Ceny odmeneným odovzdal predseda SP Roman Hradecký a predstaviteľ podpredsedu vlády SR Dušana Čaploviča, pracovník Úradu vlády SR Daniel Šmihula.

Slávnostné podujatie Spoločnosť Prometheus využila aj na šírenie informácií o pozitívnych aspektoch humanizmu ako filozofického svetonázoru a prostriedku na dosiahnutie zmeny vo svete. Na podujatí bola predstavená aj najnovšia publikácia profesora Jaroslava Čelku Protagonisti dejín slobodomyseľnosti. Akcia bola obohatená hodnotným kultúrnym programom a zúčastnili sa jej aj zástupcovia ďalších občianskych združení, s ktorými SP spolupracuje, ako aj členovia SP a ďalší svetskí humanisti z celého Slovenska.

Foto: © Peter Porubčan

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miloslava Necpalová
– publicistka, voľná novinárka, dlhoročná členka SP. Osoba, ktorá sa v slovenských médiách i vo verejnosti celkovo netají tým, že je aktívna svetská humanistka…
Čerpané z: vlastný zdroj

Miloslava Necpalová, 21. 06. 2009 | Prečítané: 4805 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Euro kalkulačka
Euro kalkulačka EUR Euro kalkulačka SKK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (321 hl.)
 
Nie (221 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 542
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore